Lazdijai rengia vietinės reikšmės kelių, kurie bus asfaltuojami, rekonstruojami ir taisomi 2022–2024 metais, sąrašą. Gyventojai kviečiami teikti pasiūlymus

Lazdijų rajono savivaldybė žengia svarbų žingsnį tvarkomų kelių parinkimo srityje. Savivaldybės tarybos nariams patvirtinus aiškią ir skaidrią tvarką dėl vietinių kelių asfaltavimo ir remonto darbų, bus sudarytas prioritetinių kelių sąrašas. Rajono gyventojai kviečiami iki vasario 28 dienos savo seniūnijų seniūnams teikti pasiūlymus dėl svarbiausių kelių, kurie turėtų būti įtraukti į šį sąrašą.

„Parengėme aiškią tvarką ir kviečiame gyventojus išsakyti savo lūkesčius. Iki šiol gauname daug prašymų dėl kelių asfaltavimo ar tvarkymo, šaligatvių įrengimo, kuriuos visuomet norisi atliepti. Nors šiai sričiai finansavimas kasmet auga ir nuo 2019 m. skirtų 1,5 mln. išaugo iki 2,7 mln., tačiau jų neužtenka atliepti visų gyventojų prašymus. Būtent tam, kad būtų aiški tvarka ir žmonės būtų informuoti, ar jų minimas kelias artimiausiu metu bus tvarkomas, ir yra rengiamas prioritetinių kelių sąrašas. Tam, kad į šį sąrašą patektų visi gyventojams svarbiausi keliai, kurių kokybė itin prasta, kviečiame teikti prašymus dėl kelių remonto“, – teigia administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.

Ji akcentuoja, jog sąrašas sudaromas tik vietinės reikšmės keliams. Jų Lazdijų rajone yra apie 1000 km. Informaciją, kurie keliai yra vietinės reikšmės, galima surasti savivaldybės interneto svetainėje www.lazdijai.lt, pasirinkus skiltį „Gyventojams“ ir paspaudus aktyvią nuorodą „Savivaldybės žemėlapiai“. Atsidarius Lazdijų rajono GIS kelių duomenų viešą aplikaciją, reikia pasirinkti atitinkamą kelią ir, jei jo numeris prasideda raidėmis LZ, tai yra vietinės reikšmės kelias. Kilus klausimams, ar kelias yra vietinės reikšmės – kreiptis į savo seniūnijos seniūną arba Virginijų Blažauską (tel. 8 614 96 076, el. p. virginijus.blazauskas@lazdijai.lt).

Per artimiausius 3 metus planuojamų asfaltuoti kelių sąrašo sudarymas susideda iš kelių etapų. Visų pirma, gyventojai savo prašymus dėl kelių remonto iki vasario 28 dienos turi pateikti savo seniūnijos seniūnui. Vėliau gauti prašymai bus svarstomi seniūnijų išplėstinėse seniūnaičių sueigose, dalyvaujant vietos bendruomenių atstovams, vietos gyventojams ir juridinių asmenų atstovams. Dar vėliau diskusija persikels į sudarytą komisiją ir savivaldybės tarybos komitetus, o kovo mėnesį vyksiančiame tarybos posėdyje planuojama kelių sąrašą patvirtinti.

Atkreipiamas dėmesys, kad visi per pastaruosius metus gauti gyventojų prašymai dėl kelių asfaltavimo ar remonto, šaligatvių įrengimo bus perduoti atitinkamų seniūnijų seniūnams. Gyventojai prašymus gali teikti ir pakartotinai, t. y. dėl kelio, dėl kurio jau kartą kreipėsi.  

„Kviečiu iki vasario 28 dienos savo seniūnijos seniūną informuoti, ar jam dar kartą priminti apie savo lūkesčius dėl susisiekimo infrastruktūros atnaujinimo“, – sako I. Šaparauskienė.

Seniūnijų išplėstinių seniūnaičių sueigų datos ir laikai bus paskelbti artimiausiu metu savivaldybės tinklapyje.

Lazdijų r. sav. inf. (,,Lazdijų žvaigždė", 2022-02-18)

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Nereikia jokių komentarų.Kur savo sodybas turi Seimo nariai, mūsų rajono"super gera merė" ten ir vyks veiksmas.O kitiems spyga taukuota.

Pačio miesto Lazdijų keliai baisus, važiuoji kaip pro arimus, Kauno, Vilniaus, Vytauto gatves būtina išvis peraksfaltuoti naujai.

Janina, ar iš medžio išpuolei, Kauno, Vilniaus, ko gero ir Vytauto gatvės priklauso regiono keliams, ne savivaldybei. Ten ir belskis su ragais.

kaip reik ka daryti ar kelius valyti ar asfaltuoti tada prasideda cia rajono cia savivaldybes cia seniunijos cia to cia ano.....

biurokratams ir kaimynai taip pasakė. Galit sau ir ....... issirekonstruot. Geriau pagyvensim savo malonumui ir negadinsim sau nervų. Tiesa ,mes atsakymą zinom. Nėra pinigų.

Tokiam svarbiam klausymui- 10 dienų pasiūlymams. Matyt laikas spaudza sustvarkyt bizniai?

KROSNA-LAZDIJAI

Benai, skaityk atsakymą Janinai. Tas pats variantas.

Ponia nori sudėlioti ateities darbus dviem metam kitos kadencijos rajono vadovams. Žinoma, jos tikėtina neliks, bet gal kažkam keliuką geresnį suorganizuos, bent taip, į priekį.