Po publikacijos – Lietuvos pašto komentaras apie naujoves

Lietuvos pašto atstovas J. Sadauskas: „Iš pradžių gyventojams kėlę nerimą pokyčiai išėjo į naudą, nes dabar ne žmogus eina į paštą, bet prireikus paštas atkeliauja pas žmogų.“

Jau esame rašę apie sunerimusius mūsų rajono laiškininkus, kuriems rūpestį kelia būsima pertvarka. Planuojama, kad nuo ateinančių metų sausio rajone nebeliks daugumos kaimų pašto skyrių, o juos pakeis mobilieji laiškininkai.
Mobilieji laiškininkai Lazdijų rajone pradės veikti nuo 2020 metų sausio 28-os dienos. Nepertvarkomi liktų keturi paštai: Lazdijų, Seirijų, Leipalingio ir Veisiejų.
Iš viso bus pertvarkyti septyni pašto skyriai: Kapčiamiesčio, Krikštonių, Krosnos, Šeštokų, Šlavantų, Šventežerio ir Lazdijų 1-asis kilnojamasis paštas.
Po reformos Lazdijų rajone liks 10 mobiliųjų laiškininkų: 7 – Lazdijų, 2 – Seirijų ir 1 – Leipalingio pašte.
Nors su redakcijos žurnaliste kalbėję Lazdijų rajono kaimų paštininkai teigia, kad po reformų iškils rizika, kad dalis atokiau gyvenančių žmonių liks be paslaugos, Lietuvos paštas atmeta tokius priekaištus.
Lietuvos paštas ramina gyventojus, kad paslauga išliks, bet į Lazdijus šią savaitę atvykusių bendrovės atstovių pristatytos būsimos permainos rajono merės Ausmos Miškinienės neįtikino.
Merė sako, kad pasigendanti aktyvesnės diskusijos tarp gyventojų, laiškininkų ir pašto vadovų.
Tuo tarpu Lietuvos paštas teigia, kad dabar numatomos permainos, kai pašto paslaugas teiks mobilusis laiškininkas, jų užsakytos apklausos duomenimis, respondentus tenkintų – 73 proc. gyventojų mobiliojo laiškininko paslaugą rekomenduotų kitiems.
Bendrovės Lietuvos pašto užsakymu apklausa buvo atlikta 2018 gruodį, ją atliko rinkos tyrimų bendrovė SIC, imtis – 500 respondentų iš 12 regionų, kuriuose veikia mobilusis laiškininkas: Radviliškio, Utenos, Mažeikių, Akmenės, Prienų, Joniškio, Kupiškio, Pakruojo, Rokiškio, Anykščių, Biržų ir Molėtų rajono savivaldybių.
 „Praėjusių metų rudenį mūsų užsakymu buvo atlikta kiekybinė ir kokybinė mobiliojo laiškininko paslaugos naudotojų apklausa, kad galėtume įvertinti tokios paslaugos poreikį bei jos plėtros ir kokybės gerinimo galimybes. Tyrimo duomenys rodo, kad dauguma apklaustųjų dabar labiau patenkinti teikiamomis mobiliojo laiškininko paslaugomis arba nepajautė skirtumo tarp anksčiau teiktų ir mobiliojo laiškininko paslaugų: kad paslaugos suteikiamos greičiau, teigė 54 proc., kad paslaugų prieinamumas pagerėjo – 52 proc. tyrime dalyvavusių žmonių. Šis įvertinimas rodo, kad iš pradžių gyventojams kėlę nerimą pokyčiai išėjo į naudą, nes dabar ne žmogus eina į paštą, bet prireikus paštas atkeliauja pas žmogų į namus. Tai itin aktualu vyresnio amžiaus žmonėms ir šeimoms su mažais vaikais. Lietuvoje mobilusis laiškininkas – jau ne naujovė: porą metų 12 regionų miestelių gyventojai, neišeidami iš namų, siunčia ir gauna laiškus bei siuntinius, moka mokesčius ir prenumeruoja leidinius, mat visas pašto ir finansines paslaugas suteikia nemokamai iškviestas mobilusis laiškininkas. Be to, paaiškėjo, kad, be tradicinių laiškininko paslaugų, gyventojai į namus su pašto siuntomis norėtų sulaukti vaistų, piniginių perlaidų ir knygų“, – sako Lietuvos pašto Tinklo vadovas Jonas Sadauskas.
Šią savaitę Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi AB Lietuvos pašto atstovės Vaida Budrienė ir Deimantė Bareikienė. Susitikimo su savivaldybės vadovais metu buvo pristatytas Mobiliojo laiškininko projektas, kuris, pasak AB Lietuvos pašto atstovių, įgyvendintas jau dvylikoje savivaldybių.
Įgyvendinus šį projektą rajono gyventojai galėtų nemokamai (mokėdami tik įprastą kainą už pašto paslaugas) išsikviesti laiškininką į namus. Jis teiktų tas pačias paslaugas, kaip ir laiškininkas stacionariame pašte: priimtų ir atvežtų siuntinius, laiškus ir t. t. Paštininkas atvyktų kitą dieną po jo iškvietimo telefonu.
 „Išklausėme akcinės bendrovės Lietuvos pašto atstovių pranešimą. Kol kas bent jau manęs planuojamos reformos ir ketinamas įgyvendinti mobiliojo paštininko projektas nesužavėjo. Kiek girdžiu, jis kol kas kelia daug klausimų ir Lazdijų rajone dirbantiems laiškininkams. Dėl to prašiau kuo aktyviau ir daugiau diskutuoti su jais ir pašto paslaugomis besinaudojančiais gyventojais. Paštas ir paštininkas mūsų krašte yra kur kas daugiau nei pastatas ir darbuotojas, tai gyvenviečių traukos centrai ir simboliai, kurie ypač svarbūs mūsų senjorams. O senjorai svarbūs mums. Dėl to bet kokie sprendimai turi būti pagrįsti ir įvertinti ne vien per finansinę prizmę. Sutarėme, kad lapkričio mėn. planuojamą akcinės bendrovės Lietuvos pašto reformą ir mobiliojo laiškininko projektą pašto atstovės dar kartą pristatys seniūnams, seniūnaičiams ir bendruomenėms“, – sakė merė.
„Pensijų pristatymo pokyčiai parodė, kad regionuose žmonės bijo naujovių ir nenori į namus įsileisti nepažįstamų žmonių. Apklausos metu gyventojai nurodė, kad jiems būtina, jog juos lankytų patikimi darbuotojai, o pensijos ir socialinės išmokos būtų pristatomos laiku, kokybiškai bei patogiai. Be to, pašto klientams labai svarbu, kad finansinės paslaugos būtų teikiamos namuose, pašto paslaugomis pasinaudoti būtų lengva, o laiškininkas kiekvienam skirtų pakankamai laiko. Atsiradus mobiliojo laiškininko paslaugai ir regionuose nelikus daliai nebereikalingų pašto pastatų, gyventojai nerimavo, kad pašto paslaugų teikimas gali sutrikti, tačiau praktika ir ši apklausa parodė, kad atvirkščiai – paslaugų kokybė pagerėjo“, – teigia pašto atstovas J. Sadauskas.
Vilma Danauskienė, “Lazdijų žvaigždė”

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Kaip gali paštas tinkamai teikti paslaugas jei paliekama trigubai mažiau darbuotojų.Nenorim spaudą gauti po pietų

Lietuvos paštas paliks gyventojus be pašto.

O tai dar kam rūpi tie gyventojai, nei paštui, nei verslui,nei politikams jei ne rinkimai, niekam paprastas žmogus neįdomus. Įdomus tik tiek kiek iš jo dar galima būtų išspausti

Asmeniškai aš daugiau balsuot neisiu.Už nieką nebalsuosiu.Visiems tik skaičiai rūpi ir pelnas o žmogus nerūpi.

Remarkable issues here. I am very satisfied to look your article.<br> <br> Thanks so much and I am looking forward to touch you.<br> <br> Will you please drop me a e-mail?<br> <br> <br> <br> my web blog; <a href="http://woojungcar.kr/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=456">znajdź etoricoxib 90 bez konieczności recepty w Warszawie</a>

O kur dabar Ausmos ir jos komandos rinkiminiai pazadai kaimo gerovei-susiekimas,paslaugos arciau zmogaus ,darbo vietos ir t.t .Totali rajono kaimu naikinimo politika, kuria daro gandragalviai.

Prie Smetonos buvo nenuostolingi paštai prie sovietų nenuostolingi o dabar viskas nuostolinga.Nemokat vadovaut.

Viską tik mokat uždarinėt.Sukurkit kažką naujo.Jau kiek žmonių išvažiavo iš Lietuvos tai tegul ir pašto valdžia važiuoja .

Teisingai pastus naikint .pastininkes irgi bent vidurini issilavinima turi turet.

Be vidurinio net nepriimą į darbą pašte.

Güvenilir cinsel ilaç isimleri eczane siparişlerinizi çeşitli ödeme yöntemleri ve uygun fiyatlardan yararlanarak resmi internet sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.<br> <br> Online eczanemizde hem erkek hem de kadınlara özel olarak üretilmiş olan yüzlerce cinsel ilaç eczane garantili, faturalı, orijinal bandrollü ve Bakanlık.<br> <br> <br> <br> <br> <br> my site - <a href="http://whaootelde.es/cl/dou4raf4u0v">Pominięta dawka Clomidu</a>

Visam pasaulyje vieni daugiau uždirba kiti mažiau.Tai iš vienų ima ir duoda kitiems.Visur randama vidurys.

Jei paštas nuostolingas tai kodel rėmėt Dakaro ralį,regbio komandą,plaukimą upe.Pusantro milijono rėmėjams išmėtyta.Gerai kaip gali remti patys save.

Hello there! Do you use Twitter? I'd like <br> <br> to follow you if that would be ok. I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new updates.<br> <br> <br> <br> <br> <br> Here is my web-site :: <a href="https://itishowithappens.blogspot.com/2022/01/how-do-i-sell-nft-without-fee.html">It is how it happens: How do I sell NFT without a fee</a>

Nieko naujo... Gandragalviam dar svarbu saviem draugam etase postus ir ivairias tarnybas sukurt... nedayg tik metai teliko

Ar tu ne tas durnelis iš serialo

Durnelis tai Tu..... jei nematai visa to

Kas liečia paštus būtent Lazdijų merė nori išlaikyti paštus .Ačiū Jums,kad mes rūpim.

Ačiū R.Karbauskiui,kad neleidžia parduoti Kauno,Klaipėdos ,Vilniaus paštų.