A. Miškinienė. Pirmieji įspūdžiai iš stažuotės JAV

Visų pirma - apie tai, kaip aš čia patekau.
Taigi, birželio mėn. buvau pakviesta atvykti į JAV ambasadą Lietuvoje. Nustebau, bet džiaugiausi, kad Lazdijų rajonas vis labiau matomas ir girdimas. Susitikimas buvo rezultatyvus, po pokalbio buvau pakviesta rugsėjo 4 -15 d., drauge su dar 7 savivaldybių merais, dalyvauti tarptautinėje programoje. Man tai - reikšmingas įvertinimas ir didžiulė atsakomybė.
Pora mėnesių prabėgo greitai ir šiandien jau dalinuosi įspūdžiais iš pirmo stažuotės etapo Vašingtone.
Susitikimai, veiklų ir patirčių pristatymai vyko Valstybės valdymo departamente, Lietuvos ambasadoje JAV, Miesto planavimo institute, Vašingtono transporto departamente, asociacijoje “Amerikos merų konferencija” ir kitose įstsigose.
Lietuvos ambasadoje Vašingtone aptarėme JAV verslo investicijų kryptis Europoje bei LT produktų eksporto apimtis ir perspektyvas.
Transporto departamento iššūkis čia - senstančios infrastruktūros ir viešojo transporto priemonių atnaujinimas. Vašingtone nuolat auga besinaudojančiųjų dviračiais, paspirtukais skaičius, o paskutinis žvirkelis asfaltu čia virto prieš 30 metų.
Valstybės valdymo departamente viena iš vadovių džiaugėsi, kad jau kelis kartus lankėsi Lietuvoje. Ji išskirtinį dėmesį ir komplimentus skyrė LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos veiklai ir jos ministrui Virginijui Sinkevičiui. Pritariu 100 proc.
Lektoriai taip pat dėmesingai pristatė JAV demokratijos, federalizmo ir valdymo principus.
Labiausiai įstrigusi citata: “Žmonės ne angelai, todėl turime sukurti įstatymus”. Taip, tikrai, ir tie įstatymai turi padėti žmonėms gyventi geriau ir paprasčiau. Esminis JAV savivaldybių pranašumas - nepriklausomybė, jos kur kas labiau decentralizuotos ir savivalda čia esminis ramstis.
Vakar jau atskridome į Detroitą. Miestą, kuris bankrutavo ir viską pradėjo iš naujo. Vaizdas siaubingas, nesaugumo jausmas stiprus, pastatai vaiduokliai ir pavieniai, dažnai apsvaigę gyventojai, primena siaubo filmą.
Vis dėl to jie savo problemas ir iššūkius sprendžia sėkmingai. Teigiama, kad sugrįžta gyventojai, verslas, vis sklandžiau veikia viešasis sektorius. Vietiniai juokauja, kad taip niūru čia būna tik sekmadienį. Pažiūrėsime. Savo patirtimi su mumis jie dalinsis 2 d. Bus įdomu.
Na, ir pabaigai - atvirai apie tai, kas nebuvo įtraukta į programos turinį, bet man yra didžiulė vertybė.
Ne, ne, tai ne skrydis per Atlantą ir galimybė pabuvoti JAV.
Pati vertingiausia programos dalis yra programos dalyviai, žmonės, su kuriais čia atvykau. Galimybė diskutuoti gyvai ir semtis patirties iš ilgamečių ir, mano manymu, pačių sėkmingiausių Lietuvos savivaldybių merų yra pats didžiausias programos “bonusas” .
Ačiū kolegoms, kad mus merus “pirmamečius” taip draugiškai į savo būrį priėmė.
Ausma Miškinienė, Lazdijų rajono merė

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Gal ko nors gero ir ismoksite pone mere, pamirsite arogancija ir kitu zmoniu niekinima.

netikiu,grabas tik ištiesins

Nusišnekate aukščiausiu lygiu.

šuneliai - cuc, prie knygynėlio kaulelius dalina!

Ausma, pamiršk aroganciją, pamiršk buvusį merą. Tavo laikas atėjo. Ar be pagiežos, pykčio ir pavydo negali?

Norime palinkėti merei sėkmės stažuotėje ,o grįžus į Lazdijus į atsilaivinusias darbo vietas pasieškoti ne atvykėlių iš sostinės ,o vietinių žmonių ,kurie nori dirbti savo gimtajame rajone ir turi tam kompetencijų ir žinių

Na ne merė turi po trobas eit ir darbuotojų ieškot, o patys ieškantys darbo pajudint užpakalius.

Gera, kad semiasi patirties Amerikoje ,Ausma,bet žiniai tavo Klejus matuojasi kėdę , ir patarimas tau ,jeigu gyreisi, kad niekas tavo kelionei nekainavo, kad JAV ambasada už viską apmokėjo tai grąžinkite dienpinigius į Lazdiju sav. biudžetą , nes labai ,, Verkiai,, lazdijokams kad skyle biudžete Margio palikta.

Gerbiama mere ar reikėjo trenktis į JAV, kad galėtumėt pabendrauti su Lietuvos merais ir dar taškyti savivaldybės lėšas...kur jūsų sąmoningumas...?"Galimybė diskutuoti gyvai ir semtis patirties iš ilgamečių ir, mano manymu, pačių sėkmingiausių Lietuvos savivaldybių merų yra pats didžiausias programos “bonusas” "

Protingas žingsnis. Jei kiekvienas sėdėsime tik po savo langu ir džiaugsimės kasdien matomu tuo pačiu vaizdu – apsamanosime.