Lazdijuose vėl dirbs „reindžeris“: ir kontroliuos, ir patarinės

Lazdijų konteinerių aikšteles vėl tikrins „reindžeris‘‘. 

„Svarbiausia, kad žmonės suprastų“, - sako Juozas Rasimavičius, pradedantis eiti „reindžerio“ pareigas. 

Oficialiai jos vadinasi konteinerių aikštelių priežiūros specialistas, kuris kontroliuoja, kad į bendro naudojimo konteinerius atliekas metantys gyventojai jas išrūšiuotų, nepaliktų prie konteinerių, stebi, kad konteineriai būtų laiku ištuštinami ir informuoja vežėjus, jeigu jie būna perpildyti. „Reindžeris“ taip pat tikrina, ar atliekos tinkamai išrūšiuotos ir, nustatęs pažeidimą bei pažeidėją, surašo aktą, kurį perduoda savivaldybės specialistams tolesniems sprendimams priimti.

Aikštelių priežiūros specialistai prižiūri visose Alytaus regiono savivaldybėse esančias bendro naudojimo konteinerių aikšteles. Pastebėta, kad dirbant prižiūrėtojams, konteinerių aikštelės būna tvarkingesnės, žmonės geriau išrūšiuoja atliekas.    

„Žmonės rūšiuoja atliekas, bet kartais vis dar reikia priminti, kad didelių atliekų neneštų prie konteinerių, o vežtų jas į rūšiavimo centrus, atsakyti į klausimus, jei žmogus nežino, kaip rūšiuoti“, - įsitikinęs J. Rasimavičius. 

Jis prižiūrės daugiau kaip 100 Druskininkų savivaldybėje ir 32 Lazdijų rajono savivaldybėje eksploatuojamas konteinerių aikšteles, bendraus su gyventojais ir įmonėmis, teikdamas informaciją atliekų rūšiavimo ir  tvarkymo klausimais. 

Įmonės, kaip ir gyventojai, privalo rūšiuoti atliekas. Tad dar neturinčioms būtina įsigyti rūšiavimo konteinerius ir nemesti visko į mišrias atliekas, kurios, kontrolieriams konteineryje aptikus pakuočių ar gamybos atliekų, gali likti neišvežtos. 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf. ir nuotr. 
 

Autorius: 
"Lazdijų žvaigždės" inf.

Komentarai

Koks čia ,, reindžeris"... Į Volkerį nepanašus. Konteinerius ir be algos žmonės gali prižiūrėti.

Uz negyvenamu sodybu siuksliu isvezima renkamas mokestis Gal tegul sumoka tarybos nariai, kurie ko gero , balsavo uz tokios tvarkos priemima. Leidziu .

Ką tik jauna ponia su antakiais įvertė du užrištus maišus į mišrių konteinerį.

Kad nedėti šalia konteinerių, pirmiausia reikia kad visada laiku vežtų. O būna taip kad ir 1 kartą į du mėnesius tik išveža. Tai gal pradėkim bausti vežėjus o ne klientus ką,

Daugiau naudos būtų, jei atnešei šiukślių maišą, o prie konteinerio laukia toks reindžeris ir viską išrūšiuoja. O dabar slampinės aplink ir pirštuku mojuos ir algą gaus dar kokią