Orų permainos sunkina kelių priežiūrą

Pavasaris – itin sudėtingų eismo sąlygų sezonas, kuomet orų permainos sunkina kelių priežiūrą. Ypač sunki tampa žvyrkelių būklė. Norint pašalinti tokiuose keliuose susidariusias duobes bei kelią vagojančias skersines bangas, juos būtina periodiškai greideriuoti, tačiau to negalima atlikti, kai  žvyrkelių danga yra per sausa, per drėgna ar įšalusi.

„Esame dėkingi gyventojams už pranešimus apie savivaldybėje esančių žvyrkelių būklę, tačiau dažnu atveju tą informaciją jau turime. Nuolat važinėdami po savivaldybę, patys stebime situaciją ir esant palankioms oro sąlygoms nedelsiant užsakysime greideriavimo paslaugą. Šiuo metu kelių su žvyro danga sankasos įmirkusios, važiuojamojoje dalyje atsiradusiose išdaužose susikaupęs vanduo, o ypač miškingose vietovėse kelių dangas dar sukaustęs įšalas, tad jų greideriuoti negalime, tačiau stebime situaciją ir vos tik oro sąlygos leis, pasirūpinsime, kad vietinės reikšmės keliai būtų nedelsiant greideriuojami,“ – apie situaciją keliuose kalbėjo Infrastruktūros plėtros skyriaus vyresn. specialistas Virginijus Blažauskas.

Atkreipiamas dėmesys, kad įšalusią ar permirkusią dangą greideriuoti netikslinga, nes tinkamai atlikti darbų nėra galimybės, o rezultatas nebus pasiektas ar bus pasiektas tik trumpalaikis būklės pagerėjimas. Vykdant kelių su žvyro danga priežiūrą, papildomų sunkumų kelia ir tai, kad kai kur žvyro danga labai nudėvėta, suplonėjusi. Tokiems keliams reikalingas paprastasis remontas, kurio metu iki projektinio storio būtų atstatoma žvyro danga, sutvarkomas vandens nuvedimas, atstatomi kiti kelio parametrai.

Lazdijų krašte yra per  800 km vietinės reikšmės kelių su žvyro danga, kurie reikalauja nuolatinės priežiūros. Juose atsiradę defektai šalinami, atsižvelgiant į pažaidų mastą. Atkreipiamas dėmesys, kad valstybinės reikšmės rajoninius kelius su žvyro danga prižiūri AB „Kelių priežiūra“. Apie pavojingas išdaužas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui šiuose keliuose, galima informuoti trumpuoju tel. Nr. 1871 arba +370 5 232 9600.

Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.