D. Palačionis: nestebina, kad Lazdijai balsavo kitaip prezidento rinkimuose

Praėjusį sekmadienį vykusių Lietuvos prezidento rinkimų rezultatai buvo tokie, kaip ir prognozavo politologai: daugiausiai balsų gavo Gitanas Nausėda, antra – Ingrida Šimonytė.

Lazdijų rajono rinkėjai balsavo kitaip: daugiau nei respublikos vidurkis balsų atiduota už Gitaną Nausėdą, o Ingridą Šimonytę aplenkė Ignas Vėgėlė. Mums, kurie jau ne vienus metus esame politikoje, šis rezultatas nebuvo netikėtas. Jau seniai konservatoriams, kurių atstovė yra Ingrida Šimonytė, mūsų rajone nesiseka nė vienuose rinkimuose. Po to, kai šią partiją paliko Arūras (buvęs savivaldybės meras Artūras Margelis – red. past.), Lazdijų skyriaus jėgos kasmet tik silpnėjo. Leisiu jums priminti, kad Margelio vadovaujamas Lazdijų skyrius buvo vienas stipriausių Lietuvoje. Tačiau pastaraisiais metais konservatorių partijos įtaka rajono gyvenime nuolat mažėjo. Tai liudija ir 2019, ir 2023 metais vykę savivaldybių tarybų rinkimai. Pernai metais rajono konservatoriams  juose pavyko gauti vos 2 balsus – to nebuvo per visą nepriklausomos Lietuvos laikotarpį!

Žinoma, kad savo elektoratą konservatoriai Lietuvoje turi. Didieji miestai rinkdami šalies prezidentą tai parodė. Tačiau ar jiems užteks jėgų išvesti I. Šimonytę į prezidento postą? Kažin...

Šiemet Lietuvoje turime trejus rinkimus. Prognozuoju, kad tik Europos Parlamento rinkimai konservatoriams gali būti palankūs. Tam yra pagrindo: Strasbūre jau ilgus metus dirba patyrę, žinomi ir aktyviai veikiantys Lietuvos konservatorių politikai. Bet štai rudenį vyksiantys Seimo rinkimai jiems bus liūdni. Ne tik mūsų rajone, bet ir Lietuvoje apskritai.

Kai stebiu ir vertinu galimus įvairių partijų kandidatus mūsų rajone, labiausiai tarp jų pasigendu mūsų rajono žmogaus. Nesvarbu, kuriai partijai atstovaujančio, tačiau čia gyvenančio, dirbančio, galinčio pakovoti už mūsų rajono gyventojų interesus, už geresnes investicijas į šį kraštą. Rajono gyventojai gal dar nepamiršo, kaip mūsų (o kartu ir Druskininkų) savivaldybei atstovaujantis tuometinis Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Seime Zenonas Streikus Seime svarstant biudžetą pinigų paprašė... Neringos savivaldybei. Ne Lazdijams, kurie tuo metu jau buvo pradėję statyti sporto centrą. O juk su mūsų rajono mere Ausma Miškiniene Zenonas Streikus buvo toje pačioje partijoje, atrodytų, tiesiog privalo vienas kitą remti: merė Zenoną – per rinkimus, Zenonas Lazdijus – pritraukiant investicijas. Bet taip nėra. Priminkit man, kada Zenonas Streikus Lazdijų kraštui yra svaria parama nusipelnęs? Bent aš to tikrai neprisimenu...

Iki Seimo rinkimų dar toli, galimų kandidatų dar nežinome – sklando tik gandai. Tačiau gal atsiras tarp jų nors kartą ir Lazdijų žmogus? Tai tuomet jau kviesčiau rajono gyventojus suremti pečius, būti aktyviems rinkimuose ir parodyti, kad Jotvingių rinkimų apygardoje būtent Lazdijai, o ne Druskininkai yra dominuojanti jėga. Nes parodę savo drąsų sprendimą būti kitokiems prezidento rinkimuose, galime būti drąsūs ir toliau nepasiduodantys mums nežinomų kandidatų pažadams. Tik tokiu būdu galėsime laimėti ryškesnių pokyčių Lazdijams.

Deivydas Palačionis, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys, „Lazdijų žvaigždė“ (2024-05-17)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Mane stebina Būdvietis , nei vieno Ausmos partijos palaikytojo. Nei vieno?

Pilypas iš kanapių politikas

Žmones pribudo, pamatė kas yra kas. Ausmą jau daugelis perprato kad reik jos vengti. Būdvietis šaunuoliai taip ir toliau.

G. Palačioni o tai už ką jūs siūlote balsuoti?

Cha cha cha! Palačionis politologas atsirado... o gal papasakosit kaip priimami į darbą buvo darbuotojai prie margelio? kaip į partiją buvo priimami?

Toks jaunas, nors ne visai, bet gatavas Margeliui batus liežuviu nublizginti. Kaip velykinis margutis, cik praeitų metų, iš vidaus jau supuvis.

koki čia nuotrauku insidejis...kad vyrokas jau senai nuplikis, o nuotrauka kadu 19buvo :DDDDDd

sunku buvo patikėti, kad toks jaunas ir jau tapo toks Margelio pakalikas ir padlaižūnas. Deivydai dar bręsti reikia pačiam, kad gebėtum tiesą sakyti o ne padlaižauti. Pats virei Margelio virtuvėje ir žinai kaip buvo, kaip buvo įrašomi į partiją, kokie tikslai buvo dėl skaitlingumo.

Ar jus dar nakčiu nesišlspinat į lovą, prisimine Margelį? Nes toks vaizdas is komentaru, kad turetu buti pilnos lovos

Jūsų partijoj yra autoritetų ir galimų merų tik nedaleidžiate jų prie partijos vairo tai Jonas, Salatka jie verti mero kėdės.

Kokia čia partija vienu rinkimų

NARCIZAS !!!!

Na keistai atrodo kitą vertinti, o į save nepažiūrėjus. Margelio komanda kažkada turėjo 13 mandatų, o dabar tik 6 mandatus. Tai apie tokią statistiką reikėjo parašyti.

Tai kad ir Margelio reitingai, kaip paliko konservatorius, ėjo žemyn ir žemyn, o per ateinančius rinkimus tikriausiai nei bulvės nepadės

Ne paliko, o buvo išmestas.

Man nepatinka tokie žmones kurie tik giriasi .ir muilo nereikia.

Kad tik švilpteltų kas nors tai manau jis tuoj tą margelį išduotų , lygiai taip kaip savukų šeimyna perbėgo pas ausmų?

Tai, kad šis straipsnis ne apie Margelį, o apie rinkimus praėjusius ir ateinančius. Ko čia visi tiek apie tą Margelį susikoncentravo. Pamirškit jau jus ji. Žiūrėkit geriau, ka dabartinė valdžia daro Lazdijuose, o ne vis dar Margelis... dirbo žmogus, atidirbo, klydo kaip ir visi dirbantys klysta, buvo visko. O Deivis mano manymu tik norėjo pasakyti, kaip viskas keitėsi kai Margelį išmetė iš TS_LKD partijos. Viska teksto esmė apie artėjančius Seimo rinkimus, o ne Margeli...

"Mums, kurie jau ne vienus metus esame politikoje" ....... Tai kiek jau tų metų politikoj Deidydai esi - metai su biškiu, o jau ilgalaikis politikas ir politologas pasidarei. Tai gal reikėjo paskaičiuoti ir parašyti kiek Margelio komanda mandatų prarado ir dar galėjai paprognozuot, kiek praras.......

Tai, kad kiek menu, Palačionis prie politikos nuo 2007m. ir tris rozus dalyvavo rinkimuose, tai šiu tu gal ir supranta apie rinkimus. Priskabyc visi gudri labai

Dalyvavo bet nepapuolė.

Trecias rozas nemelavo. Papuole

Manau daugiau nepapuls, tik kalba ir paskui visus išpaskos laksto?

Tai reikėjo pačiam kelt kandidatūrą i merus?