Antikorupcijos komisijai užkliuvo skubiai stumiamas kelio Seirijai–Paserninkai–Vainiūnai remonto projektas

Antikorupcijos komisijos pirmininkas R. Dulskas.

Siekia įvertinti korupcijos riziką vietinės reikšmės kelio kapitalinio remonto darbų pirkimo procese.

Lėšų kelio remontui biudžete nenumatyta

Rajono gyventojams nuolat kyla klausimų, kokiais kriterijais vadovaudamasi rajono savivaldybė atrenka vietinės reikšmės kelius remontui ir asfaltavimui, nes tokių kelių, daug metų nemačiusių remonto, gausybė. Pasigirsta įtarimai, kad atrankoje trūksta skaidrumo, nes sprendimus esą galimai lemia rajono valdžios pozicija arba šalia jos esantys įtakingi žmonės, kurie gyvena, turi verslo interesų arba nekilnojamojo turto remontuojamų kelių teritorijoje.

Pirmadienį rajono savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdyje buvo gvildenami klausimai siekiant įvertinti korupcijos riziką vietinės reikšmės kelio Seirijai–Paserninkai–Vainiūnai ruožo kapitalinio remonto darbų pirkimo procese. Kai kurie Antikorupcijos komisijos nariai išreiškė nuomonę, kad kažkodėl primygtinai skubotai stumiamas kelio remonto-asfaltavimo darbų projektas, nors finansavimas neįtrauktas į šių metų rajono biudžetą. Nėra aišku, ar biudžetas dėl to bus perskirstytas, kokią naudą pajus gyventojai atlikus planuojamus darbus.

Ketinama išasfaltuoti 3,2 km ruožą

Posėdžio pradžioje savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus atstovas Virginijus Blažauskas paaiškino, kad minėto kelio kapitalinio remonto techninis projektas parengtas 2020 metais, atlikta ekspertizė, ekspertizės projektas patvirtintas rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Anot jo, planuojama išasfaltuoti 3,2 km kelio Seirijai–Paserninkai–Vainiūnai atkarpą. Viso kelio ilgis yra 8,8 km, kelio juosta yra 10 metrų, jis kaip statinys įregistruotas Registrų centre.

Komisijos pirmininkui Ričardui Dulskui pasiteiravus, kaip ir iš kokių lėšų vyks finansavimas, V. Blažauskas atsakė, kad projektą planuojama įgyvendinti per dvejus metus – šiemet atlikti viešųjų pirkimų procedūras ir, jeigu viskas vyks sklandžiai, nebus skundžiama, finansavimas bus skirtas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, dalį lėšų skirs ir rajono savivaldybė.

Posėdyje kalbėjusi savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistė Gerda Daugėlaitė atskleidė, kad darbų pirkimo sąlygose nurodyta suma – 1 273 000 eurų be PVM. Anot V.  Blažausko, į tokią kainą turime orientuotis, o kaip pavyks esant tokiai situacijai – neaišku, nes medžiagos nuolat brangsta.

Komisijos pirmininko pavaduotoja V. Danauskienė paklausė, ar teisingai suprantanti: nors leidimai ir studija minėtam keliui parengti 2020 metais, bet jis nėra įtrauktas į Lazdijų rajono savivaldybės kapitaliai remontuojamų kelių sąrašą? V. Blažauskas atsakė: „Įtrauktas, bet nepatvirtintas rajono savivaldybės tarybos. Jeigu taryba pritars, darbai prasidės jau šiemet.“

Tvirtų argumentų neišgirdo, kodėl kelią būtina remontuoti

 Toliau posėdyje buvo svarstoma, kodėl šis kelias pasirinktas remontuoti – ar juo važiuojant yra lankytinų objektų, rekreacinių vietų, ar jame eismas intensyvus. V. Danauskienės teigimu, specialistų atliktoje kelio studijoje nurodyta, jog eismas neintensyvus, dažniausiai važiuoja žemės ūkio technika.

 Atsakydamas į šiuos klausimus rajono savivaldybės vietinio ūkio specialistas V. Blažauskas pažymėjo, kad dėl kelio daugelį metų kreipiasi gyventojai, jame gana intensyvus eismas, kelias reikalauja nuolatinės priežiūros, jis tiesus, nuolat reikia greideriuoti.

Paaiškėjo, kad projektuojant kelio remonto darbus neatlikta kaštų naudos analizė, kurios metu galima apskaičiuoti, per kiek laiko kelias duos atperkamąją naudą. Tokią analizę atlikti, kad būtų skaidriau, siūlė V. Danauskienė, tačiau savivaldybės specialistai tvirtino, kad įstatymai to nereikalauja. V. Blažauskas tvirtino žinantis, kad suremontuotas kelias būtų naudingas ir gyventojams, ir ūkininkams – jo vertė pakils, pagerės gyventojų gyvenimo sąlygos: „Keliu važiuoja mokyklinis autobusas, mažiau jis ges, reikės mažiau lėšų kelio remontui, kuriasi jaunos šeimos, vykdoma ūkinė veikla, yra ežeras, bus privažiavimas prie rekreacinės zonos, todėl kelias turėtų būti suremontuotas.“

Traukos objektas – Seirijo ežeras

Tokie išsakyti V. Blažausko argumentai, kodėl būtina kelią išasfaltuoti, Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojos V. Danauskienės neįtikino. Ji posėdžio pabaigoje išsakė nuomonę, kad norėtų apsvarstyti kelio remonto darbų pirkimo procedūrą išsamiau kitame posėdyje, kuriame dalyvautų  rajono savivaldybės administracijos direktorius, tarybos komitetų atstovai. Tačiau prieštaraudamas V. Blažauskas paaiškino, kad komitetuose klausimas jau svarstytas, jam pritarta.

Visgi tapo įdomu, kodėl šis kelias taip aktyviai skubamas asfaltuoti, kai rajone daugybė kelių, kurie metų metais nesulaukia remonto. Kalbinti gyventojai, gerai žinantys tą teritoriją, tvirtino, kad kelias ribojasi su Seirijo ežeru, kuris – didelis traukos objektas. Anot jų, prie ežero nuosavus žemės sklypus, poilsiavietes turi, statybas vykdo žinomi žmonės, tarp kurių – ir savivaldybėje dirbantieji, ir verslininkai, užsiimantys saulės jėgainių statybomis. Taip pat kalbinti žmonės prašė atkreipti dėmesį, kad tokiam sprendimui dėl kelio įtakos galėjo turėti šiuo metu Seirijų bendruomenei vadovaujanti ilgametė seniūnė, valdančiajai koalicijai priklausanti savivaldybės tarybos narė Česlova Šmulkštienė.

Vytautas Labanauskas, „Lazdijų žvaigždė“, 2022-04-15

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Kaip tai nera eismo. Sitokia gyvenviete atsibodo grust masina sitiek metu. Amzais tarka. Danauskiene tegu atvaziuoja savaitgaliais paziuret eismo. Dulka pastovei kelias baisios bukles masinu gadinimas. Pati vaziuoju tuo keliu. Atsimerkit pravaziuokit pro kaima pasiteiraukit gyventoju jie daug metu atgal kas met kreipiasi del kelio remonto. Kokia dar korupcija Danauskienei galvoj korupcija.

Kaip tai nera eismo. Sitokia gyvenviete atsibodo grust masina sitiek metu. Amzais tarka. Danauskiene tegu atvaziuoja savaitgaliais paziuret eismo. Dulka pastovei kelias baisios bukles masinu gadinimas. Pati vaziuoju tuo keliu. Atsimerkit pravaziuokit pro kaima pasiteiraukit gyventoju jie daug metu atgal kas met kreipiasi del kelio remonto. Kokia dar korupcija Danauskienei galvoj korupcija.

Kaimelis didelis o kelias baisus.

Ponai iš antikorupcijos komisijos? Ar Jus bent važiavote tuo keliu? Jums Ričiardai Dulskai, bei Vilma Danauskiene nereikia kasdien springti dulkemis, Jusu vaikams taip pat, nes Bagdanonys ir Lazdijai esfaltuoti. Kažkodėl kaip kitus kaimus, esfaltavo tylėjot? Išsikviesim žiniasklaidą respublikinio lygio. Nes vat buten R. Dulskai ir V. Danauskiene darote kaimo genocidą.

VIECINI !. AR ISDRISI PRIES ZINIASKLAIDA PASIPASAKOTI kaip Ten bloagai Del TO KELIO? AR TYLESI KAIP MELNINKATE:)))))

jums vieniems dulka, kitiems spyga po nosim,nes radot kaip prilyst ,kad jums asfaltuotu

Kai vadovaujant Margeliui Dulsko kaimo kelią asfaltavo, ar tiesė asfaltą palei visą Galadusį, kur ponai sklypus išsidalinę, tai Dulskas nei nekriuktelėjo ir jokios korupcijos rizikos kažkaip neįžvelgė.

jau nenorėkit kelio tokio, kur per Bagdononis

Ar tiesa kad naikinama Lazdijų vmvt?

Tai kur dykas kažin eis kaip panaikins Lazdijų vmvt?

Rinkimai arteja tai reik pries rinkimus pasirodyti.

Praeitą vasarą teko dirbti nuotoliniu būdu senelių sodyboje, tai eismas neįtikėtinai intensyvus: vis daugiau nuolat gyvenančių žmonių, yra ūkininkų, daug miško lankytojų, medžiotojų nuolatinė trasa, žvejų ir pilsiautojų, sezoniškai būna ir miškovežių, kurie labai sugadina kelią, šiemet ir tanketės pasirodė. Lankytinos vietos min. 3: Paserninkų piliakalnis, Partizanų žuvimo vieta Bestraigiškės miške, Seirijo ežeras. Spręsti ne man, bet ir tinkamai prižiūrėti žvyrkelį kainuoja. Jei atvirai, man dirbti Vilniuje bute ramiau nei Paserninkų pakelėje, bet čia reikia žiūrėti į nuolat gyvenančių poreikius, kuriems tikrai nesinori skęsti dulkių debesyse.

ko nesedi buti o ryji dulkes ca?

Tai va ir atsiskleidė. Vilniečiams reikia kelio pro sodybą, nes nepatogu į dulkes atvažiuot.

Dulskas kytras kaip lapinas, oi chytra riba.

Margio desine ranka