Ligoninės įsirengta saulės elektrinė jau pradėjo gaminti energiją

100 kW saulės elektrinė, įrengta ant Lazdijų ligoninės stogo, jau pradėjo gaminti elektros energiją.

Lazdijų ligoninėje įrengta saulės fotovoltinė elektrinė jau pagamino pirmuosius kilovatus elektros energijos. Apie tai „Lazdijų žvaigždei“ sakė telefonu kalbintas ligoninės Ūkio skyriaus vedėjas Stasys Alavočius.

Jis pasidžiaugė, jog elektrinė veikia puikiai – nors per savaitę, kai ji buvo paleista, pasitaikė vos viena saulėta diena, ji jau pagamino daugiau kaip 700 kWh elektros energijos. S. Alavočiaus teigimu, šis rodiklis nėra svarbus, nes saulės elektrinių „sezonas“ prasideda nuo balandžio mėnesio, kai saulės Lietuvoje jau būna pakankamai daug, o savo piką jos pasiekia birželio–liepos mėnesiais.

S. Alavočiaus pateiktais duomenimis, per mėnesį Lazdijų ligoninė vidutiniškai suvartoja apie 27 tūkst.  kWh elektros energijos. Įstaigos vadovybė tikisi, jog naujoji net 100 kW saulės elektrinė padės ženkliai  sumažinti elektros energijos kainą, nes prie jos yra prijungtos daugiausia elektros energijos vartojančios ligoninės patalpos – operacinė, reanimacijos palatos, laboratorija, deguonies gamybos patalpa.  

Lazdijų ligoninė saulės fotovoltinę elektrinę įsirengė pagal projektą „Atsinaujinančių energijos šaltinių (saulės elektrinių) diegimas VšĮ „Lazdijų ligoninė“. Jis buvo pradėtas įgyvendinti 2020 metų pabaigoje. 75 proc. reikalingų lėšų – valstybės biudžeto lėšos, gautos pagal finansavimo priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“. Valstybės parama sudarė 97 892,55 euro. Dar 20 proc. reikiamos sumos skyrė rajono savivaldybės taryba, 5 proc. prisidėjo pati ligoninė.

Rajono gyventojai pastaruoju metu, kai saulės elektrinių įsirengimas tapo iš dalies kompensuojamas valstybės lėšomis, pradėjo sparčiai jas statyti ant savo individualių namų stogų. Lazdijų ligoninė – pirmoji ir kol kas vienintelė savivaldybės įstaiga, įgyvendinusi šį gamtą tausojantį ir elektros energijos kaštus stipriai mažinantį projektą.  

Nijolė Sukackienė, „Ladijų žvaigždė“ (2022-02-25)

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Kas buvot papuolę į Lazdijų ligoninės izoliacines palatas, prisiminėt kas yra naktipuodis, sulūžęs vandens kranas ir tik šaltas vanduo iš jo, tad gal pradėkit nuo civilizuotų palatų, nes atrodo jos kaip prieš 30 metų.

Nu jau tikrai.. Ten žiauru.. Kai man lasine lasejo, iš niekur nieko mano kojos pakilo vos ne iki lubų.. Sulėkė 2 seselės ir nerado kaip sutvarkyt, tai perkėlė į kitą siaubo palatą..

Nu jau tikrai.. Ten žiauru.. Kai man lasine lasejo, iš niekur nieko mano kojos pakilo vos ne iki lubų.. Sulėkė 2 seselės ir nerado kaip sutvarkyt, tai perkėlė į kitą siaubo palatą..