V. Danauskienė: stebina institucijų tyla

Daugiau nei dvi savaitės praėjo nuo įvykio Lazdijų rajone, kai buvo nustatytas galimas smurto prieš mažametį atvejis. Tuomet sužinota, kad smurtu įtariama vaiko motina kitą dieną apgaulės būdu pagrobė antrą savo vaiką – kūdikį, kurį Vaiko teisių apsaugos tarnybos pareigūnai iš jos, kaip įtariamos smurtautojos, buvo paėmę ir perdavę laikinai globoti kaimynams.

Oficialiai prokuratūra teigia, kad šiuo metu vykdoma moters su kūdikiu paieška, bet keista tai, kad policija, kuri, kaip teigiama, ir vykdo tą paiešką, jokios informacijos apie rezultatus neduoda ir nukreipia informacijos vėl atgal prokurorams.

Keista, nes paprastai policija pagalbos į visuomenę kreipiasi net tuomet, kai koks smulkus vagišius parduotuvėje nesusimoka už butelį alkoholio ir jį užfiksuoja parduotuvės vaizdo kameros, o čia – pagrobtas kūdikis, pusantrų metų, jį pagrobė motina, kuri įtariama smurtavusi prieš kitą savo vaiką, ir – tyla...

Tai skelbkite nuotraukas ieškomosios, kreipkitės į visuomenę pagalbos – gal kas ką žino, matė, bendravo? O jeigu radote – informuokite, ar tas kūdikis paimtas, ar saugus, ar ta moteris sulaikyta. O gal čia, jūsų nuomone, smulkmena, ir lauksime Matuko atvejo? Beje, sumušto aštuonmečio atveju ten situacija buvo (bent jau tų, kurie matė šlanga muštą, spardytą, kandžiotą pradinuką) netoli Matuko istorijos baigties.

Suprantu, kad vyksta ikiteisminis tyrimas (jei vyksta) ir tikrai pareigūnai neturi kasdien triūbyti, ką daro, ir savųjų taktikų. Bet visuomenė turi teisę žinoti, kiek saugūs mūsų vaikai, juolab kad Lazdijų rajone tą savaitę, kai viskas paaiškėjo, buvo užfiksuoti net trys smurto prieš vaikus atvejai. Taigi, tyla šiuo atveju – blogas sprendimas.

Vilma Danauskienė, savivaldybės tarybos narė („Lazdijų žvaigždė“, 2024-03-01)

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

savivaldybeje sklando kalbos kad dabar savivaldybeje dirbs ir Manto draugas Matas, uz skaidruma ir draugyste.

Ar ponaitis Valukonis darbo metu po Aštrią Kirsną vaikšto? Ar komandiruotė jam?

Jis tarybos narys po rajono teritoriją kur nori ten vaikšto

O vaikšto darbo metu ar po darbo? O gal jau ir dirbt nereikia?

Nu jo dabar merei Valukonis vadovauja? Kad jo draugai darbus gauna,?

danauskiene, piktiniesi, kad tavo rašliavos eilinį kartą nuskambėjo, kaip tuščio puodo barškėjimas? Taip jau būna tiems populistams: iš pradžių lyg ir atkreipia dėmesį, reaguoja, bet ilgainiui jie tampa niekam neįdomūs, o galiausiai - pamirštami...