Veisiejuose pagerbti Dainavos apygardos Šarūno rinktinės partizanai

Spalio 19 d. Lazdijų krašto politiniai kaliniai ir tremtiniai, šauliai, žuvusių partizanų artimieji, Lazdijų rajono savivaldybės vadovai ir tarybos nariai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro atstovai bei Veisiejų seniūnijos gyventojai dalyvavo renginyje, skirtame Dainavos apygardos Šarūno rinktinės Mindaugo tėvūnijos partizanams pagerbti.
Renginys prasidėjo Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčioje šv. Mišiomis, kurios buvo aukojamos už žuvusius partizanus. Po šv. Mišių visi susirinkusieji vyko į Taikūnų kaime, prie Vilaičio ežero, esančią Mindaugo tėvūnijos partizanų Antano Valionio–Paparčio ir Albino Sakalausko–Audros žūties vietą, kur buvo pašventintas paminklas šiems partizanams atminti.
Savivaldybės vadovų vardu kalbėjęs merės Ausmos Miškinienės pavaduotojas Audrius Klėjus sakė, kad mūsų visų pareiga saugoti ir gerbti kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimą: „Džiugu šiame renginyje matyti žuvusių partizanų artimuosius, vyresnės kartos istorijos liudytojus bei jaunimą. Mūsų visų dėka įamžinta istorinė tautos atmintis bus išsaugota ir perduota ateities kartoms“.
Renginį, skirtą Dainavos apygardos Šarūno rinktinės partizanams Antanui Valioniui–Paparčiui ir Albinui Sakalauskui–Audrai pagerbti, vedė partizanų atminimo įamžinimo iniciatorė, Lazdijų rajono savivaldybės darbo grupės laisvės kovoms įamžinti pirmininkė Nijolė Lepeškienė, atsiminimais dalijosi žuvusių partizanų artimieji – Antano Valionio–Paparčio pusbrolis Antanas Tumosa bei Albino Sakalausko–Audros brolio Petro dukra Virginija. Dainas ir eiles žuvusiems partizanams skyrė ansamblis „Kupolė“ bei Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai.
Lazdijų r. sav. inf.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

O kada ir kur bus paminėtos ir,žinoma,pagerbtos banditų aukos?

Banditu aukos,negali buti pagerbtos, nes pripazins kad "didvyriai" buvo banditai. Poto Anusauskas prades kitaip mastancius, turincius savo gyvenimisku patirciu, persekiot, kaltint kolaboracija. Netolima praeitis... is pavydo kaimynas paskundzia geriau gyvenanti kaimyna... ateina miskiniai... A+A

Tai nors turekite gedos rasydami ezero pavadinima, zmoniu pavardes, Audriau , geda....

taigi ne Valionis, o Vailionis gi reklamoj pažiūrėkit ar paminkle...

Mano nuomone - galite ten jiems ir bronzinius biustus kiekvienam statyti, o nukentėjusiųjų nuo jų ir juos žinančiųjų atmintyje jie buvo ir liko banditai.

tokia jau ta mūsų tauta kad visus išgyvenimus apdainuoja dainose. Paklausykime dainų skirtų partizanams ir stribams oi kaip viskas aišku pasidaro...

Gal galima būtų pasiklausyti dainų apie banditus ir jų aukas,tikriausia irgi viskas aišku pasidarytų?Gal tamsta žinai kiek okupantų lėktuvų "partizanai" numušė,kiek traukinių nuo bėgių nuvertė,kiek tankų pamušė?Lengviau buvo šaudyti savo kaimynus miegančius lovose,jaunimą vakaruškose....

Tas "dainas skirtas partizanams" jie patys ir perversdavo iš seniai visiems žinomų, lakdami samagoną po nekaltų žmonių žudymo. O jų nuskriausti žmonės verkė kruvinomis ašaromis savo artimųjų. Banditai yra prakeikti amžiams.

Sujudo sukruto stribų palikuonis rašyti komentarus. Tų, kurie atiminėti žmonių namus, kankino, trėmė į Sibirą Lietuvos piliečius.

Sujudo sukruto banditų palikuonis rašyti komentarus. Tų, kurie plėšė žmonių namus, kankino, žudė Lietuvos piliečius.

Pagarba ir amžinas atminimas Lietuvos partizanams.

Ir amžinas prakeikimas. Paskaitykite užrašus ant paminklų Lazdijų, Rudaminos, Šventežerio, Seirijų, Leipalingio, Veisiejų kapinėse. Išžudyti ne tik pavieniai žmonės, o ištisos šeimos. Tai banditų darbas. Jie prakeikti amžiams.

nesikeik nes prakeiksmai grįžta bumerangu.