„Lazdijų šilumos“ vadovas Sigitas Naruševičius: „Pigiau šildyti galime tik pasitelkę pažangiausias energijos gamybos technologijas“

S. Naruševičius jau spėjo susitikti su vieno Lazdijų daugiabučio gyventojais: „Kaip bendrovės direktorius turiu medijuoti, ieškoti kompromisų. Nes teismai būtų jau kraštutinė išeitis.“

Šiandien – jau dešimt dienų, kai UAB „Lazdijų šiluma“ vadovauja naujasis direktorius Sigitas Naruševičius.

Apie tai, kad bendrovės valdyba jo kandidatūrą patvirtino, jau esame informavę. Šią savaitę teiravomės, kaip naujajam direktoriui atrodo įmonės situacija, ar jau spėjo su ja susipažinti, nuo ko pradėjo savo darbą. Uždavėme keletą klausimų.

– Ar jau matote UAB „Lazdijų šiluma“ ekonominės situacijos kontūrus? Nuo ko pradėjote savo darbą bendrovėje?

– Situaciją vertinti dar gana anksti. Vadovo darbo pradžioje yra daug formalumų. Kad ir suderinti su bankais savo parašą, kiti dalykai, reikalingi kasdieniame darbe. Tačiau vieno namo (Sodų g. 10)  bendrijos pirmininko kvietimu jau buvau nuvykęs susitikti su šio daugiabučio gyventojais. Problema yra įsisenėjusi ir ją sprendžiant reikia išklausyti visas suinteresuotas puses – tiek daugiabučio gyventojus, savivaldybės, „Lazdijų šilumos“ atstovus, kurie šią situaciją žino iš seniau, ir, be abejo, patalpų, esančių pirmajame šio namo aukšte, savininką. Kalbėjau ir su juo. Jau gal dveji metai, kai jis su „Lazdijų šiluma“ nesuderina šilumos teikimo sutarties. Dėl to kažkas patiria nuostolius. Norime susitarti, rasti visoms pusėms priimtiną susitarimą. Kaip bendrovės direktorius turiu medijuoti, ieškoti kompromisų. Nes teismai būtų jau kraštutinė išeitis. Stengsiuosi, kad jos imtis mums neprireiktų.

– Viešojoje erdvėje jau esate sakęs, kad Jūsų siekis yra klientas, kuris turi būti patenkintas. Patenkintą klientą mes įsivaizduojame kaip mokantį mažesnę kainą už šildymą, karštą vandenį. Arba – bent jau ne didėjančią. O gal yra kitaip?

– Ne vien tik kaina yra svarbu. Svarbu, kad šildymas atitiktų higienos normas. Todėl noriu susitikti su šilumos vartotojais, juos išgirsti, sužinoti jų nuomones. Nes kai kurie situaciją slepia, įsivaizduoja, kad geriau prisuks radiatorius, apsivilks šildymo sezono metu vienu megztiniu daugiau, pakentės ir taip sutaupys. Turime išsiaiškinti taupymo ribas ir galimybes.  

Dabar – dėl kainos. Žinote, gyvename XXI amžiuje, turime saulės, vėjo jėgaines, kitas kuro rūšis ir gamybos šaltinius. Todėl neužtenka tik sėdėti prie klasikinio kietojo kuro katilo ir galvoti, kaip atpiginti šilumą. Turime ir galime pasitelkti pažangias technologijas. Ir taip pabandyti atpiginti šilumą. Esu susipažinęs su Vokietijos mažų miestelių šildymo patirtimi, kurį laiką gyvenau Danijoje ir mačiau ten taikomus šildymo būdus. Žinoma, mes Lietuvoje esame įsprausti į rėmus, mus kontroliuoja įstatymai, veiklą seka Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT). Todėl turės praeiti laiko, kol pavyks. Bet, manau, tai aktualu, galimybės matomos visos Lietuvos mastu. Aš jas matau ir ieškosiu galimybių Lazdijuose, taikant pažangiausias technologijas, šilumą atpiginti. 

– Šilumos vartotojai jau seniai pastebėjo augantį UAB „Lazdijų šiluma“ administracijos darbuotojų skaičių. Ar Jums jis neatrodo per didelis – vadybininkai, du pavaduotojai. Prieš kelerius metus šis skaičius buvo gerokai mažesnis. Tačiau šilumos vartotojų skaičius nedidėja, bendrovės funkcijos išlikusios tos pačios. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu? 

– „Lazdijų šiluma“ priklauso mažų katilinių grupei. Jau susipažinau su analogiškų katilinių Lietuvoje struktūra ir turiu pasakyti, kad mūsų bendrovė nedaug išeina už jų rėmų. Tačiau susipažinti su darbuotojų atliekamomis funkcijomis ir peržiūrėti jų pareiginius nuostatus yra pirmųjų mano darbų sąraše, tą jau darau. Kai išanalizuosiu, palyginsiu darbuotojų atliekamus darbus, peržiūrėsiu, kiek jų darbinė veikla „uždengia“ pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, ar darbuotojų darbe nėra dubliavimosi, tik tuomet galėsiu priimti reikiamus sprendimus. 

Priminsime, jog alytiškis Sigitas Naruševičius pareigas pradėjo eiti nuo birželio 2 dienos. Po to, kai valdyba iš pareigų atleido Remigijų Aleksandrą Viniarską, daugiau kaip metus bendrovė nuolatinio vadovo neturėjo, jo pareigas laikinai ėjo pavaduotojas Ričardas Muraška. Dar prieš trejus metus R. A. Viniarskas viešai yra pasisakęs, jog, siekiant išlikti rentabiliems, reikia skubiai ieškoti elektros tiekimo alternatyvos. Jam to padaryti nepavyko...

Sigitas Naruševičius yra baigęs Kauno politechnikos institutą, įgijęs inžinieriaus chemiko technologo specialybę. Vėliau Danijoje įgijo maisto technologo specialybę, o dar vėliau – teisininko išsilavinimą Vilniaus universitete. Pastaraisiais metais jis ėjo Alytaus kolegijos, kuri pernai buvo prijungta prie Kauno kolegijos ir tapo jos padaliniu, vadovo pareigas, dirbo šioje kolegijoje lektoriumi.  

Sigitui Naruševičiui  priklauso ir vienas išradimas maisto gamybos srityje. Pernai vasarą išradimą patvirtinantį patentą Sigitui Naruševičiui išdavė Lietuvos valstybinis patentų biuras.

Sigitas Naruševičius darbinę biografiją pradėjo Alytuje, kuriame yra gimęs ir augęs. Baigęs Kauno politechnikos institutą, ėjo įvairias vadovaujamas pareigas tuometiniame Alytaus valstybiniame mėsos fabrike, vėliau trejus metus dirbo pardavimo vadovu akcinėje bendrovėje „Alita“, vadovavo UAB „Norfos mažmena“ parduotuvei ir regiono tinklui.

Danguolė Barauskienė, „Lazdijų žvaigždė“ (2025-06-13)

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

O kaip su tomis dovanėlėmis kur prieš šventes išsimokėjo? Gal gražins?

Gal ir pavaduotojų tiek nereikės?