Repelentų tepėjų komandoje vyriškis nepritapo: „Jis rūko, mes dirbame, o alga vienoda“ (nuotr. galerija)

Miškuose pats darbymetis – medelių ūgliai aptepami repelentais. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai, siekdami apsaugoti jaunus medelius nuo žvėrių, kasmet vykdo šį vieną svarbiausių darbų rudenį.
Ančios girininkijos girininkas Irmantas Barkauskas sako, kad repelentai – efektyviausia apsauga nuo žvėrių pažeidimų: „Repelentais apteptos jaunų medelių dalys atbaido elninius žvėris: stirnas, elnius, briedžius. Jie labiausia mėgsta lankytis jaunuolynuose, tačiau apteptų repelentais viršūnių – ūglių jau nenori skabyti.“
Šis darbas paprastai vykdomas rugsėjo–spalio mėnesiais. Būtent šiuo metu yra pasibaigusi medelių vegetacija, augalai sausi, oro temperatūra tinkama, tad pats metas medelius apsaugoti repelentais.
Bevaikščiodama miške sutikau būrelį moterų, kurios repelentais tepė jaunų pušelių, eglučių viršūnes.
Jos papasakoja tą dirbančios jau 19 metų, esą jis tinkamas ir vyrams, ir moterims. „Svarbiausia – norėk dirbti. O jei ant sofos gulėti nori ir pašalpą gauti, tada, aišku, neisi miškan“, – teigia viena jų. Vis tik daugiausia čia dirbančiųjų – moterys. Lankstytis reikia daug, nemažai žingsnių, kaip dabar madinga skaičiuoti, per dieną nužingsniuoja, bet moterys suinteresuotos padaryti kuo daugiau. „Pavalgome 15–20 minučių ir dirbame toliau“, – patikina jos.
Tiesa, prisimena, pernai su jomis vaikščiojo ir vyriškis, bet nepritapo komandoje: „Tai parūkyti, tai pasėdėti norėjo. Tad šiemet mes trise. Visos kartu dirbame, kai sugalvojame, pailsime. Atsimenu, jis rūko, mes dirbame, o alga ta pati.“ Ir bambalių mėgėjai nepageidautini, mat reikia „ne bambalį miške apsikabinus gulėti“.
Plačiau – D. Babarskienė naujausioje „Lazdijų žvaigždėje“ (2023-10-06).