Vandens transporto savininkų jau laukia nauja plaukiojimo priemonių nuleidimo vieta

Džiugi naujiena žvejams, buriuotojams ir visiems vandens pramogų mylėtojams – jau galima naudotis plaukiojimo priemonių nuleidimo vieta, kuri įrengta prie Dusios ežero. Darbai buvo įvykdyti įgyvendinus projektą „Vandens transporto nuleidimo vietos įrengimas prie Dusios ežero Lazdijų rajono savivaldybėje“, rekreacinio pobūdžio teritorijoje, pietrytinėje Dusios ežero pakrantėje, Graužų kaime, Metelių regioninio parko zonoje.
Sėkmingai įgyvendinus projektą buvo įrengtas pontoninis lieptas – prieplauka, gelžbetoninė valčių nuleidimo – iškėlimo vieta (laivų slipas), kurio ilgis – apie 20 m., žvyro mišinio dangos privažiavimo kelias ir automobilių stovėjimo ir apsisukimo vieta. Taip prie Dusios ežero buvo išspręsta kiekvienais metais šiame ežere žvejojančių, įžuvinimo darbus atliekančių, buriuojančių ir katamaranais turistus plukdančių žmonių problema – nepatogus, ilgai užtrunkantis, nesaugus ir žalą gamtai bei aplinkai darantis laivų nuleidimas.
Tikintis užtikrinti saugų ir teisėtą plaukiojimą Dusios ežere, Metelių regioninio parko atstovai primena plaukiojimo vandens transporto priemonėmis apribojimus kai kuriuose Lazdijų rajono savivaldybėje esančiuose vandens telkiniuose:
APRIBOJIMAI
Vandens pramogų ir poilsio mėgėjai, Dusios ežero mylėtojai laukiami dar labiau atsinaujinusioje Lazdijų rajono savivaldybės ežero pakrantėje.
Lazdijų r. sav.

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.