Auditoriai Lazdijų socialinių paslaugų centre aptiko daug trūkumų

A. Markūno vadovaujama tarnyba patikrino milijoniniu biudžetu disponuojančią įstaigą.
 

Rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, vadovaujama savivaldybės kontrolieriaus Arūno Markūno, atliko viešosios įstaigos Lazdijų socialinių paslaugų centro veiklos auditą.  

Jo tikslas – įvertinti šio centro veiklos efektyvumą nuo 2019 m. iki 2021 m. pirmojo pusmečio. Pateiktoje audito ataskaitoje pažymima, kad viešoji įstaiga yra pagrindinė socialinių paslaugų teikėja Lazdijų rajono savivaldybėje, jos teikiamos socialinės paslaugos finansuojamos iš savivaldybės ir valstybės biudžetų lėšų, Europos Sąjungos struktūrinių fondų, socialinių paslaugų įstaigos lėšų ir kitų finansavimo šaltinių. Šio centro finansavimo sumos (gautos) socialinėms paslaugoms 2019 m. sudarė 800 tūkst. eurų, 2020 m. – 1 073 tūkst. eurų, 2021 m. pirmąjį pusmetį – 503 tūkst. eurų.

Plačiau - naujausioje ,,Lazdijų žvaigždėje" (2022-01-21).
 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Ir kas kalti? Ar kalti nubausti?

Labai jau antraštė neatitinka straipsnio, kiekvienas klysta, o čia manau, kad atliko pirkimus įstaigos ūkvedys ir turi už tai atsakyti. Už grynųjų pinigų įnešimą atsakinga mero pavaduotojo žmona ir buhalteris. Kiek teko skaityti auditorių straipsnius, tai kiek atsimenu įstaigoje Židinys daug daugiau esminių pažeidimų buvo dėl direktoriaus pasirašytų pirkimo pažymų, tai tikrai didelis pažeidimas. O šioje įstaigoje kiek tikrinę auditoriai didelių pažeidimų nebuvo, tai rašydavo spaudoje. Klaidas ir rekomendacijas ištaisys ir viskas bus ok. Taip išeina kad auditoriai auditorius pertikrina. Viskas dėl politikos.

O man kažkodėl atrodo kad pas pačius auditorius daugiausia trūkumų

Pritariu abiems komentarams.

O kas vadovavo centrui tuo laikotarpiu ar ne tik J.M. ?

nuo 2021 m ji nevadovavo, ir nereikia pilti ant vadovų. Pats pavadovauk , o paskui komentuok. O tais metais auditas buvo atliekamas kelis kartus ir pažeidimų nebuvo. Tik rekomendacijos , kurios buvo įgyvendintos. Tai mus supažindino su audito išvadomis buvusi direktorė per susirinkimus. Visą laiką audito išvadas skelbdavo savo darbuotojams viešai ir mes žinojome kurioje srityje turime skirti didesnį dėmesį. Mes ją gerbiam ir dabar.

Viskas tvarkoja,aš tiktai paklausiau kas vadovavo tais laikais.

Leiskite paklausti ! O kas tie Mes ją gerbiantys ?

Į durnus klausimus neverta atsakyti.

Auditas darytas už 2019 - 2020 metus… tai kas tuo metu vadovavo? Hmmmm….

Trūkumus randa tik ten, kur nori juos rast!

O merė dar būna kada darbe?

Merė ne sėdi o dirba. Tavo žiniai.

Su auditas labai paprastas dalykas ir greitas. Va, panorės malvina kam nors prieš rinkimus būti gera įdarbinant savo žmogų ir užsakys dar kartą auditą, patikrinti, kieno nors darbą. Auditorei ci.... bus duotas įsakymas, kad reikia atydžiai pažiūrėti. O ta, daug nesupranta, bet prirašys tikrai nesąmonių daug norėdama ištikti, kad Malvina ją paliko audito sk vedėja. Tada malvina palieps vadovui atleisti iš darbo pagal audito išvadas. Ir tas žmogus eina namo. Va tau ir auditas. Norėsi mušti, lazdą rasi. Tik visiškai nesuprantantys gali tikėti tokiu straipsniu ar audito išvadomis. Auditorių funkcija yra patarti, pamokyti. O klaidų, nedaro tik tie, kurie loja ir nedirba.

Labai teisingas komentaras.

O kokia sito kontrolieriaus alga? Paslaptis?

Šitas kontrolierius nepavaldus malvinai. Tai koalicija. Dauguma, kuris balsuos kaip liepia Malvina. Bet jei turės Malvinos įsakymą susidoroti su kokiu nors darbuotoju, tai būtinai vykdys. Liberalų partija. O

Liberalai krito tikrai iki 0, kur vėjas papučia ten ir nueina. Nenustebčiau, kad prisijungtų prie skvarnelio kuriamos partijos, bet dar gal būtų geriau, kad Lazdijuose jų čia neliktų

Nejuokinkit su tokiom kontrolėm ir auditais savo...