Iš Europos bavariško akmenslydžio taurės turnyro Vokietijoje lazdijiečiai grįžo su trofėjumi

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bavariško akmenslydžio (angl. „Ice Stock“) komanda savo jėgas išbandė Vokietijoje vykusiame Europos taurės turnyre. Nors mūsiškiams nepavyko prasibrauti tarp stipriausių Europos taurės komandų, jie sėkmingai pasirodė paguodos turnyre, kur iškovojo „IFI-Trophy“ taurę.

Žilvino Eidukaičio treniruojamai komandai Vokietijoje atstovavo Justinas Buzas, Nedas Piličiauskas, Daumantas Jonuška ir Skirmantas Žukauskas.

Europos bavariško akmenslydžio, dar vadinamo aisštoko, taurės varžybose dalyvavo 22 stipriausios Senojo žemyno ekipos iš Vokietijos, Italijos, Austrijos, Slovėnijos, Lietuvos, Čekijos, Šveicarijos ir Suomijos.

Pirmąją varžybų dieną komandos varžėsi dvejose grupėse. Lazdijų ekipa B grupėje liko devinta ir į atkrintamąsias varžybas neprasibrovė. Visgi vėliau vykusiame „IFI-Trophy“ turnyre mūsiškiai pasirodė nepriekaištingai – iškovotos visos keturios pergalės.

Lietuvos atstovai antrą dieną nugalėjo „SV Jezersko“ (Slovėnija), „ES Sur En“ (Šveicarija), „ESC Soorsischliifer“ (Šveicarija) bei „Soumen Joukkue“ (Suomija) ekipas.

„Nors nepavyko prasibrauti į pagrindinį turnyrą, antrąją dieną pavyko pasiekti pergales prieš gana pajėgias komandas ir džiaugtis mažąja taure, pirmąją dieną žaidėme prasčiau, nes teko prisitaikyti prie kitokio, nei įprasta, ledo. Taip pat vaikinams trūksta varžybinės patirties. Porą rungtynių pralaimėjome minimaliais skirtumais, todėl tik keletas klaidų ir netikslių metimų sutrukdė patekti į atkrintamąsias. Esu patenkintas, kad mano auklėtiniai, jau pradėję savarankiškus gyvenimus, nemetė sporto ir toliau kultivuoja šią sporto šaką“, – kalbėjo treneris Žilvinas Eidukaitis.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos ir Ž. Eidukaičio auklėtiniai ne vieną kartą garsino šalies vardą įvairiose Europos varžybose, ypač jaunimo tarpe. Treneris džiaugiasi, kad, nors kai kurie žaidėjai po mokyklos baigimo buvo metus ar dvejas nutolę nuo sporto, dabar vėl noriai treniruojasi ir į Kauną atvyksta iš skirtingų miestų.

Tuo tarpu Europos bavariško akmenslydžio taurę iškovojo šeimininkė – Regeno „EC Moitzerlitz“ (Vokietija) komanda.

Lazdijų r. sav. inf.

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.