Veisiejų turgavietės plėtros vizija

Veisiejų turgaus vizija.

Bene 500 metų gyvuojantis Veisiejų turgus keisis: kitapus dabartinės turgavietės įsikurs prekybos iš automobilio erdvė, automobilių stovėjimo aikštelė bei reprezentacinė erdvė smulkiai prekybai ir renginiams. Visą prekybinės erdvės viziją kūrusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros katedros komanda siūlo dvi idėjas, kurios skiriasi tik reprezentacinės erdvės vizija. 

Pirmoje vizijoje „Aikštė“ – prekybos iš automobilio erdvė, automobilių stovėjimo aikštelė ir reprezentacinė erdvė kvadratinė aikštė-prekyvietė su amfiteatrą atstojančiais laiptais, antroje „Labirintas“ – prekybos iš automobilio erdvė, automobilių stovėjimo aikštelė ir labirinto kontūrais išdėstyta reprezentacinė erdvė-prekyvietė su kavine. 

„Veisiejai išties primena kurortą: paežere vingiuojantis dviračių takas, atnaujintos pontoninės prieplaukos, muzikinis fontanas, turtingą krašto istoriją menantys objektai. Veisiejų turgus yra neatsiejama miesto dalis tiek kultūrine, tiek prekybine prasme. Nors ketvirtadieniais miestas pagyvėja, bet kartu tai didelė problema tiek pravažiuojantiems, tiek iš automobilių prekiaujantiems ar pirkti atvykusiems gyventojams. Prekybinės erdvės plėtra planuojama tam, kad būtų saugu ir patogu ir perkantiems bei parduodantiems, ir važiuojantiems pro šalį. O tai, kad turgavietės plėtros vizija dar ir reprezentuos kraštą – papildoma nauda Veisiejų miestui“, – apie planus plėsti turgavietę kalbėjo savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė. Ji taip pat pabrėžė, kad šiame sumanyme itin svarbi gili šio krašto turgavietės istorija. 

Susipažinti su idėjomis ir balsuoti galite:

https://forms.office.com/r/3eYmEAttEd

Vizijų aprašymus rasite:

 https://www.lazdijai.lt/data/public/uploads/2022/05/veisieju-turgavietes-vizija.pdf

Lazdijų r. sav. inf.

Plačiau - šiandien ,,Lazdijų žvaigždėje".

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Įdomu kadu prasdės ciej naujo turgaus sumanymu įgivendinimai. O gal čia cik bobukiu svajonės.

nu kap pastacis Lazdzijuose autobusu stoti ir sporto rumus,tadu jau ir turgus bus Veisiejuose

Pasakų sekimas suaugusiems žmonėms. Padarė foto montažą, už tai iš savivaldybės biudžeto sumokėjo 15 tūkst. Eur. Savivaldybės pinigų švaistymas, bet šitos mergos, tai ne savo švaisto. Manau, kad ateis diena kaip turės atsakyti už tai. Pastatys turgų...anekdotai. Jau taip "statė" Lazdijų sporto rūmus, įrengė senelių namus Dumblyje ir kitur. Taip ir Veisiejų turgų įrengs...

Puiku! Pritariu tokiai vizijai. Veisiejams reikia šiuolaikinio turgaus.

Vizijos-tai visi šitos ponios darbai rajonui....

Nemanau kad reikalinga ta vizija, tegu apsiliuobia senąjį ir viskas bus gerai. Labai keista nors talentus sutvarkytų.

Vieni pelkėj kažkada pastatė sporto rūmus, kiti ruošias turgų įrengti-dar nepasimokė...