Paaiškėjo, kam savivaldybė skyrė 1 150 eurų A. Andrulionio premiją

Komisijos pirmininkė J. Kurauskienė, susipažinusi su kandidatų premijai gauti kūryba, daug sužinojo apie Lazdijų rajoną.

Užvakar Lazdijų bibliotekoje susirinkusi komisija, vadovaujama rajono tarybos narės Jurgitos Kurauskienės, svarstė, kam skirti tradicinę savivaldybės Albino Andrulionio premiją. Ja apdovanojami kūrėjai, per pastaruosius metus išleidę rajoną garsinančias knygas.

Komisijos pirmininkė J. Kurauskienė informavo, kad į premiją pretendavo trys kandidatai. Tai ir veisiejietis kraštotyrininkas Albinas Jarmala, sudaręs ir išleidęs dvi knygas – „Sursum corda - aukštyn širdis. Šlavantų parapija“ bei „Prieg ažarukų, lakencų pieskutių Vainežeris (Justinavas), Mėčiūnai“, taip pat Veisiejų 2022 metų kalendorių, ir Lazdijų biblioteka, surinkusi ir išleidusi po mirties žinomos rašytojos Bitės Vilimaitės kūrybos rinkinį „Rudens veidas. Juodos dienos. Pelkių drugiai“. Trečias kandidatas premijai gauti – literatas Jonas Žibūda, išleidęs savo kūrybos poezijos rinkinį „Nerimastingai tylintis pavasaris“.

„Galiu tik pastebėti, kad visos išleistos knygos yra vertingos ir garsina mūsų kraštą, todėl komisijai...

Plačiau – K. Sukackas naujausioje „Lazdijų žvaigždėje“ (2022-11-18).

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Gerb. J. Kurauskiene, ar tikrai gerai įsiskaitėte į nuostatus. Mano manymu, Kęsto Sukacko publikacijoje, nesutampa, Jūsų, kaip pirmininkės, išsakytos mintys.

O prie ko šita foto? iš savo kušenės davė jie premiją?

Žinote - labai keisti ir nenuspėjami ėjimai žirgu. Todėl manau, kad ir ši foto - kas tai aš.

Oi, kaip įdomu. Tai ką ši iš esamos foto komisija galėjo nuspręsti? Labai abejoju jos turimų žinių bagažu.

Na jau ,,garbinga,, komisija ir vienas ypatingai pasiżymėjes jos narys kurio foto matome žargonas visiems žinomas: k..b..g.. p.. ir t.t.Viršūne.O Albinui sveikinimai.

Jauna protinga moteris, smagu kad turime tokių žmonių taryboje.

Na, na... Išleisti jau parašytą knygą, tegu ir garsios rašytojos, BIBLIOTEKOS KOLEKTYVUI neturėjo būti sunkus ir sudėtingas darbas. Juo labiau ją pristatinėti, nes tokia BIBLIOTEKOS tiesioginio darbo dalis. Gi parašyti dvi enciklopedinę vertę turinčias knygas nuo pirmosios raidės iki taško knygos pabaigoje - tai jau visai kas kita. O dar tokią pat vertę turintį kalendorių... BIBLIOTEKOS KOLEKTYVUI būtų užtekę padėkos, suvenyro ar kažko panašaus, gi premiją reikėjo skirti Albinui Jarmalai. Ne už tai, kad veisiejietis. Šie A. Jarmalos leidiniai supažindina su rajono istorija, jo žmonių praeitimi, dabartiniu gyvenimu. Juose gausu dokumentinės medžiagos: autentiškų prisiminimų, senų ir dabartinių laikraščių straipsnių, nuotraukų, kitos medžiagos. Tai leidiniai, paliečantys šimtų žmonių gyvenimus, likimus. Jie neguli lentynose, juos įsigyja ir skaito daugybė žmonių, skaitytojai juos dovanoja kaip gerą dovaną. Jie praturtina muziejus, labai padeda gidams... Aš neturiu nieko prieš BIBLIOTEKOS KOLEKTYVĄ. Jis padarė puikų darbą. Bet dėl "komisijos" kompetencijos kilo rimtų abejonių.

Gerb. Jurgita nepaisykit užgauliojančių komentarų juk rinkimai artėja. Tikimės jūs vėl kandidatuosit i tarybą, o mes už jus balsuosime. Sekmės.

Gal galite pasakyti, kas tokie "mes"?

Pats pasivadinat anonimu ir klausiat kitų, kad pasakytų savo vardus?! Nejuokinkit žmonių.

Nu tikrai ne jūs, žmones turintys kultūros tikrai balsuos .