Veisiejuose – pirmoji Butrimavičiaus pergalė ir sugrįžusi praėjusio sezono čempionė

Priešpaskutiniame šeštajame Lietuvos triatlono taurės etape Veisiejuose šeštadienį olimpinėje distancijoje nugalėjo praėjusio sezono čempionas Marijus Butrimavičius („Velonova-Bioracer team“). Tai – pirmoji jo pergalė šiame sezone.

Marijus olimpinę distanciją, kurioje reikėjo 1500 m plaukti, 40 km minti dviratį ir 10 km bėgti, įveikė per 2.01:30 val.

Antras finišo liniją kirto šiemet penkias pergales iškovojęs ir jau sezono nugalėtojo titulą užsitikrinęs Tautvydas Barštys („KG Group“ 2.02:31 val.), nuo lyderio atsilikęs 1:01 min. Trečias distanciją įveikė Kasparas Žiūraitis (2.07:48 val., Kauno triatlono klubas).

Moterų įskaitoje triumfavo Inga Aukselytė („Tritonas“), kuri distanciją įveikė per 2 val. 25:11 min. Ji šiemet nugalėjo Alytaus ir Šilalės etapuose, o Veisiejuose varžėsi beveik po dviejų mėnesių pertraukos, praleidusi Jonavos, Varėnos ir Girdžių varžybas.

Antra finišo liniją kirto Viktorija Kalvelytė (2.34:41 val., Kauno triatlono klubas), trečia – Emilija Teklė Gvildytė (OK „Medeina“, 2.47:43 val.).

Moterų bendroje įskaitoje pirmauja keturiuose taurės etapuose dalyvavusi Inga Paplauskė, jos sąskaitoje – 3945 taškai. Nuo jos nedaug atsilieka Ieva Urbonavičiūtė ir V. Kalvelytė. Visgi gerus šansus iškovoti sezono taurę turi I. Aukselytė (3000 taškų), kuriai trūksta pergalės paskutiniame etape Druskininkuose. Į bendrą įskaitą įtraukiami geriausi keturių įveiktų etapų rezultatai.

Sprinto distancijoje, kurioje dalyviai plaukė 750 m, dviračiu važiavo 20 km ir bėgo 5 km, pergale džiaugėsi vienvaldis šio sezono lyderis Lukas Prokopavičius (R. Sargūno sporto gimnazija), nuotolį įveikęs per 1.04:19 val. Antras finišavo Igor Kozlovskij („Tritonas“, 1.06:30 val.), trečias – Aistis Šimaitis („Velonova-Bioracer team“) – 1.07:20 val.

Moterų įskaitoje nugalėjo Beatričė Vinciūnaitė (Panevėžio triatlono klubas, 1.17:25 val.), antra finišavo Sigita Šidlauskienė („Tritonas“, 1.18:32 val.), trečia – Mingailė Greičiūtė (Marijampolės triatlono draugija, 1.21:17 val.).

Triatlono šventę Veisiejuose užbaigė TRI-FUN rungtis, skirta triatlono naujokams. Čia dalyviai turėjo nuplaukti 200 m, numinti 10 km ir nubėgti 2,5 km.

Čia pergale džiaugėsi Robertas Gegužis (VMSC „Ruoniai, 32:55 min.) ir Ugnė Paurytė (R. Sargūno sporto gimnazija) – 36:12 min.

Ketvirtus metus iš eilės Veisiejuose vykusiose varžybose šiemet užfiksuotas dalyvių rekordas, skirtingose rungtyse jėgas išmėgino 293 triatlono mėgėjai. Paskutinis 7-asis Lietuvos triatlono taurės etapas vyks rugsėjo 7 dieną Druskininkuose.

Renginio organizatorių inf., R. Lukoševičiaus nuotr.