S. Lenauskienė: laimė dalyvauti tokios didybės renginyje žmogų gali ištikti tik vieną kartą gyvenime

Tik nedidelę dalį šimtmečio Dainų šventės žavesio mato tie, kurie gali ją stebėti tik per televiziją. Aš turiu laimę šiomis dieniomis būti čia, Vilniuje, visur dalyvauti, bendrauti su visais mūsų rajonui atstovaujančiais 258 žmonėmis, su 19 kolektyvų, kuriuose jie dalyvauja, kiekvieną dieną. Visus pasitinkame, bendraujame, lydime, lankome, domimės. Nes esu viena iš 8 žmonių darbo grupės, kuri buvo sudaryta savivaldybės merės potvarkiu šventėje dalyvaujančių kolektyvų koordinavimui ir įvairios pagalbos teikimui, įvairių klausimų, susijusių su švente, sprendimui. Nors turime savo sritis, už kurias esame atsakingi, tačiau imamės visko, kas būtina, nemėtydami reikalų vieni kitiems. Jaučiame didelę atsakomybę, kad Lazdijams Vilniuje būtų gera ir patogu. Kad mažas mūsų rajonas pasirodytų kaip galima geriausiai.  

Pati pirmą kartą dalyvauju Dainų šventėje – nesu buvusi joje nei kaip dalyvė, nei kaip žiūrovė. Visi aštuoni mūsų komandos nariai jauni ir labai jauni, dirbame daug, nusikalame tikrąja to žodžio prasme, nes koncertai, repeticijos, kiti renginiai vysta iki vėlumos. Tačiau vis tiek esame be galo laimingi, turėdami progą dalyvauti tokiame išskirtiniame renginyje, kuris žmogui per visą gyvenimą gali pasitaikyti tik vieną kartą. 

Po pirmųjų keturių dienų, praleistų sostinėje, galiu pasakyti – Dainų šventė organizuota puikiai, jokių nusiskundimų, jokių neišsprendžiamų klausimų neturėjome. Dalyvių maitinimas tiek čia, kur gyvename, tiek mieste – puikus. Gyvename pačiame miesto centre, Simono Daukanto gimnazijoje, Jasinskio gatvėje, taigi, dislokacijos vieta – puiki, iki šiol beveik visi renginiai mums buvo ranka pasiekiami. Lazdijų meno saviveiklos kolektyvai per Dainų šventes čia gyvena jau ne pirmą kartą, todėl jaučiasi kaip savi, net mus aptarnaujantį gimnazijos personalą kai kurie ilgamečiai švenčių dalyviai pažįsta – sveikinasi, bendrauja. Didžiausias krūvis Dainų šventėje tenka mūsų šokių kolektyvams „Lazdija“, „Pušynas“ ir „Trepsiukas“, jie turi ne tik daug pasirodymų, bet ir repeticijų. 

Šiuo metu laukiame atvykstant mūsų chorų, kurie atstovaus Lazdijams – „Gausto“ ir Lazdijų meno mokyklos jaunių choro. Jauniai net nespės įsikurti – vyks tiesiai į repeticijas Vingio parke. Ar matau šventėje pavargusių, besiskundžiančių kojų skausmu, sveikata? Tikrai ne. Užtat matau daug žibančių akių – tokio masinio džiaugsmo, ko gero, nė karto nesu mačiusi. Laimingi net senjorai, kuriems, manau, tikrai nelengva atlaikyti šventės maratoną. Tai yra motyvacija mums – gebėti išlikti tokiems kaip jie žaviems ir šarmingiems iki senatvės.  

Šiandien mūsų šokių kolektyvai dalyvaus Šokių dienos programoje „Amžių tiltais“, o rytoj visi vienysimės eitynėse į Vingio parką, kur vyks Dainų diena „Kad giria žaliuotų“. Be to, visi vieningai giedosime „Tautišką giesmę“. Įsivaizduoju didybę, kai tūkstančiai choristų ir žiūrovų vienu balsu užtrauks „Lietuva, tėvyne mūsų...“ Tų įspūdžių, kuriuos parsivešiu, užteks ilgiems metams, jie neišdils, visuomet turėsiu ką prisiminti, ką papasakoti ir su pasididžiavimu sakyti: „Ir aš ten buvau...“  

Sigita Lenauskienė, rajono savivaldybės merės patarėja (,,Lazdijų žvaigždė", 2024-07-05)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Kažkaip labai pradėjo lysti į spaudą, net merę pralenkė.

Gal vertėtų įdėti nuotraukas tų žmonių kurie savo sunkiu darbu prisidėjo prie šventės, šoko , dainavo,grojo bei paruošė šventei . Bet pas mus kažkaip viskas atvirkščiai pirmiausia ponios .

Na matosi protelis ne fontanais trykšta mūsū išrinktūju,kas sūriu prakaitu garsino rajona ,dirbo: tiems jokio dėmesio, o pasipuikuoti už kitu rezultatus,pilna savibleda.

Turbūt kai kurie ar kai kurios pradėjo svajoti apie ateityje atsilaisvinusį Mero postą? Tai akivaizdžiai pradėjo matytis kas i jį taip trokšta:)

O kai merę išvys kur šitos ponios dėsis?

,,Pirmoji" jau beveik sulaukė atpildo už iš mūsų visų apvogtas lėšas(pinigus). Įdomu bus, kokius dabar sugalvos pakelti mokesčius?Bet turint kiaulės akis iš jos visko galima tikėtis

O tai kų gi dabar darys rankinukų nešiotoja Sigutė? Nepapuolė net i Europos rinkimus nejaugi ir jai reiks namo?

O kaip ji papuls jei net kraštiečiai nelabai balsavo už ją, nes kas pažysta ją žino ką ji sugeba.

Pas prezidentų Sigutės Asma nesivedė, turbūt suprato kad į jos vietų taikosi.