I. Šaparauskienė apie vykstančias diskusijas dėl etatų kiekio švietimo įstaigose: „Užtikrinti tinkamą ugdymo veiklos organizavimą būtina“

Pirmadienį vykusiame Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje dalyvavo komiteto nariai savivaldybės administracijos direktorė, atsakingų skyrių darbuotojai ir vedėjai bei Lazdijų rajone esančių bendrojo ugdymo mokyklų vadovai. Posėdyje dalyvavusiems buvo pristatyta susisteminta informacija apie dabartinį bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojų skaičių. Pristatyta preliminari bendrojo ugdymo mokyklų pareigybių bazė, pritaikius Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas.
„Reikia pabrėžti, kad posėdyje nebuvo kalbama apie konkrečius veiksmus ir sprendimus. Norime ir stengiamės diskutuoti daug ir su visais: darbuotojais, vadovais, savivaldybės Tarybos nariais. Šis klausimas – ne išimtis. Norime išgirsti visų nuomones, nes, manau, teisingus sprendimus galime priimti tik išgirdę argumentuotą diskusijos dalyvių nuomonę“, – pabrėžė administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.
Komitete buvo nutarta šį penktadienį (spalio 18 d.) vyksiančiame Tarybos posėdyje nesvarstyti minėto klausimo. Artimiausiu metu bus tęsiamos diskusijos su švietimo bendruomene. Klausimas Tarybos posėdyje bus svarstomas tik tuomet, kai bendrojo ugdymo mokyklų vadovai bei komiteto nariai išsamiai išnagrinės esamą situaciją, pateiks konstruktyvius sprendimus ir siūlomiems sprendimams bus pritarta.
Lazdijų r. sav. inf.

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Išmintingas sprendimas. Reikia išklausyti visus ir pasistengti juos išgirsti.

priimt logišką ir protingą sprendimą

susitvarkykit pirmiausiai mokyklų tinklą. Pastebėkit kaip spec. poreikių mokiniai, vyresnėse klasėse staiga tampa "pajėgiais" mokytis gimnazijose. Po to neišlaiko egzaminų ir kur toliau tokiam dėtis? Prisiimkit už tai atsakomybę, nes ne tik švaistomos valstybės lėšos, bet ir žaidžiama mūsų vaikų likimais....

Bet šitie mokiniai yra labai mylimi mokyklose. Kokį krepšelį jie gauna, kiek padėjėjų dirba su jais. Yra tokių mokyklų, kad klasėje 8 mokiniai ir 2 padėjėjai, mokytojas, todėl turbūt 9 ar 10 klasėj jie jau tampa protingi ir toliau mokosi gimnazijoj, nes ir ten reikia vaikų. Keista, ķad padėjėjų tuoj bus daugiau negu mokytojų, o pagalbos specialistų nėra, kurie tokiems vaikams labai reikalingi. Kur žiūri švietimo skyrius, tik metai iš metų suveda statistines ataskaitas ir viskas.

Iš kur tokia neapykanta mokykloms, mokytojams, kitiems darbuotojams, apskritai švietimui, kultūrai, jos vadovams ir darbuotojams? Juk gyvename Europos Sąjungoje, stengiamės lygiuotis į vakarus. Matyt, tamsta buvai prastas mokinys (mokinė), nesilankai nei kultūriniuose, nei švietimo centro renginiuose. Tamsta pritvinkęs pykčio, neapykantos, pagiežos. Tamstos idealas - balanos gadynė. Laikas atsikvošėti, jei sugebėsi. Juk nesinorės mirti pritvinkusiam tulžies...

nebus švietime tvarkos tol kol mokinys bus mokytojų ir visų kitų priemonė atlyginimams.

Ale tai bukumas komentatorių, sugriaut, išnaikint, uždaryt. Visų galų "specialistai". O patys iš valstybės kišenės gyvena, nieko jai neduodami, tik spjaudosi. Bukumas.

ale tai smailumas tavo komentatoriau, pagal tave švaistykim valstybės t.y. visų mūsų lėšas ir nedrįskim pasakyti kiek balagano turim nes kai kam tai netinka?

Švaistė- švaisto ir švaistys. Ir nieko nepadarysim :)

ir už ką šiai poniai moka atlyginimą ir dar premiją, jei ji negeba suvokti, kad atleisti žmogų iš darbo viens ir viskas, bet kaip jį perkvalifikuoti ir užpildyti tuščias darbo vietas, matyt smegenys tiek neveža.

Tai tu, kad jau tokia protinga, nueik į savivaldybę ir dėk savo pasiūlymus ant stalo. Taigi ir rašo straipsnyje, kad diskutuokim ir priimkim visiems geriausius sprendimus. O iki administracijos direktorės smegenų, man atrodo, tau kaip iki mėnulio ir atgal.