R. Kazlauskienė: Smetona išsaugojo, Miškinienė palaidojo

Kol visi Lietuvos influenceriai krykštauja, kaip čia iš Vilniaus į Krokuvą tarptautinis traukinys važiuoja, mes, pro kuriuos tas traukinys pravažiuoja, ašaras liejame.

Šeštokų miestelis, beje – eilinį kartą, vėl likome už borto. Traukinys atvažiuoja, PRAVAŽIUOJA nesustodamas pro Šeštokus, kur yra moderni geležinkelio stotis su visa infrastruktūra, ir už dvidešimt penkių kilometrų sustoja Dievo užmirštoje „skylėje“, Mockavos kaimelyje. Kur viso labo būdelė palei bėgius, į kurią išgirtojo traukinio keleiviai nei eis, nei spės nueiti.

Kokia nauda iš to Lazdijų rajonui? Niekas nei žino, nei kur skaityti teko.

Užtat žalos – nors vežimu vežk. Jei dar iki šio traukinio pasirodymo Šeštokuose mes, gyventojai, turėjome vilties, kad kažkada, dar caro laikais statyta ir pirmąją Lietuvos nepriklausomybę atlaikiusi, net sovietmečiu okupantų nesugriauta stotis kažkada atgis ir taps traukos centru, miestelio atgimimo simboliu, „vartais į Europą“, tai dabar šiuo sprendimu tapome visiškai atkirsti nuo pasaulio susisiekimo prasme.

Ką Smetona išsaugojo, tą Miškinienė palaidojo. Ar buvo kokie nors žygiai iš savivaldybės, merės, valdančiųjų daromi, kad tas garsusis traukinio maršrutas Šeštokuose sustotų? Kokie? Kada?

Kur tikrai būtų patogu ir pas daktarus į Kauną, į Vilnių, galų gale į tą pačią Marijampolę nuvažiuoti, ir studentams grįžti iš mokslų, nekalbant apie turistus.
Ar buvome mes, vietiniai, informuoti, kad toks traukinys važiuos? Būtume ant bėgių stoję, pėsčiomis iki Susisiekimo ministe
rijos ėję, bado streiką prie Seimo ar Vyriausybės surengę, kad tik naudos išpešti mūsų miesteliui!

Juk kai anais metais kovojome dėl vietinio traukinio maršruto sustojimo Šeštokuose, rinkome parašus – buvome pasiekę, kad traukinys stodavo ir pas mus.

Bet dabar gi nieko tokio nereikėjo – nei su bendruomene tartis, nei pagalbos iš jos prašyti. Nes ir kas mes tokie, kad ponai į mus ir mūsų poreikius atsižvelgtų? Skaudu ir gėda už jus, ponai politikai.

Atėmėte autobusų maršrutus, neiškovojote traukinio, ar kitas žingsnis bus mus visus – tremtin iš miestelio, kaip 1940-aisiais?

Renata Kazlauskienė, Šeštokų gyventoja (,,Lazdijų žvaigždė", 2022-12-16).

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Kam kalbėt, o kam patylėt. Kai iš alkoholizmo duobės neseniai išlipusi ponia, labai jau pasitiki savimi, kad tokiais žodžiais spjaudosi į išsilavinusį žmogų. Sustodavo tas traukinys Šeštokuose, tik dėja niekas į jį nelipdavo, norinčių važiuoti nėra. Ir bėja savaitgaliais traukinys stoja Šeštokuose, prašom važiuokit.

Nagi nesišvaistyki komentuodama apie kažkieno priklausomybes, o geriau padėki kovoti su jomis ir kiek matosi per aikštingosios furijos vadovavima rajone nieko teigiamo atliktuose darbuose nesimato, apart nuotrauku spaudoje..Šeštokiečiai laikykitės ir labai teigiamai vertinu pareikšta nuomone.

Neturi laiko ponia Jums, fotkintis prie lempučių reikia, ji dabar LED princesė.

Tai Lietuvos geležinkelių reikalas ir niekas jo nepakeis, mielos ponios važinėkit į Lenkiją traukinys stoja šeštadienį į valias. Bet čia šau reikia.

Kiek geležinkelį dirba jūsų artimųjų , gal norite kad jie liktų be darbų . Daugelis tik rėkti ir moka bet dirbti deja nenori....

Suprantu, kad kaime dažniausiai žmonės yra be išsilavinimo ir jokio išprusimo, bet kad tokie buki nesitikėjau. Negi tikit, kad merė sustabdys traukinį? Manot kad viskas priklauso nuo merės? Tai gal merė kalta, kad sninga taip dažnai? Atsigauki pagaliau ir nustokit šūdais draipstytis, nors jūsų kaimiečių tokia prigimtis jau..

Jūs, miestieti, kaip tik tuom ir „draipstotės “...

Gal žmogus darbą susirastų ir dirbtų, ir visą gyvenimą tik dėmesio stoka. Iki merės jai toli.

Išlindo kažkokia boba, bet jau ne pirmą kartą aš ją matau. Ko ji čia lenda nesuprantu, matosi kad pagerianti

Bet nuotraukoje ji man atrodo daug žaismingesnė negu B.V.