Slidinėjimas ar čiuožimas snieglente – ką pasirinkti?

Jei visada norėjote išbandyti žiemos sportą kalnuose, turėkite omenyje, jog dar prieš ruošiantis išvykai, reikėtų apsispręsti, kas jums arčiau širdies – snieglentė ar slidės. Neišbandžius abiejų, pasirinkti gali būti išties sudėtinga, kadangi tiek vienu, tiek ir kitu atveju galima smagiai ir aktyviai praleisti laiką. Būtent dėl to, kad apsispręsti būtų bent kiek lengviau, šiame straipsnyje pateiksime keletą aspektų, į kuriuos verta atsižvelgti, renkantis žiemos sportą. Jokiu būdu nejauskite spaudimo, kadangi net pasirinkus kažkurį iš šių variantų ir jam nepasiteisinus, vėliau be jokių didelių problemų galėsite išbandyti ir kitą žiemos sportą.

Mokymosi procesas

Geriausiai susidaryti bendrą vaizdą gali padėti posakis, kurį vartoja daugelis profesionalių slidininkų bei snieglentininkų: „Slidinėti lengva išmokti, tačiau sunku įvaldyti, o čiuožti snieglente išmokti sunku, bet daug lengviau įvaldyti.“  Iš tiesų šis pasakymas yra labai teisingas, kadangi įprastai pradedantieji sniegentininkai yra linkę daug daugiau kristi nei besimokantys slidininkai. Dėl to, pasirinkus čiuožimą snieglentę, labai svarbu nusiteikti, jog greičiausiai iš karto atsistoti ant jos ir pradėti čiuožti nepavyks, tam reikės ne vienos pamokos. Kas liečia slidinėjimą, daugelis žmonių, kurie pirmą kartą užsideda slides, gali puikiai išsilaikyti bei net slysti tiesia trajektorija.

Mokantis snieglentininkams labai svarbu būti ryžtingiems bei kruopštiems, kadangi išlaikyti pusiausvyrą ant lentos, panorėjus sustoti ar apsisukti bei valdyti pačią snieglentę tikrai yra gana sudėtinga. Tačiau įvaldžius visus šiuos pagrindus, snieglentininku progresas tampa kur kas greitesnis nei pagrindus turinčių slidininkų. Pasiekti profesionalo lygį su slidėmis gali būti be galo sunku.

Įranga

Galbūt nustebsite, tačiau įrangos, kuri reikalinga užsiimant vienu ar kitu žiemos sportu, skirtumai gali būti kaip tik tas veiksnys, padėsiantis priimti sau geriausią sprendimą. Snieglenčių sportui, be abejo, yra reikalinga lenta, tačiau taip pat būtini ir specialūs, tam pritaikyti batai bei apkaustai. Tuo tarpu, slidinėjimui reikalingos slidės, slidžių apkaustai, lazdos bei slidinėjimo batai. Nors tiek viena, tiek kita įranga iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gana panaši, tačiau jos tarpusavyje skiriasi. Tarkime, avint snieglenčių batus daug lengviau vaikščioti nei tai būtų galima padaryti su slidinėjimo batais. Taip pat, kuomet reikia pasiekti kokį nors tašką už slidinėjimo trasos, žymiai paprasčiau neštis vieną snieglentę nei dvi slides ir dvi lazdas. Kaip bebūtų, slidės pasižymi tokiu pranašumu, jog dėl lazdų jomis daug lengviau judėti tose trasos vietose, kuriose nėra didelės nuokalnės.

Apranga

Be jau minėtų batų, visa kita naudojama apranga tiek slidinėjimui, tiek čiuožimui snieglente yra vienoda. Prieš leisdamiesi į išvyką, pasirūpinkite šiltu kostiumu, susidedančio iš kelnių bei striukės. Jis turėtų ne tik pasižymėti gera šilumos izoliacija, bet taip pat būti atsparus vėjui ar drėgmei, kas neleis patirti diskomforto slidinėjant ar čiuožiant. Taip pat nepamirškite ir kiek smulkesnių aprangos elementų, tokių kaip pirštinių ar specialiai tam pritaikytų kojinių, kurios gerai sugertų drėgmę, kas yra aktualu, jei esate linkęs nemažai prakaituoti. Galų gale, reikės ir šalmo, kuris yra be galo svarbus, užsiimant tokiu žiemos sportu, kadangi būtent jis apsaugos nuo įvairių sunkių traumų, bei apsauginių akinių, užtikrinančių gerą matomumą, jei pradėtų lyti, snigti arba akinti saulė. Priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių, visus šiuos aprangos ir saugumo elementus galite įsigyti arba išsinuomoti pasirinktoje slidinėjimo trasoje ar kurorte.

Traumos

Nors niekam nemalonu kalbėti apie traumas, tačiau ši informacija yra labai svarbi ir būtina, sprendžiant, kurį žiemos sportą pasirinkti. Kadangi snieglenčių sporte abi kojos yra pritvirtinamos prie vienos lentos, pradedantieji snieglentininkai yra linkę patirti daugiau traumų nei besimokantys slidininkai dėl sunkiau išlaikomos pusiausvyros. Dažniausiai čia pasitaikančios traumos yra riešo, pečių ir čiurnų srityse. Kaip bebūtų, nors slidinėjant balansas yra gana lengvai pasiekiamas, tačiau susižalojimų rizika taip pat yra, ypač atliekant posūkius. Be viso to, slidinėjant keliai patiria didesnę apkrovą nei čiuožiant snieglente, todėl jei susiduriate su šiais skausmais, būtinai į tai atsižvelkite.

Tikimės, jog šis straipsnis padėjo geriau apsispręsti, kurį žiemos sportą pasirinkti. Jei domina būtent slidinėjimas, turėkite omenyje, jog slides rasite čia.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.