LKL atkrintamosios: startas jau netrukus

Stipriausioji Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pasiekė savo apogėjų. Aukščiausiasis Lietuvos krepšinio divizionas pasiekė atkrintamųjų stadiją, kurioje aštuonios geriausios šalies komandos kovos dėl šalies čempionų vardo.

Reguliarusis LKL sezonas praūžė taip greitai, kaip prasisuka kazino ruletė. 11 Lietuvos krepšinio lygos komandų reguliariajame sezone sužaidė po 30 mačų, o įnirtingas sezonas pateikė ir nemažai staigmenų.

Pradedant nuo turnyrinės lentelės dugno, ten yra randama Prienų „Labas-Gas“ ekipa, kuri pagerino visų laikų LKL rekordą. Prieniškiai per 30 rungtynių sugebėjo iškovoti viso labo 3 pergales ir patyrė 27 pralaimėjimus. Prienų komanda sezoną užbaigė 8 pralaimėjimais iš eilės, o viską vainikavo apsistumdymas su iš Prienų kilusiais, tačiau Jonavai atstovaujančiais Edvinu Šeškumi ir buvusiu vyriausiuoju komandos treneriu Virginijumi Šeškumi.

Vienas Jonavos lyderių, E. Šeškus paskutinėmis sekundėms efektyviai įdėjo kamuolį į prieniškių krepšį ir prabėgdamas pro atsarginių žaidėjų suolą pareiškė, jog nejaučia jiems jokios pagarbos. Dėl šios priežasties kilo konfliktas, o kaip pats krepšininkas aiškino, jis tai pasakė, kadangi matydavo, kaip jo miesto komandos garbę ginantys krepšininkai nesistengia bei juokiasi ant atsarginių žaidėjų suolo, nors yra triuškinami.

Projektas nenusisekė ir Kėdainiuose, kur „Nevėžis“ per 30 rungtynių iškovojo 7 pergales ir kovoje dėl vietos atkrintamosiose nedalyvavo jau kurį laiką. Laipteliu aukščiau įsitaisė Pasvalio „Pieno žvaigždės“, kurie nuo atkrintamųjų atsiliko dvejomis pergalėmis, nepaisant fakto, jog sezoną užbaigė trimis laimėjimais ir dviem nesėkmėm per paskutines penkerias rungtynes.

Stipriausiųjų aštuonetą atidaro Alytaus „Dzūkija“, kuri, panašu, jog žaidžia paskutinįjį savo sezoną stipriausioje lygoje. Skelbiama, kad „Dzūkija“ bus parduota ir kelsis į Vilnių. Alytiškiai per 30 rungtynių iškovojo 11 pergalių ir nors per paskutines penkerias rungtynes nelaimėjo nė karto, tai nesutrukdė žengti į atkrintamąsias.

Dar laipteliu aukščiau, septintoje vietoje, yra įsitaisęs Klaipėdos „Neptūnas“, kuriam nepavyko pateisinti keltų lūkesčių ir tikslų prieš sezoną. Sunkiai startavę, vyriausiąjį trenerį pakeitę klaipėdiečiai formą pagerino, tačiau, panašu, jog per vėlai.

Štai šeštoje vietoje atsidūrė Utenos „Juventus“, kurios ši pozicija tenkinti tikrai neturėtų. Visgi, „Juventus“ iškovojo 15 pergalių ir patyrė 15 pralaimėjimų ir atsiliko tik pergale nuo ketvirtosios pozicijos, kas ir buvo pagrindinis uteniškių tikslas.

Daugelį sugebėjo nustebinti nuostabus „Šiaulių“ žaidimas, kurie reguliarųjį sezoną užbaigė net penktoje vietoje, taip pat iškovoję 15 pergalių ir patyrę 15 pralaimėjimų.
Geriausiųjų ketvertuką atidarė Jonavos ekipa su 16 pergalių ir 14 nesėkmių. Komandos vyriausiasis treneris teigė, jog tikslas nėra tik ketvirtoji vieta ir tikrai taikysis į LKL medalius.

Trečioje vietoje įsitaisė Panevėžio „Lietkabelis“ su 23 pergalėm ir 7 pralaimėjimais. Tuo tarpu antrąją vietą, netikėtai, užėmė Kauno „Žalgiris“, per sezoną atleidęs net du trenerius.

Kauniečių 4 pralaimėjimai per 30 rungtynių leido reguliaraus sezono nugalėtojams tapti Vilniaus „Ryto“ krepšininkams, kurie su tiek pat pergalių aplenkė savo aršiausius konkurentus dėl geresnio tarpusavio santykio.

Ketvirtfinalių serijos vyks iki trijų pergalių ir atkrintamosios prasidės gegužės 1-ąją dieną, o jas atidarys Vilniaus „Rytas“ bei Alytaus „Dzūkija“. Taip pat sekmadienį startuos ir Jonavos bei „Šiaulių“ ketvirtfinalio serija.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.