Naujieji mokslo metai prasidėjo Trečiojo amžiaus universiteto studentams

Rugsėjo 28 d. tradiciškai, jau šeštąjį kartą, vyko Lazdijų Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) naujų mokslo metų pradžios šventė. Kartu su gausiai susirinkusiais studentais renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, Lazdijų Šv. Onos parapijos klebonas Nerijus Žvirblys, svečiai iš Kalvarijos Trečiojo amžiaus universiteto.
Meras Artūras Margelis sveikindamas su naujųjų mokslo metų pradžios švente džiaugėsi, kad Trečiojo amžiaus universitetas gyvuoja, nes jis yra reikalingas, padeda nuolat tobulėti, sužinoti ir išmokti kažką naujo, bendrauti ir surasti naujų pažinčių. Taip pat linkėjo: „Sėkmingų mokslo metų, gražios bendrystės, supratimo tarpusavyje, įdomių ir ugdančių dėstytojų“. Savivaldybės vadovas už vykdomą veiklą dėkojo Lazdijų Trečiojo amžiaus universiteto vadovei Elei Pečiulienei bei Veisiejų skyriaus vadovei Danutei Fominienei ir įteikė joms Broniaus Kašelionio knygas „Dainavos krašto partizanai“. O visiems universiteto studentams padovanojo užrašų knygas naujoms įgytoms žinioms užrašyti.
Šventės proga sveikinimo žodžius tarė ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. Jis pasidžiaugė, kad Lazdijų rajono savivaldybėje skiriamas dėmesys ir didelė biudžeto dalis būtent suaugusiųjų švietimui. Be to, susirinkusiesiems linkėjo, kad visą gyvenimą juos lydėtų tik džiaugsmas ir priminė, kad Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai ir toliau jaunąją kartą šviestų, skatintų tautiškumą ir lietuvybę.
Nuoširdžius sveikinimus ir nuoširdžiausius linkėjimus išsakė ir Lazdijų švietimo centro direktorė Eglė Mačionienė, kuri džiaugėsi, kad kasmet į šį universitetą susirenka vis gausesnis būrys senjorų, susibūrusių į stiprią bendruomenę. Be to, dėkojo Lazdijų rajono savivaldybės merui už skiriamą dėmesį, transportą bei finansinę paramą. O savo sveikinimą direktorė baigė Henrio Fordo mintimi: „Kiekvienas, kuris nustoja mokytis – pasensta. Kiekvienas, kuris mokosi – išlieka jaunas“, linkėdama niekada nesiliauti mokytis.
Šiais metais pirmą kartą Lazdijų Trečiojo amžiaus universiteto ansamblis (vadovė Birutė Gražulienė) dalyvavo Lietuvos šimtmečio „Dainų šventėje“, į kurią vykstant tautinių kostiumų įsigijimui finansavimą skyrė Lazdijų rajono savivaldybės administracija. Mokslo metų pradžios šventės metu kolektyvas dar kartą pristatė savo rūbus ir atliko nuostabius kūrinius.
Šventės metu visus susirinkusius džiugino Gabijos Pilkionytės (mokytoja Rima Vekterienė), Tado Miklušio (mokytojas Deimantas Pavilionis) ir Ritos Sebastinienės atliekami muzikiniai kūriniai. Du linijinius šokius „Kaubojiškas“ ir „Čia čia čia“ sušoko energingosios Veisiejų Trečiojo amžiaus universiteto moterys (mokytoja Saiva Bendaravičiūtė).
Lazdijų r. sav. inf.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Meručio į šį universitetą priimt negali, nu vis šioks toks išsilavinimas...