Seirijuose – dar daugiau veiksmo: mokslo metus pradėjo Trečiojo amžiaus universitetas

Trečiojo amžiaus universitetas, vienijantis aktyvius mūsų krašto senjorus, plečia savo geografines ribas. Šiandien jo skyrius duris simboliškai atvėrė Seirijuose. Įvykis išties džiaugsmingas ir svarbus – tokio būrio žmonių Seirijų kultūros namai jau seniai nematė. Salėje pritrūko kėdžių, o automobilių aikštelėse, esančiose šalia kultūros namų – parkavimo vietų.

Pasveikinti Seirijų senjorų, nuo šiandien simboliškai pradedančių mokslo metus, atvyko rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, Seimo narys Zenonas Streikus, socialiniai partneriai, „bendramoksliai“ iš Lazdijų ir Veisiejų.

„Džiaugiuosi ir žaviuosi mūsų krašto senjorais. Jūs savo aktyvumu, gebėjimu įprasminti kiekvieną gyvenimo dieną gali būti pavyzdžiu visai rajono bendruomenei. Nuo pat savo kadencijos pradžios esu pažadėjusi kiek įmanoma remti jūsų veiklą, iniciatyvas, norą tobulėti. Tą ir darau. Kuriasi jau trečias Trečiojo amžiaus universiteto skyrius, kurio veiklą remia savivaldybė. „Studentų“ daugėja, daugėja ir skiriamos lėšos. Linkiu niekuomet nepristigti noro ir motyvacijos mokytis, bendrauti, dalintis gerumu, aktyviai dalyvauti ne tik universiteto, bet ir rajono gyvenime. Nauji mokslo metai Seirijuose simboliškai prasideda pavasarį. Tai teikia daug vilčių ateičiai. Tikiu aš, tikėkite ir jūs, kad viskas mums bus gerai“ –  kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Sveikindami gausų rajono senjorų būrį, bendrystės ir puikios nuotaikos svarbą žmogaus gyvenime akcentavo Seimo narys Zenonas Streikus, Lazdijų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Renata Ribinskienė, Lazdijų rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Simona Jasinskienė, Lazdijų švietimo centro direktorė Eglė Mačionienė.

Rajono savivaldybės tarybos narė Česlova Šmulkštienė dėkojo visiems, kurie padėjo buriant Seirijuose senjorus aktyviam gyvenimui. Merei A. Miškinienei – ne tik už finansinę paramą universitetui, bet ir už darbus Seirijų kraštui – lėšas bažnyčiai, elektromobilių paslaugą, tvarkomus kelius.

Apie gyvenimo prasmę sulaukus gyvenimo rudens, apie tarpusavio ryšių svarbą su senjorais diskutavo renginio viešnia – menininkė, televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė.

Trečiojo amžiaus universiteto atidarymo proga jo veiklose jau dalyvaujantys senjorai surengė koncertą ir savo darbų parodą.

Nuoširdų šventinį pasirodymą dovanojo šeimyninis duetas iš Rusnės, daugelio televizijos projektų dalyviai dainininkai Vainora ir Valdas Lacko.

 Iškilmių metu jau kalbėta ir apie artimiausius darbus. Seirijuose Trečiojo amžiaus universitetas veiklas pradės nuo balandžio 1 dienos, užsiėmimai vyks kartą arba du kartus per savaitę.

Po to, kai kovo pradžioje iš Seirijų išriedėjo pirmasis savivaldybės elektromobilis, vežantis keleivius jų pasirinktu maršrutu, Trečiojo amžiaus universitetas – antras svarbus įvykis, aktyvinantis seniūnijos gyvenimą, suteikiantis galimybių jos gyventojams daugiau bendrauti, semtis peno sielai.   

Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Studentai išsikvies Lazdijai veža ir varo į paskaitas. Labai gerai.

Man atrodo,kad an ano raici jos,nes jau vienu sudaužė.