Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionaliniame etape – II vieta!

Lietuvos pašto generalinė direktorė A. Sungailienė (iš kairės), U. Černiauskaitė, V. Kvaraciejienė, LR susisiekimo ministras R. Masiulis ir LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė E. Bagdanavičienė.

Kaip ir kasmet pavasarį viso pasaulio mokyklos, kurių mokiniai dalyvauja tarptautiniame epistolinio rašinio konkurse, sužino rezultatus.
Šiemet tai jau 48-asis konkursas, vykstantis nuo 1971-ųjų metų, jį rengia PPS Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Kiekvienos šalies pirmosios vietos laimėtojo rašinys išverčiamas į prancūzų kalbą ir siunčiamas į PPS Tarptautinį biurą varžytis su jaunųjų rašytojų laiškais iš viso pasaulio. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, remia Susisiekimo bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Šiemet mokiniai laiškuose dalijosi mintimis apie savo didvyrius. Nacionaliniam etapui buvo atsiųsti 107 atitinkantys griežtus epistolinio žanro reikalavimus darbai.
Gegužės 6 dieną iš visų Lietuvos mokyklų į Susisiekimo ministeriją buvo pakviesti tik 14 moksleivių, kurių darbus vertinimo komisija pripažino geriausiais, bet tik šeši iš jų paskelbti nacionalinio etapo nugalėtojais. II vietos laimėtoja paskelbta Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 7B klasės mokinė Ugnė Černiauskaitė. Ją konkursui rengė mokytoja Vida Kvaraciejienė. Ugnė rašinyje pasakojo apie savo aerobinės gimnastikos trenerę Gintarę Sabaliauskienę, kuri, pasak mokinės, yra jos superdidvyrė, turinti supergalių: ji teisinga, drąsi, griežta, bet jautri ir labai rūpestinga – tai tas žmogus, kuriuo mokiniai pasitiki, ir kuris įkvepia pergalėms. Už tikrai nuoširdų rašinį apie savo trenerę Ugnė Černiauskaitė buvo apdovanota LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomu, II vietos laimėtojo medaliu ir AB Lietuvos pašto dovanomis.
Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos inf.
Plačiau – „Lazdijų reklamoje“ (2019-05-14).

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.