Elektros energija: įdomūs faktai apie jos suvartojimą bei taupymą

Elektros energija yra vienas svarbiausių patogaus, jaukaus, šilto bei įdomaus gyvenimo elementų. Tačiau nesunku pastebėti paradoksą – daugelis žmonių nežino svarbių ir įdomių faktų apie elektros energiją, jos taupymą bei suvartojimą. Tad nepraleiskite progos sužinoti apie tai daugiau.

• Televizorius daugeliui žmonių yra vienas svarbiausių prietaisų. Be jo, daugelis negali įsivaizduoti savo laisvalaikio, rytų, ruošiantis į darbą ar laiko praleidimo po jo. Būtent dėl šios priežasties dažnas neapsiriboja vienu televizoriumi savo namuose. Tačiau taip pat nesunku pastebėti, kad būtent nuo šio prietaiso nemaža dalimi priklauso kiek išlaidų patirsime. Tad, kalbant apie elektros energiją ir televizorius, svarbu paminėti svarbų faktą: ar žinojote, kad kuo didesnis yra televizoriaus ekranas, tuo daugiau elektros energijos sunaudoja prietaisas?

• Dulkės atrodytų visiškai įprastas dalykas mūsų namuose. Ir jas valome kone kasdien, kad susikurtume jaukią, švarią bei tvarkingą namų aplinką, kurioje būtų malonu bei saugu leisti laiką. Tačiau, pasirodo, dėmesingas bei dažnas dulkių valymas mums turėtų būti aktualus ne tik todėl, kad gyventume švariai bei tvarkingai, bet ir todėl, kad galėtume džiaugtis mažesnėmis elektros energijos išlaidomis, kadangi apdulkėjusios elektros lemputės sunaudoja daugiau energijos.

•.Ne paslaptis, kad lempučių pasirinkimas šiandien yra labai didelis. Jas galime skirstyti pagal įvairius kriterijus, o vienas iš jų yra tas, kiek lemputė sunaudoja elektros energijos. Pagal šį kriterijų, lemputės yra skirstomos į elektrą tausojančias ir netausojančias. Taigi, nesunku pastebėti, kad elektrą tausojančios lemputės galėtų būti geras pasirinkimas siekiant sutaupyti bei sumažinti išlaidas. Tačiau tik nedaugelis žino labai svarbų faktą – tokias lemputes yra verta montuoti tik tose namų ar biuro patalpose, kuriose apšvietimas yra reikalingas ne trumpesniam nei 2 – 3 valandų laikotarpiui.

• Tie, kuri nori, kad išlaidos už elektrą sumažėtų ypač stipriai, turi ieškoti efektyvių taupymo būdų. Tad drąsiai galima sakyti, kad saulės elektrinės, kurios yra montuojamos ant stogo, yra vienas geriausių pasirinkimų, kadangi jas sumontavus, elektros energijai skirtas išlaidas galima sumažinti net apie 80 proc.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Šalia seniai gerai žinomų „naujienų“, pateikta ir melagiena: apdulkėjusios elektros lemputės sunaudoja daugiau energijos. Nė velnio, - jos tik blogiau šviečia, o elektros sunaudojimas tas pats.