A. Margelis: pinigai Lazdijų rajonui – tiesiai iš Briuselio kišenės

Su Seinų burmistru Arkadiušu Novalskiu ką tik grįžau iš Briuselio ir rajono žmonėms turiu labai gerų naujienų. Lietuvos ambasadoje ir Europos Parlamente buvome pakviesti pristatyti savo idėją – steigti Lietuvos-Lenkijos tarptautinę pasienio funkcinę zoną. Kodėl ji reikalinga? Tam, kad Europos Sąjungos lėšos pas mus patektų ne per valstybių institucijas, nepriklausytų nuo jų malonės, o jų papildomai pasienio savivaldybių reikmėms dar gautume ir tiesiogiai. Jos būtų skirtos tik mūsų, pasienio savivaldybių gyventojų, reikmėms – infrastruktūrai kurti, priemonių, remiančių darbo vietų kūrimą, plėtrai. Taip pat – viešųjų paslaugų, tokių kaip socialinės, švietimo, kultūros ir sporto, kokybei gerinti, pasienio savivaldybių bendradarbiavimui ekonomikos srityje, nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo plėtrai.
Susitikome su įtakingais ES institucijų atstovais, pavyzdžiui, Europos Sąjungos vicepirmininku, buvusiu Lenkijos susisiekimo ministru, profesoriumi Boguslavu Liberackiu, su kuriuo kalbėjomės ir sprendėme konkrečią, mūsų savivaldybei labai aktualią problemą – rajone registruotų krovininių automobilių važiavimą į Europą tiesiai per Janaslavą ir Aradnykus. Tik labai trumpą laiką šią vasarą jiems buvo leista  į Lenkiją įvažiuoti tiesiai, o dabar ir vėl tenka sukti per Kalvariją. Ir tai, pasak pono Boguslavo Liberackio, yra tik valstybinių institucijų nesusikalbėjimo, nenorėjimo vieniems kitus išgirsti problema. Jis, dar būdamas Lenkijos susisiekimo ministru, ne kartą su oficialiais vizitais lankėsi Lietuvoje, ją gerai pažįsta, todėl mums pažadėjo padėti spręsti šią įsisenėjusią problemą.
 Pasienio regionas – tiek Lietuvos, tiek Lenkijos pusėje – sovietmečiu buvo atsidūręs ekonominėje atskirtyje. Todėl čia labiausiai jaučiami ekonomikos, lyginant su valstybių centrais, skirtumai. O Europos Sąjungos vienas pagrindinių tikslų ir yra tuos skirtumus tarp regionų, tarp atskirų ES valstybių, mažinti. Todėl visų 7 susitikimų su pačiais aukščiausiais ES vadovais metu buvome išgirsti bei suprasti,  mums buvo pažadėtas ne tik solidus tiesioginis finansavimas iš Europos Sąjungos iždo, bet ir kita mūsų idėjos parama.
Artūras Margelis, rajono savivaldybės meras

Autoriaus nuotrauka: 

Komentarai

Kiek galima dar žmonėms meluoti???

gerai, kad iš tos kišenės ateina į rajoną tik neaišku kiek liks rajonui nuo tų "kitų" kišenių?

Kam jau kam, bet dzūkų žinių knygynėliui tai tikrai liks.

Nu tai nemeluok, ko verki

Aš tai norėčiau paklausti poną merą kada gi tie viščiukai pradės cypsėti kitoje kelio pusėje ties prestižiniu turizmo informaciniu centru? Kaip su tom darbo vietom? Man net įtarimų nekilo, kad ten nebus tos smarvės ir tų darbo vietų... ta vieta buvo parinkta , kad važiuodami į lenkus duonos ir vaistų turėtume viltį, o viltis visi žinom kieno motina....Taip, kad sakyčiau ir šitas finansavimas mūsų mirtingųjų nepasieks.... gal aš klystu...

Jei lenkai ką pramuš, tai pramuš, ir nereikia pasakot pasakų, apie kažkokius mero pokalbius su Briuselio valdžios atstovais. O jeigu ir bus kažkas bendro, tai geriausiu atveju margų šaligatvių priklos, kuriais Lazdijuosia jau nėra kam vaikščiot

Margelio toks darbas. Jis ir dirba. O tu eik darbo dirbti, o ne komentuok darbo metu.

Margelio darbas šaligatvius klot?

Tai be emociju. Kur lazdijuose darbo ieskot. O kokia mero pavarde jokio skirtumo. Ar margelis, ar apanavicius, ar klejus, ar dar kokia. Be biudzetiniu darbdaviu. Kur ieskot. Kepykla minimumas ir vergove. Lapynas ir magrme. Kur dar. Koki varijantai.

pinigai iš Briuselio bus taip kaip Kėvalas Lazdijuose. Jau tiek priešrinkiminio melo iš šito pono, kad baisu.

Labai įdomu kodėl Kėvalas kalba kitaip negu mūsų rajono meras ir Mazurkevičius, ir dar jo patarėjas, dirbantis puse etato ir uždirbantis 1300 eurų per mėnesį. Ir iš kur tos kalbos, kad ligoninei trūksta pinigų?

Labai, noreciau paklausti mero, ka tas jo patiketinis abraku direktorius veikia, ar tik gaspadinei vezioti in darba ,, isdegusiom,, akim, kad net perejoje nemato kad eina zmones.O gal vykdo ,,zadanija,,.

Kuo labiau meras stengiasi prieš rinkimus įvairiom machinacijom pasirodyt koks jis yra "labai gerai", tuo labiau klimpsta. Lenda visas melas, kuris atsisuka prieš jį. Na neesame, Margeli, mes tokie buki kad nesuprastume jog mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigais daraisi sau reklamą dalindamas "dovanas" tarsi savas, o ir dabartinės "iniciatyvos" apie Kėvalą, apie ligoninės ir dar daug ko "gelbėjimą" lenda kaip desperacinis bandymas, kaip ir teigi apklausoje, išsilaikyti kėdėje... esi politinis lavonas. Kuo anksciau sau tai pripažinsi, tuo greičiau padarysi patį geriausią darbą rajonui.

Vienos labiausiai nustekentų šalies savivaldybių vadovas nenustoja girtis savo pasiekimais... Įdomu, kodėl taip ir nesudalyvavo jokiuose kandidatų debatuose, kuriuose būtų galėjęs papasakoti, kaip per dar vieną kadenciją "nuvaldytų" rajoną iki paskutinės savivaldybių gerovės reitingo vietos...

Meras puikiai dirbo visą kadenciją. Neseniai pasidomėjau, likau šokiruotas: kiek daug darbų padaryta rajono labui!

Būkit geras pasidalinkite savo šaltiniais, kuriuose radote parašyta apie tuos gerus darbus. Nekantriai lauksiu nuorodų. Iš anksto dėkoju.

Gal išsiblaivyk, ar nerūkyk taip smarkiai...

Vytai, galiu spėti?! Arba tu gavai darbą, arba priedą Margis pakėlė, arba sesę arba brolį įdarbino. Arba dovanėlę gavai, kad tau Margis geras..... Bet čia yra žena ir laikina bei savanaudiška.... Manau suprasi....

O ko Jūs negavote? Kas nori, turi išsilavinimą, motyvaciją tikrai darbus randa. Atstumai nekliūtis. Tik bėda, kad visi dirbti tingi ir iškarto gerų atlyginimų nori.

Pritariu, tikrai, mūsų meras, daug gerų darbų padarė rajono labui. Kultūros namai, mokyklos, apšvietimai, bendruomenėms padeda, asfaltai ir t.t. Na, o Jūs žinoma, visi pagiežingi, pavydūs, visi norite postų, tikite naiviais rinkiminiais pažadais... Man pensininkei tas pats, kas laimės rinkimus, bet p. Margelis tikrai puikiai dirbo. Ir to nepaneigsim, nebent iš pavydo. Už tai palaikysiu tik jį.

Briuselis tiesiai kiekvienam rajonui pinigų nedalina, ypač tokiam nustekentam rajonui, kaip Lazdijų. Kad Margelis dalyvavo tokiame susitikime, tai nereiškia, kad pinigai jau rajone, tai tik pakalbėjimai. Dėl to nereikėtų merui girtis, kad milijonai jau beveik Lazdijuose, gerai dar kad ne jo kišenėje.

na, tai, kad jo kišenė ko gero nesiskundžia...

dieve, kokio "visagalio" netenkam: ne tik ligoninės, bet ir mokyklų be jo neturėtum ir dešimtys darbo netektų. O ir pats caraitis išsimokslinimą susiveikė. Tik man labai įdomu, kaip,gal eksternu reikalus sutvarkė. Tikriausia universitetas prieš reformą diplomus "papigiai" paleido. Dabar tikrai bus diplomuotas abrakų augintojas. O svarbiausia, kad savo šaiką, kaip koks Tadas Blinda, sukūrė.

Diplomuotas žmogus dažnai tapatinamas su išsilavinusiu. Bet: išsilavinimas nėra kažkas, kas išmokta. Kaip mandagumas: jeigu jūsų mandagumas išmoktas – jūs būtinai susimausite. ( L. Degėsys) TAIGI, prieš visus diplomus daug svarbiau ASMENYBĖ.