G. Gražulevičius: viešai kviečia žvejoti, o paprašius draudžia...

Sugalvojau pažvejoti už Veisiejų miesto, Šadžiūnų kaimo teritorijoje, esančiame Teiraus ežere.

Žinojau, kad jis privatus, nuolat įžuvinamas, skelbiama, kad čia yra karpių, kitų žuvų, organizuojamos pramoginės žvejybos, ir nurodytas telefonas, kur kreiptis. Siekdamas išvengti konfliktų, susiradau telefono numerį ir paskambinau nurodytam savininkui. Šis gi nenudžiugo išgirdęs mano pageidavimą žvejybai išsipirkti leidimą. Sakė nenorintis leisti žvejoti, išvis nepageidauja žvejų. Mano aiškinimų, kad negali man uždrausti, jis neišgirdo, vis tiek laikėsi savo.

Pirmiausia man įdomu: jei nenori manęs leisti, tai kodėl įdėjo skelbimą? Ar tas skelbimas tik dėl akių dūmimo, ar kažkokiam apsidraudimui – viešai rašoma vienaip, o iš tiesų elgiamasi priešingai.

Tokį ežero savininko elgesį pakomentavau feisbuke. Jis dar pasiūlė man nekišti savo snapo, nes neva nudegsiu.

Man visgi įdomu, ar jis turi teisę man uždrausti naudotis vandens telkiniu, ar nepažeidžia įstatymų. Juk dabar daug kur žemės savininkai tvoromis apsitveria paežeres ir neleidžia prieiti žvejams. Jeigu taip ir toliau bus, tai kur mes žvejosim, kaip ežerą pasieksim – ar malūnsparniais skrisime ir leisimės tiesiai ežeran?  

Kita vertus, įstatymuose rašoma, kad visi žemės turtai, o ir vandens telkiniai priklauso valstybei.   

Kreipiausi į aplinkosaugininkus, šie atsakė, kad savininkas negali man drausti užlipti ant ledo ir turėtų išrašyti leidimą žvejoti. Dėl to aplinkosaugininkai dar surašė paklausimą savo vadovams, kad išaiškintų visgi tiksliau, ar šis savininkas nenusižengė galiojančioms teisės normoms. Nekantriai laukiu atsakymo.     

Gintaras Gražulevičius, lazdijietis, žvejys (,,Lazdijų žvaigždė", 2023-12-08)   

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Tokiems ,,žvejams mėgėjams" reikėtų uždėti padorius mokesčius, kad užtektų pinigų jų išgaudytų žuvų ištekliams atstatyti. Šis ,,mėgėjas" prigaudo krūvą žuvų, įdomu pats pajėgia suvalgyti ar pardavinėja. Dabar gi yra begalinis troškimas pažvejoti privačiame ežere, kurio savininkas galimai rūpinasi žuvų ištekliais, žuvina ežerą. Bet atsiranda,,mėgėjas" ir brukasi į jo ežerą kaip kiaulė į bažnyčią. Pagal bitės logiką, bitė irgi privalėtų norintiems pagyventi jo namuose ar pasivažinėti jo golfuku tai leisti.

Nekreipkit dėmesio į šį žmogų jam jo lb juk trūksta o pats nlb ką tesugeba

Šis nevykėlis verčiau ne kitus mokytų, o savo reikalais labiau rūpintųsi.... Mero postą šlapiuose sapnuose sapnavęs, dabar elementaraus darbo susirast nesugeba, močiai pensininkei ant sprando sėdi...

Dirbu kaip arklys, stengiuosi taupyti pinigus kurui, bet kur nevažiuoju, o pažvejoti laiko išvis nelieka. O šitas balamutas, lazdijietis, žvejys, nieko nedirba, zylioja kaip reta kas, dar pyksta kad žmonės neleidžia jam prisigaudyti žuvų jų ežeruose. Įdomu, Gražulevičius gyvena iš pašalpų, gal nelegalių pajamų, ar kažkas išlaiko?

Labai visi pikti ant šio žmogaus, nes jei ne jis, daug nežinotume. Oi kaip nemėgsta niekas, kada keliami į viešumą jų darbeliai.....

Geriausia kai kožnas pasižiūri i save, o šis ponaitis gal ir nekaltas bet juo naudojasi kiti....šiukšlėm pilti.

Čia kaip dainoje- ežerai ponams, laukeliai bagotiems......nėra teisybės

Komunizmo statytojo mastymas. Internacionalą užgiedosim, viską nacionalizuosim ir po lygiai visiems padalinsim.

Ar Lazdijuose nėra normalių žmonių ir laikraščiai nesugena parašyti normalių straipsnių, kad lenda į laikraščius visokie nevykėliai, o laikraštis spausdina, ką jie parašo?

Laikraštis spausdin visokių kvailių neamones ir tuo praranda skaitytojus, bei prenumeratorius.

Bitė pasirūpink kad jaunimo centras lazdijuose dirbtų nors iki 10 vakaro.

Nu ką stotį nugriovė dabar užsiimk jaunimo centru, kad ilgiau dirbtų. Darbuotojų yra o dirbti ilgiau nenori.

Gaila bet viešoji biblioteka nepateisina žmonių lūkesčių, mažai renginių . Mažai darbo su žmonėmis kaimuose. Dirba tik sau ir del savęs, direktorė išvis nesuprasi ką dirba.

dabar reikia griaut spoto centra sutaupysim pinigu