Lazdijuose modernų šildymą montuojantis meistras: „Tai užkrečiama“

A. Venskus nesustodamas gali pasakoti istorijas, kaip pasikeitė lazdijiečių gyvenimas sumontavus jiems modernias šildymo sistemas.

    „Šildymą valdyti galima iš bet kurio pasaulio taško, jei tik yra internetas“, – patikina ir meistras Antanas Venskus.
    Jis kuriasi Lazdijuose, o tą bedarydamas lazdijiečiams diegia šilumos siurblius „oras-oras“, „oras-vanduo“. 
    „Tai ekologiška ir ekonomiškai efektyvi šildymo sistema. Toks būsto šildymo būdas vis populiarėja, – sako meistras. – Tai ne jokia naujiena, tuo vis labiau domimasi pastaruosius trejus metus. Šiemet netgi didesnis susidomėjimas nei pernai.“ 
    Šildytis viena moderniausių šildymo sistema „oras-vanduo“ taip pat, anot meistro, jau ir lazdijiečiai išbandė. Juolab kad išardę savo krosnis dar ir kompensaciją gavo: senus katilus pakeitę į efektyvesnius, o senuosius katilus atidavę atliekų tvarkytojams. „Lazdijuose tikrai yra žmonių, kurie taip šildosi. Džiaugiasi. Mano klientai kompensacijas už senas krosnis praktiškai gavo visi“, – sako meistras. 
    „Kas degė – sudegė, dabar jau šildomasi kitaip“, – teigia A. Venskus.
   Pagyvenusiems, pensinio amžiaus žmonėms – ir lengviau, ir patogiau
    „Taip šildytis yra žymiai pigiau, o ir patogu, – tikina pašnekovas. – Nereikia prašyti nei giminių, nei kaimyno, kad pakūrentų, jei ilgėliau išvykti prireikia. Jei norėtumėte, kad kas jūsų krosnį pakūrentų, tai nerastumėte kūriko. Dabar tokie laikai atėjo.“ 
    Turint kitokią šildymo sistemą, kad ir „oras-oras“, nustačius šildymą budinčiu režimu, anot meistro, niekas neužšals. O ir ekonomiška. Pasak jo, jeigu nelabai šalta, tai malkų paprastai sudeginama netgi daugiau nei elektros. Dargi įsivedamas dviejų tarifų elektros skaitiklis ir taip piginamos šildymo sąnaudos. „Mažesnis tarifas naktį ir savaitgaliais, tai dargi išlošiama“, – pastebi jis. 
    „Nemaža dalis jau besišildančių „oras-oras“ sistema – vyresnio amžiaus žmonės, senjorai, – tikina jis. – Tai ypač tinka pagyvenusiesiems, pensinio amžiaus asmenims, kuriems dėl sveikatos sunku malkų atsinešti, pelenus išnešti. O ir kaimuose jau darosi vis sunkiau surasti, kas supjautų, sukapotų malkas, rietuvėn sudėtų. Dažniausiai senyvi žmonės gyvena nedideliuose butuose, o jei name, tai kambaryje ir virtuvėje paprastai jų gyvenimas verda, tad toks šildymas itin patogus.“ 
    Pasakoja, kad tokią šildymo sistemą įvedęs 91 metų močiutei: „Ši pultelį puikiai valdo ir tvarko savo šildymo sistemą“. 
    Tikina, jei jau židinį dėl jaukumo užsikurti sumanoma, vėl ne bėda, šis prišildys, elektros naujasis įrenginys tuomet neeikvos, nešildys: „Ekonomija akivaizdi.“ 
    Kiti pasilieka krosnis, sako, kai labai šalta bus – užsikurs, o kai šilčiau – šildosi, kaip lengviau ir patogiau. 
Anot meistro, butus taip pat jau ima taip šildytis ir nešąla, kol įjungia bendrą šildymo sistemą: „Komfortas. Visi šąla, o čia jau šilta. Kai vėsiau, jau šildosi, jiems nereikia sukti galvos, kad neįjungė ar jau išjungė.“ 
    Ši sistema ir vėsina: „Vėsinti visai nebrangu. Praktiškai nesijaučia išlaidos.“ 
    Pasakoja, jog diegė kaime, kur jokių technologijų – nė kvapo. „Žmogus nesveikuoja, turi širdies problemų, jei ne vėsinami namai ir sūnaus dėka įjungta tokia sistema, ko gero, gyvo, sako, nebūtų jau, kai vasaros karštis kamavo“, – vis pasakoja paprastų žmonių istorijas meistras. 
    Taip pat ir orą išvalo, šiek tiek naikina kvapus, anot meistro, alergenus sumažina, o ir nuo pelėsio gelbsti, nepelija drėgnose patalpose, mat yra ir oro sausinimo funkcija. 
    Tad kokį šildymo būdą renkasi lazdijiečiai: „oras-oras“ ar „oras-vanduo“? „Tai labai priklauso nuo finansų, bet jei plotas nedidelis, tai „oras-vanduo“ net nereikia“, – pataria A. Venskus. 
                Tai užkrečiama
    „Pamatę pas vieną kaimyną, tuoj ir kiti nori tokio šildymo būdo“, – tikina meistras. Anot jo, yra butų, kur kūrena krosnis patys, tad vos vienam kaimynui kitaip pradėjus šildytis, tuoj, žiūrėk, ir kiti taip daro – įsirengia „oras-oras“ šildymo sistemą. Juolab kai malkas tenka tempti į antrą aukštą, o senatvėje tai daryti jėgų stinga. „Lazdijuose tokių butų tikrai yra. Vilties gatvėje montavau“, – sako jis. 
    Neslepia, iš pradžių į tokį „išsišokėlį“ kiti lyg šnairomis žiūri. Sako, kiek už elektrą sumokėti reikės, vargu ar atsipirks. „Vienai moteriai įrengiau „oras-oras“ šildymo sistemą. Kaimynai juokėsi. Paklausiau dabar. O ši sako, kad visi laksto su malkomis ir pelenais, o aš dabar namo ponia, pareinu iš darbo – šilta ir moku tikrai nedaug. Sakė, kad pavydi, jau ėmė klausinėti: kaip čia, kas čia, kur čia“, – pasakoja pašnekovas. 
    Anot jo, nusipirkti bei sumontuoti tokį šildymo siurblį – ne prabanga. Brangesnis reikalas – „oras – vanduo“, bet vėlgi kompensacijos pagelbėja. Anot meistro, viena ponia iš Lazdijų, kurios namai šildomi „oras-vanduo“ sistema, sakė, jog pagaliau nors „ant senatvės“ pajautė, ką reiškia gyvenimas.
    Pasak jo, ir visiškai nešildomą patalpą per pusdienį galima paversti šildoma ir krūvos pinigų čia tikrai nereikia: „Tos patalpos vertė jau visai kita. Patalpa šildoma ir nereikia malkų, nereikia sandėliuko, nereikia pelenų, nėra dulkių.“ 
    Anot meistro, šildymo būdas „oras-oras“ – netgi pigiau už dujinį.
    „Dabar jau jokių krosnių niekas nestato, žmonės renkasi, kas jiems patogiau, ekonomiškiau, pagaliau visi dabar nori gyventi ekologiškiau. Ir dargi nieko veikt nereikia: pultelis ir šilta“, – sako A. Venskus. 
    Tai užsakymų jis turi? „Korona pagąsdino, bet žmonės domisi, kas apsisprendžia, tas pasidaro“, – tarsteli. 

Dineta Babarskienė, ,,Lazdijų žvaigždė"

Nuotr. iš asmeninio archyvo.
 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Dalis informacijos - nutylima. Taigi, tas siurblys karšto oro nepasiima iš kažkur, o pats jį įkaitina. Reiškia - visas šildymas vyksta elektra. O kiek sunaudos elektros ta sistema oras-oras ir kokia tai bus suma Eurais - nepaaiškinama. Pabrėžtinai aiškinama apie privalumus ir patogumus. Viskas - suprantama.

Šitas sakinys visiškai neteisingas... "Dalis informacijos - nutylima. Taigi, tas siurblys karšto oro nepasiima iš kažkur, o pats jį įkaitina. Reiškia - visas šildymas vyksta elektra." Kaip tik tas siurblys pasiima Šilumos iš viena vieta ir pompoja i kita vieta. Elektros sanaudos buna apie 1 prei 4. Su viena Kw elektra perpompoja i kita patalpa 4 Kw šilumos.

Gal kas gali parasyt kas turi. Kiek kvadratu apsildo. Kiek uz elektra moka. Ar pirktu dar karta. Nes reklama ir praktika skiriasi.

Man idomu kokia viso irenginio ir darbu kaina.

Kaina tai oooooooohhhhhoooohhhhhoooo ne vienas ... Kai tokia ziema kaip ir pernai tai apsildys ir neapkllijuota puta nama o kai spusteltub-20 tai ir papildomu sildytuvu reiktu... Voso labo tik grazi reklama aiskuvpatogu svaru.. o uz elektra irgi nemaza sumele gaunas