Lietuvos savivaldybių asociacija rinks naują prezidentą

LSA nuotr.

Vilnius, gegužės 31 d. (ELTA). Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) trečiadienį renkasi į visuotinį suvažiavimą, kurio metu rinks naują organizacijos vadovybę – prezidentą ir jo 4 pavaduotojus.

Susitikime ketinama aptarti ir aktualiausius vietos savivaldos klausimus, priimti rezoliuciją dėl regionų plėtros programos įgyvendinimo.

Kaip skelbiama LSA išplatintame pranešime, susitikime ketina dalyvauti 205 delegatai – merai ir tarybų nariai iš visų 60 Lietuvos savivaldybių.

Šiuo metu LSA vadovauja Jonavos meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius, šias pareigas pradėjęs eiti 2019 m. Viceprezidentų postuose dirba Lazdijų merė, demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narė Ausma Miškinienė, Palangos meras, konservatorius Šarūnas Vaitkus, Elektrėnų meras, liberalas Kęstutis Vaitukaitis bei Akmenės meras, socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas.

Kaip numato LSA nuostatai, organizacijos vadovai renkami pirmojo naujos savivaldybių merų ir tarybų kadencijos suvažiavimo metu, paprastąja balsų dauguma. Kandidatus į pareigas suvažiavimo metu deleguoja politinės partijos.

M. Sinkevičius neatskleidžia, ar sieks dar vienos kadencijos vadovo poste

Dabartinis LSA lyderis M. Sinkevičius, pastaruoju metu įsivėlęs į skandalą dėl galimo piktnaudžiavimo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis, žiniasklaidai neatskleidė, ar sieks dar vienos kadencijos prezidento poste.

„Mano kadencija baigiasi. Aš nežinau, ar aš kelsiu kandidatūrą, nes dažniausiai kelia partijos, kelia regionai, ir aš nesu oficialiai iškeltas“, – penktadienį žurnalistams sakė M. Sinkevičius.

Anksčiau Eltos kalbinti savivaldybių merai neturėjo vieningos nuomonės, ar palaikytų M. Sinkevičiaus kandidatūrą. Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius teigė, kad LSA lyderiams turi būti keliami aukščiausi skaidrumo reikalavimai. Tuo meru Jonavos mero bendrapartietis V. Mitrofanovas aiškino palaikantis M. Sinkevičių.

ELTA primena, kad klausimų dėl galimo piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis Jonavos meras sulaukė visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus savivaldos tarybos narių lėšų tyrimą. A. Tapinas skelbė, kad analizei reikiamą informaciją iš Jonavos savivaldybės buvo įmanoma gauti tik po teisinės pretenzijos.

Gavus išlaidų ataskaitas, A. Tapinas suabejojo M. Sinkevičiaus įsigytais dviem televizoriais. Keliami klausimai ir dėl keturių telefono sąskaitų, šešių banko kortelių, kuriomis apmokėtos sąskaitos už kurą, intensyvių kelionių karantino metu.

Jonavos meras apgailestavo dėl jo vadovaujamoje savivaldybėje išaiškėjusių piktnaudžiavimo atvejų. Ir nors tvirtino asmeniškai dokumentų neklastojęs ir išmokomis naudojęsis skaidriai, politikas akcentavo, kad dalį panaudotų lėšų grąžins į savivaldos biudžetą.

Augustė Lyberytė (ELTA)

* Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Hmm, kokie rūstūs, neįprasti veidai. Koks blogas LSA fotografas.