Lazdijuose surengtas tarptautinis aisštoko turnyras

Rugsėjo 16 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos stadione vyko tarptautinis aisštoko (bavariškojo akmenslydžio) turnyras „LMGG taurei laimėti“. Jame varžėsi 10 komandų iš Lenkijos, Baltarusijos, Suomijos, Rusijos ir Lietuvos. Turnyrą organizavo Lietuvos aisštoko federacija kartu su Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos kūno kultūros mokytoju ir Lietuvos aisštoko rinktinės treneriu Žilvinu Eidukaičiu bei Rytų Europos aisštoko vadovu Udo Reichenecker, kuris kartu buvo ir vyriausiasis turnyro teisėjas.

Turnyro atidaryme dalyvavo ir visus susirinkusius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis džiaugėsi, jog aisštokas kaip sporto šaka Lietuvoje tampa žinoma ir populiarėja būtent lazdijiečių komandos dėka. „Džiugu, jog Motiejaus Gustaičio gimnazijos aištoko  komandai puikiai sekasi dalyvauti tarptautinėse varžybose ir garbingai atstovauti ne tik Lazdijams, bet Lietuvai. Linkiu visoms turnyro komandos sėkmės, o daugiausia, žinoma, mūsų komandai. Tikiuosi, kad svečiai puikiai praleis šį savaitgalį ne tik rungtyniaudami, bet ir pažindami mūsų kraštą“, - sakė meras A. Margelis.

Savivaldybės vadovas  įteikė turnyro dalyviams atminimo dovanas bei informacinės medžiagos apie Lazdijų kraštą, ir kvietė dar ne kartą čia sugrįš – ir net tik rungtyniauti, bet ir pailsėti bei pasigrožėti nuostabia mūsų gamta.

Turnyro dalyvius taip pat sveikino Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė, nuotaikingą šokį visiems susirinkusiems dovanojo Lazdijų sporto centro jaunosios šokėjos.

Antrąkart Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos aisštoko aikštelėje vykstantis tarptautinis turnyras įtemtai tęsėsi visą dieną. Sėkmingiausia ji buvo Bresto (Baltarusija) vyrų komandai, kuri tapo turnyro nugalėtoja. Puikiai pasirodė ir aikštelės šeimininkai Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojo Žilvino Eidukaičio ir atstovaujantys Lietuvai. Iki 19 metų amžiaus vaikinų komanda (Skirmantas Žukauskas, Egidijus Kazlauskas, Domantas Žukauskas, Justinas Buzas) iškovojo garbingą antra vietą. Trečioji vieta atiteko iš Maskvos (Rusija) atvykusiai komandai.

Šauniai pasirodė ir lazdijiečių antroji komanda, kuri turi dar nedidelę žaidimo patirtį. Po įtemptos kovos mūsų jaunių iki 16 metų amžiaus komanda (Ernestas Jonuška, Lukas Grubis, Daumantas Jonuška, Gytis Jonuška) iškovojo 7 vietą, aplenkdama Suomijos, Baltarusijos ir Lenkijos komandas.

Lazdijai – praktiškai vienintelė vieta Lietuvoje, kur aktyviai kultivuojama ir populiarinama nauja sporto šaka aisštokas (bavariškasis akmenslydis). Tai labai universalus sportas. Jo istorija prasidėjo kaip žiemiškos pramogos, bet šiuolaikinės įrangos dėka aištoką galima žaisti visus metus. Tą puikiai įrodo ir mūsų lazdijiečių aisštoko žaidėjai, šiltuoju sezonu intensyviai sportuojantys mokyklos stadione specialiai įrengtoje aikštelėje, o žiemą treniruotes perkeliantys ant užšalusių ežerų. Įtemptos treniruotės duoda puikių rezultatų – jaunieji lazdijiečiai, Lietuvos  aištoko federacijos paskyrimu, oficialiai atstovauja Lietuvai įvairiuose  tarptautiniuose turnyruose, o mokytojas Žilvinas Eidukaitis paskirtas Lietuvos aisštoko rinktinės treneriu.

Gražių atsiliepimų ir puikių įvertinimų iš Rytų Europos Aisštoko federacijos generalinio sekretoriaus Udo Reichenecker sulaukė iki 19 metų amžiaus vaikinų lazdijiečių komanda. Susitikimo su Lazdijų rajono savivaldybės meru A. Margeliu metu vyriausiasis varžybų teisėjas teigė, jog šie jaunuoliai itin perspektyvūs. „Jeigu jie ir toliau taip intensyviai treniruosis bei rodys tokius puikius rezultatus, galima netgi kalbėti apie perkėlimą iš B lygos į A lygą, kur rungiasi aisštoko profesionalai“, - sakė Udo Reichenecker.

Pasibaigus turnyrui, organizatoriai nuoširdžiai dėkojo už paramą varžyboms Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos administracijai, mokytojams, Lazdijų rajono savivaldybės merui, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vadovams ir specialistams bei visiems, prisidėjusiems prie šio gražaus tarptautinio sportinio renginio.

Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
"Lazdijų žvaigždės" inf.

Komentarai

Šaunuuoliai. Taip ir toliau Jums linki geografas Jonas.

Margelio naujas bajeris nykštį rodyt :-( Įdomu, kas patarė...

Kas patarė? taigi turi šitokį patarėją Joną, o dar manau neliko nušaly ir Rasa...

Nejuokinkit su tokiais sportais beprociai:)))

Pamenu šitą "mokytoją", pasirinko sporto šaką pagal save :)

Tai kai nesamone!

ot jau ačiū merui

Lietuvos rinktines treneris:))) zemiau krist neimanona