Bronzos laimėtojas R. Paulionis dėkingas draugams ir skeptikams

Turbūt ne tiek jau daug lazdijiečių tikėjo, kad buvęs apvalokų veido formų Lazdijų sporto centro  kūno rengybos treneris, sporto klubo „Sakalas“ prezidentas Remigijus Paulionis per trumpą laiką ne tik numes drastiškai daug  svorio, jo kūnas įgis Rembo vaidinusio Silvesterio Stalonės formas, bet per dvejus metus pasieks ir fantastiškų rezultatų. Pernai Remigijus per 5 mėnesius atsikratė daugiau kaip 25 kilogramų svorio. 2016 metais NAC Lietuvos kultūrizmo čempionate, vyrų naujokų kultūrizmo kategorijoje, sportininkas  laimėjo trečiąją vietą. Šiemet jo, kaip bronzos medalio laimėtojo, pavardė iškilmingai nuskambėjo   jau ir tarptautinėje arenoje. Birželio 9–10 dienomis  Kaune vykusiame WFF/NABBA Europos kultūrizmo ir fitneso čempionate, vyrų fitneso kategorijoje, Remigijus iškovojo taurę ir bronzos medalį.
Įveikė stiprius varžovus
Šiemet per vieną mėnesį R. Paulionis dalyvavo net penkeriose varžybose. Gegužės mėnesį Jurbarke vykusiose klasikinio kultūrizmo varžybose rajono mero taurei laimėti, klasikinio kultūrizmo rungtyje, iškovojo 3 vietą, Alytuje šurmuliavusiame Atvirame Lietuvos kultūrizmo čempionate – 5 vietą, Kretingoje organizuotame Lietuvos–Latvijos fitneso atvirame čempionate – 4 vietą ir teisę dalyvauti WFF/NABBA Europos kultūrizmo ir fitneso čempionate. Remigijus buvo nuvažiavęs ir į Austriją, kur išbandė savo jėgas Austrijos kultūrizmo čempionate. Jame taip pat atiteko 4–oji vieta. Taigi pastaruoju metu jį ,,persekiojo“ nelemtas skaičius 4.  Iki prizinių trečių vietų pritrūkdavo labai nedaug – vos vieno mažo žingsnelio… Pasak Remigijaus, ir Europos čempionate jo tikslas buvo pakliūti į geriausiųjų penketuką. Užimti prizinę vietą jis nelabai tikėjosi, kai išvydo, kokie stiprūs varžovai rungsis jo svorio kategorijoje. Visgi susumavus rezultatus paaiškėjo, kad jis įveikė patyrusius sportininkus ir pagaliau atsikratė persekiojančios  4 vietos magijos, laimėjęs taurę ir bronzos medalį.
Pergalę, anot R. Paulionio, lėmė įdėtas didelis darbas. Šiam sportui save turi atiduoti 24 valandas per parą. Prieš varžybas negali atsipalaiduoti nė vienos dienos. Reikia daug sportuoti, maitintis turi nustatytu maistu 6 kartus per dieną, išgerti apie 5 litrus vandens, o prieš varžybas tam tikrą laiką – net 10–12 litrų. Likus vienai parai iki jų apskritai negeri jokių skysčių. Priešpaskutinę  dieną iki varžybų suvalgai 1,7 kilogramo sausų ryžių, išvirus būna apie 4 kilogramai. Žodžiu, viską tenka daryti pagal griežtą planą. ,,Iki pasirodymo čempionate likus 3 valandoms, treneris patarė suvalgyti karštą picą. Ši naujovė, taip vadinama „užkrova“, pasiteisino, nes organizmas gavo šoką ir riebalų, druskos, todėl išryškėjo venos, papilnėjo raumenys“, – pasakojo čempionato bronzos laimėtojas, kurio planas pakliūti į geriausiųjų penketuką pranoko lūkesčius. Juk Kaune vykusiame WFF/NABBA kultūrizmo ir fitneso Europos čempionate dalyvavo 18 valstybių ir apie  140 sportininkų, išsiskyrusių aukštu pasirengimo lygiu. Laimėti tokias aukštas prizines vietas kai kuriems sportininkams nepasiseka visą gyvenimą, o Remigijui tai pavyko padaryti vos per dvejus metus.
Talismanas – dukros nuotrauka
Kaip pasakojo sportininkas, jis kasdien keliasi 6 valandą ryto, nes pats sau gaminasi visai dienai šviežią maistą: vištieną, ryžius, žuvį, daržoves –  agurkus, briuselio kopūstus, brokolius. Viską suskirsto į porcijas plastikiniuose indeliuose, kuriuos nešasi į darbą. Pusryčiams valgo avižinę košę, kiaušinius, pusę banano.  Taigi, anot jo, maitinasi sočiai ir skaniai. Lazdijų sporto centre vadybininku dirbantis Remigijus, be kitų darbų, dar veda kūno rengybos treniruotes jauniesiems sportininkams. Po darbo iš centro skuba į Lazdijų sporto klubą ,,Sakalas“, kur treniruoja suaugusius lazdijiečius. Taigi į namus grįžta tik apie 20 valandą vakaro. Savaitgaliais dalyvauja varžybose, važiuoja pasikonsultuoti  pas kraštietį trenerį Marių Blaževičių į Kauną. Todėl jis jaučiasi labai skolingas savo šeimai, kuriai negali skirti daug dėmesio. Dėl jos atsisakantis ir savo mėgstamos žvejybos, stengiasi, kiek gali, ilgiau pabūti su dukra ir žmona. Sportininkas džiaugiasi augančia Rusne, kuri  Remigijų jau šaukia tėte, moka atsisveikinti, mojuodama sako ,,atia“. Tokios akimirkos yra pačios nuostabiausios, įstringančios į širdį visam gyvenimui. Remigijus yra iš tų žmonių, kurie labai brangina ir myli savo šeimą. Žmona Dovilė su dukrele Rusne yra jo didžiausias turtas, paguoda, parama ir pasididžiavimas. Kaip talismaną, lemiantį sėkmę, jis į kiekvienas varžybas vežasi dukros Rusnės, jau skaičiuojančios dešimtą mėnesį,  nuotrauką.  Kaip jis sako, visos sportinės pergalės nublanksta prieš artimiausius žmones. Jie ir tik jie yra svarbiausi sportininko gyvenime.
Ir  tėvai Remigijų palaiko morališkai, finansiškai. Mama po kiekvienų varžybų jam dovanoja puokštę gėlių, dažniausiai rožių. Su tėčiu paguodžia, kai varžybose pasiseka prasčiau, ir džiaugiasi kiekviena sūnaus sėkme.  Po varžybų visuomet skuba pas juos ir savo brangiausias moteris, kurios irgi laukia su gėlėmis bei skanėstais. Juk po visko jau galima šiek tiek ir „nusidėti“, suvalgyti nesveiko maisto. Tuomet paragauja ir torto, ir šašlykų. Tik, kai žino konkrečią varžybų datą, anot sportininko, tuomet jam jau tokių dalykų neįsiūlysi, nes ne tik pats jaučia atsakomybę, bet nenori nuvilti ir trenerio Mariaus Blaževičiaus, nori, kad šis juo didžiuotųsi. Prieš čempionatą Remigijus svėrė 75 kilogramus, o dabar 82. Tokį svorį ir gerą pilvo presą jis nusprendęs išlaikyti visą laiką, kol nėra varžybų.
Kultūrizmas – brangi  sporto šaka
Paklaustas, kas sunkiausia šiame sporte, Remigijus ilgokai galvojo, kol galiausiai pasakė ne tai, ko  daugelis tikėtųsi išgirsti. Didžioji dauguma mano, kad sunkiausia daug sportuoti, prakaituoti, atsisakyti torto, kitų saldumynų, cepelinų, vėdarų… O jis tik abejingai mostelėjo ranka į ant stalo dubenėlyje  jo kabinete stovinčias didžiules raudonskruostes braškes ir ištarė, jog saldžios uogos sportininko visai nevilioja. Esą, kai kas 3 valandas valgai subalansuotą maistą, saldumynų nenori ir  alkis tikrai nekamuoja. Anot R. Paulionio, sunkiausia yra finansinė pusė. Kultūrizmas – brangi  sporto šaka. Brangiai kainuoja maisto produktai, maisto papildai, varžybų startinis mokestis, kelionė į jas ir atgal, apgyvendinimo išlaidos, grimas, masažai ir t. t. Todėl sakė esantis dėkingas visiems už finansinį palaikymą – savo tėvams, Lazdijų rajono savivaldybei, Lazdijų sporto centrui, privatiems asmenims.
„Esu dėkingas visiems, kurie mane palaikė, ir tiems, kurie šnekėjo, kad man nieko nepavyks. Dėl pastarųjų neigiamo požiūrio mano motyvacija siekti užsibrėžto tikslo buvo dar didesnė“, – teigė sportininkas. Anot jo, ,,Mesendžeryje“ gaunantis nemažai žinučių iš savo gerbėjų, kurie išsako daug šiltų žodžių, kad jis ir kitus žmones motyvuojantis sportuoti, rūpintis savo kūnu ir sveikata. Daugelis sportininką pažįsta iš socialinio tinklo ,,Facebook“. Taigi net ir po fitneso varžybų Kretingoje ne vienas gerbėjas norėjo su Remigijumi pakalbėti, nusifotografuoti, kreipėsi dėl mitybos programos sudarymo.
Ateities planuose –  verslo idėjos
Paklaustas, kaip pašalina įtampą, kai varžybos vyksta vienos po kitų,  teigė mėgstantis pabūti vienas, nuo visų atsiribojęs. Tokiu būdu nusiramina ir susikaupia. Tą patį daro ir prieš išeidamas į sceną per varžybas.
Apie ateities planus sportininkas dar sakė negalvojantis, šis sezonas jau baigėsi, tad dabar galvoje sukasi idėjos, susijusios su verslu, kurių atskleisti kol kas nepanoro. Jo teigimu, žmogus planuoja, o Dievas juokiasi....
Lazdijų sporto centro direktorius Darius Liaukevičius, džiaugdamasis  Remigijaus laimėjimu, sakė, jog rajonui tai labai aukštas sportinis pasiekimas. ,,Tam reikia daug investicijų, daug darbo, šeimos, kolektyvo paramos. Būtina turėti daug ryžto laikantis specialaus režimo. Ne kiekvienas gali pasiekti tokių rezultatų“, – teigė direktorius, linkėdamas čempionato prizininkui  nesustoti, būti pavyzdžiu jaunimui ir suaugusiems.
 Kalbintas kraštietis treneris Marius Blaževičius tvirtino, kad  buvo sunku tikėtis, jog Remigijus taip aukštai iškils. Apie tai, jog jis tiek daug pasieks, netikėjo niekas. ,,Ir man kai kurie sakė: ,,Et, nieko jam nepavyks“. Tačiau jis WFF/NABBA Europos kultūrizmo ir fitneso čempionate pasirodė superšauniai! Pergalės link dėlioti žingsnius padėjau ir aš, bet didžiausią darbą nuveikė jis pats. Jam buvo sunkiausia. R. Paulionis akivaizdžiai visiems įrodė, kad nėra nieko neįmanomo, jei kažko labai nori ir sieki savo svajonės. Tik reikia įdėti nemažai jėgų ir triūso. Dabar svarbiausia įrodyti, kad tai – ne vienos dienos pasiekimas, o gyvenimo būdas“, – sakė M. Blaževičius.

Dalia Švetkauskaitė, „Lazdijų žvaigždė“

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.

Komentarai

Matai, kaip nera apie ka rasyti daugiau siame kaime...

biski ligotas

Kasdien po straipsnį apie paulionį - tikrai "įdomu skaityt".

Remigijau, tu šaunuolis!

Kada sekantis straipsnis? Laukiu nesulaukiu!

Neblogai atrodo diedas

Geriau šeimos žiūrėtų, o tai gyvena tik savo malonumui...

na bet ir čia pavyduolių atsirado,matyt pavydas ėda,kad patys tik ant sofos sportuoja,sėkmės Remigijui

Kai nieko nedarai ir nesieki,o tik moki kritikuoti-tai pats lengviausias budas. Geriau pasidziaukim krastiecio pasiekimais ir kantrybe. Saunuolis ir sekmes!

Šaunuolis!