LSA viceprezidente antrai kadencijai išrinkta Lazdijų r. merė Ausma Miškinienė

Šiandien Vilniuje vykstančiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) narių suvažiavime LSA prezidentu antrai kadencijai išrinktas Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius. LSA viceprezidentais išrinkti Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, Plungės rajono meras Audrius Klišonis.

Suvažiavime dalyvauja 186 delegatai – savivaldybių vadovai ir tarybų nariai – iš visų 60–ies šalies savivaldybių.

„LSA tapo vienu stipriausių, mano manymu, pačiu stipriausiu socialiniu partneriu, atstovaujančiu visų mūsų interesams. Savivaldybių balsas yra girdimas, mūsų daugumos išreikšta nuomonė yra svarbi, laukiama ir svari. Pokytis reikšmingas ir akivaizdus.

Vertinu LSA prezidento Mindaugo Sinkevičiaus ir kolegų iš kitų savivaldybių pasitikėjimą. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad man dar ketveriems metams patikėtos viceprezidentės atsakomybės“, – teigia A. Miškinienė, vienintelė regione užimanti vadovaujančias pareigas LSA.

Suvažiavime pristatydamas LSA veiklą, jis išskyrė du pagrindinius pastaraisiais metais pasiektus ypač svarbius tikslus. Tai –  Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pakeitimas ir lankstesnio skolinimosi įtvirtinimas, kuris suteikia savivaldybėms daugiau galimybių vykdyti investicinius projektus, bei disponavimo valstybine žeme teisės perdavimas savivaldybėms, leisiantis joms savarankiškai ir  efektyviai planuoti vietos teritorijas, sparčiau įgyvendinti statybų procesus, pritraukti daugiau investicijų.

Suvažiavime M. Sinkevičius taip pat kalbėjo apie naująjį vietos savivaldos modelį ir jau identifikuotas jo reglamentavimo spragas, savivaldybių finansinį savarankiškumą, tendencijas švietimo, socialinės apsaugos, sveikatos apsaugos, komunalinių paslaugų, susisiekimo, žaliosios transformacijos ir kitose srityse.

„LSA uždavinys yra vertinti kiekvieną sritį pagal tai, kiek joje vietos savivalda turi erdvės, galimybių ir įrankių veikti savarankiškai. Savarankiškumą suprantame ne tik kaip finansinį, bet ir kaip laisvę priimti gyventojų interesus atitinkančius atsakingus sprendimus,“ – sakė LSA vadovas.

Pranešimas spaudai

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Šeimyninė dviejų jaunų pasieniečių drama Druskininkuose: po vyro smūgių moteriai prireikė medik Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2023/05/29/news/seimynine-dvieju-jaunu-pasienieciu-drama-druskininkuose-po-vyro-smugiu-moteriai-prireike-mediku-pagalbos-27201463

Po Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento rinkimų kandidatų veidai kardinaliai pasikeitė. Fotografas „pataisė“ veidelius. Sveikinimai Ausmai.

Artūrą į vicemeras.

Pritariu.Politologiškai taip it turi būti.

Artūrui jau laikas užleisti vietą jaunesniems

Senas jautis vagos negadina, bet ... ir giliai nearia.

jau seniai Margelis vietą turėjo užleist Jonukui!