Seniūnijoms – naujutėlaičiai automobiliai: ekonomiški, netaršūs, visiškai pritaikyti darbo specifikai

Šiandien rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė iškilmingai įteikė automobilių raktelius visų 11 rajono seniūnijų seniūnams – iš savivaldybės kiemo į seniūnijas išriedėjo naujutėlaičiai ,,Toyota Proace City Verso“.

Viešieji automobilių nuomos pirkimai pradėti dar 2021 metų pavasarį. Jie išnuomoti iš konkursą laimėjusios įmonės –  UAB „Mobility Lietuva“.

„Atnaujinti seniūnijų automobilius planavome gerokai anksčiau, atlikome visas viešųjų pirkimų procedūras. Tačiau tiekėjai mus informavo, kad dėl atsiradusio elektronikos komponentų trūkumo pasauliniu mastu ir dėl to sulėtėjus gamybai, automobiliai bus pristatyti tik  šį rudenį. Nors nuomos kainos rinkoje pastaruoju metu žymiai išaugo, mums pasisekė – automobilius išsinuomojome dar iki finansinio šuolio buvusiomis kainomis. Puiku tai, kad jiems reikės gerokai mažiau kuro, penkerius metus, kol galios jų nuomos sutartis, savivaldybei nereikės rūpintis jų techniniu aptarnavimu. Kokybiški, patogūs, taupūs automobiliai seniūnams reikalingi vos ne kiekvieną valandą – jie yra arčiausiai žmonių, pirmieji atskuba į pagalbą ištikus bėdai, organizuoja darbus, vežioja darbininkus po didžiules seniūnijų teritorijas. Automobilis yra seniūno kasdienio darbo įrankis“ – teigia rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.

Garantiniu laikotarpiu – 60 mėnesių su 200000 kilometrų ridos limitu – sutartyje numatyta gamintojo aptarnavimas ir priežiūra, taip pat – pakaitinis automobilis, jei aptarnavimas užtruktų ilgiau negu 2 dienas. Visas 11 automobilių nuomos paketas savivaldybei per metus kainuos kiek daugiau negu 34 tūkst. eurų. Į automobilių nuomos sutartį taip pat įeina draudimas civilinės atsakomybės ir KASKO draudimu, žieminių padangų komplektai, pirmosios pagalbos rinkiniai, šviesą atspindinčios liemenės.  

Naujieji automobiliai yra visiškai pritaikyti seniūnijų poreikiams: salonas – keleiviams vežti, talpi bagažinė – įrankiams ir kitiems darbui reikalingiems daiktams. Savivaldybei gerokai pigiau kainuos ir kuras, nes 100 kilometrų jie vidutiniškai naudoja tik 5,6 litro degalų – beveik perpus mažiau nei senieji automobiliai.

Skaičiuojant nuo 2020 metų, t. y. per nepilnus trejus metus, už seniūnijų automobilių kurą, kuris dar nebuvo toks brangus kaip dabar, taip pat remonto, draudimo paslaugas, savivaldybė sumokėjo daugiau kaip 62 tūkst. eurų. Ir visa tai – pandemijos laikotarpiu, kai automobiliai mažiau nei įprastai buvo naudojami. Vien degalų kai kurių  seniūnijų automobiliai žiemos metu sunaudodavo po 10 ir daugiau litrų.  

 Dauguma seniūnijų automobilių buvo jau visiškai netinkami naudoti. Pagaminti dar praėjusiame šimtmetyje, 1994–1998 metais, todėl intensyviai naudojant reikalaudavo dažno remonto. O kur dar seniūnijų darbuotojų saugumo užtikrinimas... Trijų seniūnijų ,,Audi“ modelio automobiliai buvo visiškai nepritaikyti: mažose jų bagažinėse netilpdavo net patys būtiniausi įrankiai.  

Kiekviename automobilyje įdiegta transporto kontrolės ir valdymo įranga – tai leis ne tik efektyviai suskaičiuoti nuvažiuotus kilometrus, bet ir taupyti kurą, kontroliuoti transporto judėjimą. Sumažės ir administracinė našta: nereikės pildyti kelionės lapų, nes kilometrus, sunaudotą kurą ir aplankytas vietoves automatiškai fiksuos pati transporto sistema.  

 Automobilių kėbulai pažymėti savivaldybės logotipu ir kontaktiniais seniūnijų numeriais: gyventojai galės ne tik matyti, kur važiuoja seniūnas, bet esant poreikiui ir  greičiau jį pasiekti telefonu.

Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Gyvenimas gerėja.

seniai buvo laikas,gėda net buvo stebeti kokiais automobiliais seniūnai važinėja

O kaip su mobiliu ryšiu ,atokiausiose vietiovese? Ypatč už kapčiamiesčio ,pasieny aaaaa?

Kameros neveikia???????