Pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje – dėmė pačiai FIFA?

Šių metų pasaulio futbolo čempionatas daugybės kritikos sulaukė ne tik dėl žmonių teisių pažeidimų Rusijoje, išaugusių statybų išlaidų ir dėl šios šalies ekspansinės politikos. Daugybės kritikos susilaukė ir pati teisę rengti čempionatą deleguojanti FIFA.
Korupcijos suteršta FIFA reputacija
Visa tai susiję su korupcijos voratinkliu, kuris per net 17 metų organizacijai vadovavusio šveicaro Seppo Blatterio laikus apipainiojo visą FIFA. Sprogimas, kai visą tai sužinojo visuomenė, įvyko 2015 metais. Tuomet JAV Federalinis tyrimų biuras iškėlė į viešumą su FIFA susijusias korupcijos bylas – net 14 asmenų buvo apkaltinti sukčiavimu, pinigų plovimu bei reketu.
Į teisėsaugos rankas pateko ir buvęs Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų asociacijų futbolo konfederacijos prezidentas, du FIFA vykdomojo komiteto nariai ir dar 7 oficialūs organizacijos asmenys.  
Tyrimas plėtėsi: amerikiečiai pradėjo tirti 2014 metų pasaulio čempionato skyrimo teisės suteikimą Brazilijai, o kolegos Šveicarijoje – ar Rusija bei Kataras gavo teisę rengti pasaulio pirmenybes ne be užkulisinių žaidimų. Ir tai vyko likus vos trejiems metams iki šių metų pasaulio futbolo čempionato.
Be to, išaiškėjo, kad ir pats S. Blatteris taip pat nėra jau toks nekaltas avinėlis – pranešta, kad jis tuometinio UEFA vadovo, prancūzo Michelio Platini banko sąskaitą padidino net 2 mln. dolerių. Manoma, kad už tam tikras paslaugas.
Išaiškėjus tokiems įvykiams, pati FIFA išmetė ilgametį savo prezidentą ir uždraudė jam turėti kažką bendro su organizacija net 6 metus – iki 2022 metų, kai šveicarui bus net 85-eri. Neišsilaikė poste ir 62-ejų 1986 metais su Prancūzijos rinktine trečią vietą pasaulio čempionate užėmęs funkcionierius. Jį pakeitė slovėnas Aleksanderis Čeferinas, o S. Blatterį – Šveicarijoje gimęs Gianni Infantino, kuris jau irgi turėjo aiškintis etikos sargams dėl nederamo FIFA lėšų naudojimo ir pernelyg draugiškų santykių su 2018 ir 2022 metų pasaulio čempionatų organizatorėmis.
Tokie dabartinio FIFA vadovo pasiskraidymai į čempionatus rengiančią Rusiją ir Katarą už šių šalių pinigus taip pat daug kam sukėlė nemažai įtarimų, ar visgi šios futbolo organizacijos šilti jausmai šiomis šalimis jau yra tokie nuoširdūs.
Nugalėjo pinigai?
Ypač, kai šios dujomis ir nafta turtingos šalys susilaukė daugybės kritikos ne tik dėl žmogaus teisių pažeidimų. Tiesa, FIFĄ, regis, sužavėjo pinigai. Rusija čempionatui, skaičiuojama, išleido apie 11 mlrd. eurų. Tačiau tai niekis, palyginus, ką per savo kandidatūros pristatymą kalbėjo Kataro atstovai – ši turtinga šalis pažadėjo investuoti į stadionų statybą 3,4 mlrd. eurų, o į infrastruktūrą – net 42 mlrd. eurų.
Kita vertus, pastarasis skaičius nebeatrodo jau toks milžiniškas, žinant, kad nuo tada, kai 2010 metų pabaigoje buvo paskelbta apie teisės rengti čempionatą suteikimą Katarui, šioje už Lietuvą pagal plotą šešis kartus mažesnėje Artimųjų Rytų valstybėje gyventojų padaugėjo milijonu – iki 2,7 mln.
Tačiau pasaulio čempionato rengimas Katare visgi atrodė nelogiškas, mat vasarą, kai paprastai vyksta pasaulio čempionatas, šioje mažytėje valstybėje temperatūra pakyla ir virš 40 laipsnių pagal Celsijų. Tad organizatoriai pradėjo siūlyti ne tik uždarus stadionus su orą šaldančiais kondicionieriais, bet ir čempionatą surengti žiemą...
„Aš nežinau, ar FIFA įvaizdžiui dar gali kas labiau pakenkti, nes teisės rengti čempionatą suteikimas Rusijai ir Katarui yra daugiau ar mažiau skandalingi. Taip pat – ir korupcija FIFA viršūnėse, pakeisti vadovai ir pan. Manau, kad FIFA yra viena iš tų organizacijų pasaulyje, kurioms reputacija yra visiškai nebesvarbi – nieko su ja nebedarys, ji yra bloga“, – futbolo viktorinų bei laidų vedėjas, komikas Paulius Ambrazevičius.
Tiesa, anot jo, nors pati organizacija bei turnyrus priimsiančios šalys ir sulaukia gausybės kritikos bei yra apipintos daugybe konspiracijos teorijų, tačiau turnyrai vis tiek įvyks bei neabejotinai sulauks ne mažiau pozityvių emocijų nei prieš tai įvykę tokie renginiai.
„Žmonės ir toliau žiūrės futbolą bei važiuos į čempionatus. FIFA turi labai gerą produktą, kuriuo labai gerai naudojasi“, – apibendrino P. Ambrazevičius.
Kad abejingų nepaliks ir šis, Rusijoje jau greitai prasidėsiantis pasaulio futbolo čempionatas, neabejoja niekas. Ypač, kai jame susigrums beveik visi stipriausi pasaulio futbolininkai. Lažybų bendrovė „Betsafe“ futbolo čempionato lažybininkai turnyro favorite laiko Braziliją, kurios šansai nugalėti siekia net 25 proc. Nedaug jai nusileidžia ir čempionų titulą ginanti Vokietija (23,53 proc.). Toliau rikiuojasi galingas sudėtis į Rusija atsivežantys prancūzai ir ispanai (po 16,67 proc. tikimybė triumfuoti čempionate).
Prie favoritų priskiriamos ir Argentinos bei Belgijos rinktinės, kurių šansai laimėti turnyrą atitinkamai siekia 11 ir 9 proc. Tuo metu Anglijos, kuri varžybose dėl teisės surengti šių metų čempionatą liko antra, šansai pakartoti 1966 metų triumfą siekia vos 5,5 proc. Tiesa, jie kur kas geresni nei čempionato šeimininkės Rusijos – 2,4 proc. Tad nors aikštėje Rusija stebuklų, matyt, nesukurs, tačiau turės puikią progą įrodyti, kad teisę rengti čempionatą FIFA jai suteikė ne veltui bei taip pagerinti ne tik savo, bet ir pačios organizacijos įvaizdį.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Türkçe "refaktör" kılavuzu. Contribute to salihselimsekerci/Refactoring-guide-in-Turkish-master development by creating an account on GitHub.<br> <br> <br> <br> <br> <br> Also visit my blog ... <a href="http://whaootelde.es/cl/6p435y">How long does clomiphene take to work</a>

drug affiliate programs<br> <br> health blog membership sites<br> <br> Simple steps for joining a supplements affiliate program<br> <br> affiliate marketing on social media<br> <br> <br> <br> my webpage Leroy - https://cursos.wonderwomanguatemala.gt/forums/users/agustinvenn8/

Truly no matter if someone doesn't be aware of then its up to other <br> <br> users that they will help, so here it happens.<br> <br> <br> <br> Also visit my web-site ... <a href="http://public.esquireempire.com/User:TammaraMadirazza">Neck pain relief</a>

Thanks a bunch for sharing this with all people you <br> <br> actually recognize what you are speaking about!<br> <br> Bookmarked. Please additionally talk over with my website <br> <br> =). We may have a link exchange arrangement among us<br> <br> <br> <br> Here is my web-site - Finasteride and Glucose Regulation - https://consuelovita.it/finasteride-and-diabetes-can-finasteride-increase-your-risk-of-developing-diabetes