Sėkmingas jaunimo užimtumo didinimo programos finišas: naudą pajuto 22 įmonės ir 32 jaunuoliai

Vasaros metu jaunimas ne tik dirbo, bet ir turėjo galimybę savo darbo patirtimi su draugais pasidalinti rajono savivaldybės finansuojamose vasaros stovyklose.

Jau antrus metus Lazdijų rajono jaunuoliams savivaldybė suteikia galimybę ne tik užsidirbti pinigų, bet ir išbandyti savo galimybes tam tikrose profesijose. Unikalia Lazdijų rajono savivaldybės moksleivių ir studentų užimtumo didinimo 2021 metų programa šiais metais pasinaudojo 32 jaunuoliai, kuriems buvo suteikta galimybė išbandyti save darbo rinkoje. Programoje dalyvaujantys darbdaviai taip pat pajuto naudą – visiems besikreipusiems buvo suteikta galimybė įdarbinti jaunus žmones, kurių atliktas darbas padėjo  įgyvendinti įmonių ar įstaigų užsibrėžtus tikslus.
„Vos pernai atsiradusi galimybė jaunuoliams išbandyti save darbo rinkoje ir taip įgauti profesinės patirties bei užsidirbti ir šiais metais buvo itin populiari. Sulaukėme net 184 susidomėjusių jaunų žmonių ir 22 darbdavių. Net neabejoju, kad jaunuoliams tai išskirtinė patirtis, kuri ateityje leis sklandžiai įsilieti į darbo rinką, o darbdaviams – pagalba vykdant veiklas ar plečiant verslą“, – apie moksleivių ir studentų užimtumo didinimo programą kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.
Šiais metais šiek tiek keitėsi registracijos į programą tvarka. Pirmiausia paraiškas teikė darbdaviai, vėliau į programą registravosi jaunuoliai. Registracijos anketoje buvo nurodyti visi darbdaviai, kurie dalyvauja programoje, tad jaunuoliams buvo suteikta galimybė nurodyti konkretų darbdavį, pas kurį norėtų dirbti ir įgyti būtent tam tikros srities profesinių įgūdžių. Šiais metais darbdaviai vykdė jaunuolių atranką, kurią užbaigus į Lazdijų rajono darbo rinką įsiliejo 32 jauni žmonės.
Įgyvendinant šią programą, Lazdijų rajono savivaldybė darbdaviams skyrė 70 proc. subsidiją darbo užmokesčiui, įskaitant privalomus mokėti mokesčius. Prioritetas buvo teikiamas laikino pobūdžio darbams aptarnavimo srityje: vidaus patalpų, aplinkos tvarkymo ir kitiems pagalbiniams darbams, įstaigos dokumentų  tvarkymui,  darbui su vaikais ir jaunimu, renginių organizavimui.
Lazdijų r. sav. inf.
Foto – Lukas Marcelis

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.