Naujosios Kirsnos bendruomenė kuria maisto gamybos verslą

Projekto vykdymo sutartį pasirašė Dzūkijos VVG pirmininkė E. Gudišauskienė (dešinėje) ir Naujosios Kirsnos kaimo bendruomenės pirmininkė N. Apolskienė .

 

„Esame labai dėkingi savivaldybės merei Ausmai Miškinienei už paskatinimą ir paramą kuriant verslą mūsų kaime, o Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacijai (Dzūkijos VVG) – už konsultacijas ir pagalbą“, – sako Naujosios Kirsnos kaimo bendruomenės pirmininkė Neringa Apolskienė, šį mėnesį pradėjusi įgyvendinti projektą „Bendruomeninio verslo kūrimas“. 
    Projekto idėja nebuvo atsitiktinė. Bendruomenės žmonės žinojo, jog kaime gyvena profesionalus virėjas, kuris norėtų ir sugebėtų kurti išvežiojamojo maisto gamybos ir tiekimo verslą, vėliau jį plėsti. Tačiau kaimo žmonių finansinės galimybės nėra tokios didelės: susitvarkyti patalpas, nusipirkti įrangą ir baldus, kurie atitiktų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontroliuojamų teisės aktų reikalavimus, yra nepigus reikalas. Į pagalbą Naujosios Kirsnos kaimo bendruomenei atėjo Dzūkijos VVG, kuri rajone įgyvendina ,,Lazdijų rajono kaimo plėtros strategiją 2016–2023 m.“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonę LEADER. Viena iš strategijos priemonių yra socialinio ir bendruomeninio verslo kūrimas ir plėtra. Po konsultacijos su Dzūkijos VVG specialistėmis Virginija Mazėtiene ir Edita Savukynaite praėjusių metų pabaigoje buvo parengtas ir pateiktas vertinti bendruomenės svajonių projektas „Bendruomeninio verslo kūrimas“. O gruodžio mėnesį Nacionalinė mokėjimo agentūra priėmė sprendimą skirti paramą projektui. Dzūkijos VVG pirmininkė Edita Gudišauskienė ir bendruomenės pirmininkė Neringa Apolskienė pasirašė projekto vykdymo sutartį.
Projekto vertė – 60 tūkst. 847 eurai. Iš jų daugiau nei 48 tūkst. eurų – paramos lėšos. Daugiau nei 12 tūkst. eurų prie projekto įgyvendinimo prisideda rajono savivaldybė.
 Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai, tačiau bendruomenė jį žada užbaigti iki vasaros vidurio. Jau pradėti projekto įgyvendinimo darbai: remontuojamos patalpos, keičiama santechnika, langai. Lygiagrečiai vykdomi viešieji pirkimai pagal projektą numatytai įrangai įsigyti: indaplovei, konvekcinei krosniai, dviem šaldytuvams, viryklėms, specialiems stalams, kitai buitinei technikai ir priemonėms. Bendruomenės pirmininkė Neringa Apolskienė sako, jog kuriamas verslas pritrauks ir kitą – pobūviams ir šventėms jau turimose, puikiai įrengtose bendruomenės patalpose organizuoti. 
    Savivaldybės merės Ausmos Miškinienės teigimu, svarbiausia šiame projekte yra Naujosios Kirsnos kaimo žmonių noras matyti žmonių poreikius, gebėjimas rasti savo kaimo žmonėms reikalingą ir patrauklią idėją. Iš pradžių sukurta viena darbo vieta, vėliau, šiuo metu ant bangos esančiam išvežiojamojo maisto gamybos verslui įsisukus, ateityje jų pritrauks ir daugiau.
 
Lazdijų r. sav. inf. (,,Lazdijų žvaigždė", 2020-01-24)

Autorius: 
"Lazdijų žvaigždės" inf.

Komentarai

Dar viena " pirmyn" išvertė kailiuką , net baliun nebuvo !Artūrai, byra tavo kariauna!

Cha cha juokas ima! Arturai tavo patiketine sestoku seniune isverte kaily laksto kap avis sikej ikirpta nezino kaip valstieciam i uzpakaly ylysta.o pries rinkimus agitau pries Ausma.Ausma atsimerkit ar nelaikas keist tokiai poniai posta

Neringute o kur surinkti pinigai uz vandeni? Sitiek metu zmones rinko o dabar sako nera?

Galejai margeliui padekot juk jis cia sukiso didelius pinigus ir baliavojo, nors dabar dar geriau nereikes maisto pirkt gales baliavot.

Jeigu prie Margelio peadėjo žmonės dirbti tai negali toliau idėju prie naujos valdžios įgyvendint? Juokinga! Pamirškit jau tą Margelį ir leiskit žmonėms dirbti.

Jeigu prie Margelio peadėjo žmonės dirbti tai negali toliau idėju prie naujos valdžios įgyvendint? Juokinga! Pamirškit jau tą Margelį ir leiskit žmonėms dirbti.

Pamirškit žmonės tą Margelį leiskit jam pasiilsėti, leiskit Ausmai dirbti. Buvo Margelis buvo blogai, dar Ausma irgi blogai leiskit moteriai dirbti, pasireikšti. Apstokite kritikuoti ir verkti. Jai žmonės kažką daro tuoj pasipila kritika. Įdomu iš šių kritikuotojų ką gero nuveikė Lazdijų naudai. Atsibuskite ir pradėkite ne komentarus po paslėptais pseudonimais rašyti, o pradėkite įgyvendinti projektus ar įdėjas. Pamatysite kaip smagu. O ne ieškoti kas kam į šikną sulinde. Įdomu ką Jūs veikiate gal irgi sulinde tik ne aišku kam!!!

Nenori nerasyk niekas neliepia .

Nu jo nenuostabu kad margelis kirsnoj visada per rinkimus pirmavo juk neringa visuomet rinkiminej komisijoj sedejo.

Gal aplinka sutvarkytu nes per priekabas tuoj zmones savo namu nepasieks.visur viskas ju.

Ar tikrai tas verslas kuriamas N. Kirnoje?

Naujojoje Kirsnoje "Išvežiojamojo maisto gamybos ir tiekimo" verslas? Tai jau kažkas iš kosminės fantastikos. Kur tie maisto verslininkai, tas profesionalus virėjas su palaikymo komanda tą maistą išveš? Gal į Aštriąją Kirsną? Ar į Kirsną? Būtų labai įdomu susipažinti su tos "kontoros" verslo planu. Man atrodo, kad čia kvepia ne kotletais, bet pinigais. 60 tūkstančių Eurų grupei vieno kaimo bendruomenės narių - dideli pinigai...

Siūlau visiems kritikams, patiems ką nors svarbaus nuveikti, o jau tada pradėti kitus kritikuoti. Žinant, kad bendruomenių pirmininkai dirba visuomeniniais pagrindais, be jokio atlyginimo, reikėtų tik padėkoti tokiems žmonėms, kaip Neringa Apolskienė, kuri aukoja savo jėgas, gabumus ir laiką bendruomenės labui.