Susitikimas su „Misija Sibiras“ dalyviais Lazdijuose

Spalio 12 d. Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su projekto „Misija Sibiras“ dalyviais. Jauni, entuziastingi, drąsūs ir patriotiški jaunuoliai dalinosi patirtimi, nuveiktais darbais bei įspūdžiais su susirinkusiais Lazdijų krašto žmonėmis. Susitikime dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.
Šiais metais ekspedicijoje dalyvavo dvidešimt keturi „Misija Sibiras“ savanoriai, o penki iš jų – Matas, Antanas, Roberta, Karolis ir Aistė, atvyko į Lazdijus. Jaunuoliai trumpai priminė kokia skaudi yra Lietuvos istorija ir koks šio projekto tikslas, supažindino su galimybėmis tapti ekspedicijos nariais, kokie sunkumai laukė, kokie darbai buvo nuveikti, be to, parodė nuotraukas, kuriose įamžintos įsimintiniausios ir prasmingiausios akimirkos.
Susitikime dalyvavęs meras Artūras Margelis visiems priminė, kad du komandos nariai, Aistė Eidukaitytė ir Antanas Urbonas yra iš Lazdijų. Be to, dėkojo, kad visa komanda atvyko ir į Lazdijus savo patirtimi pasidalinti su šio krašto žmonėmis. „Ačiū, kad vykdote šią prasmingą veiklą ir padedate išsaugoti tokį skaudų, bet reikšmingą Lietuvos istorijos etapą“ – dėkojo savivaldybės vadovas ir įteikė jiems atminimo dovanas.
Šiais metais kelionės vieta buvo kitokia nei įprastai. Dėl politinių Rusijos sprendimų, neišdavus komandos nariams vizų į Rusiją (Sibirą), komanda pakeitė ekspedicijos kryptį ir išvyko į Kazachstano Respubliką. Misija truko beveik dvi savaites, o jos metu buvo tvarkoma tautiečių trėmimo ir kalinimo vietos. Per 11 ekspedicijos dienų komanda „iššukavo“ 16 bendrų miestų kapinių, kuriose skaitydami antkapių užrašus ieškojo lietuviškų pavardžių ir užrašų, kurių pavyko surasti, inventorizuoti ir sutvarkyti beveik 200. Be to, buvo pastatyta, sutvarkyta 4 memorialai (Rudnike, Balchaše, Rytiniame Kounrade bei Mamočkino (Mamyčių) kapinėse).
„Misija Sibiras“ dalyviai dalinosi sunkiais išgyvenimais, sudėtingomis, tačiau ir itin įdomiomis užduotimis. Prieš išvykdama į ekspediciją jie turėjo mokytis kryždirbystės meno, kuris buvo reikalingas misijoje. Kazachstane jie pastatė 6 naujus lietuviškus kryžius, iš kurių vienas, pats aukščiausias, Saranėje šalia 2 partizanų kapų siekė net 4,8 metrų aukštį.
Po oficialiosios susitikimo dalies, Matas, Antanas, Roberta, Karolis ir Aistė sutiko mielai pasikalbėti su kiekvienu norinčiu, nusifotografuoti, pasidalinti mintimis ir gerais nuveiktais darbais prie kavos puodelio.
Lazdijų r. sav. inf.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Eilinė fotosesija.

Nei baltinių Margis neužsisegiojo

Margi, toli šmeižtu nenueisi! nusimato darbo birža!!!!

Kaip gali margelis dalyvauti be sazines grauzimo tarp buvusiu tremtiniu??? Isdave jis juos su savo judejimu! Bent jau sitame renginyje galejo nesudalyvaut del "itemptos dienotvarkes". Nieko svento tau margeli!

Jau per pakaušį jo tos nuotraukos lipa. Gali ir prisisapnuot.

Tegul daro ka jis sugeba geriausiai: lakstyt po renginius, misias ir fotografuotis.... O mes pasijuokim :)

nagi naglos akys dūmų nebijo arba su kuo sutapsi tuo ir tapsi, o su kuo sutapo meras jau žinom tad nestebina ir kuo tapo.

Kodėl šitame straipsnyje nutylėta, kad susitikime su ''Misija Sibiras" dalyviais dalyvavo ir bendravo tremtiniai, matomai todėl , kad nenustelbtų Margelio, kaip susireikšminusio asabos asmenybės. Turėtų jam būti gėda, bet ši asaba neturi jokios gėdos ir sąžinės.

Šitame straipsnyje nėra paminėta, kad susitikime su '' Misija Sibiras " dalyviais dalyvavo ir bendravo tremtiniai. Na kas tie tremtiniai, kad juos minėtum, visur svarbiausia Margelio asaba. Ši asaba neturi gi nei gėdos nei sąžinės.

Šitame straipsnyje nėra paminėta, kad susitikime su '' Misija Sibiras " dalyviais dalyvavo ir bendravo tremtiniai. Na kas tie tremtiniai, kad juos minėtum, visur svarbiausia Margelio asaba. Ši asaba neturi gi nei gėdos nei sąžinės.

Visos salygos kovo menesi atsikratyt sitos susireiksminusios asabos