Bažnyčiose – remonto darbai: klebonai dėkingi turtingiems rėmėjams, savivaldybei

Būdviečio Kristaus Nazariečio parapijos klebonas G. Černauskas šiemet užsimojo dideliems darbams – atnaujinti bažnyčios fasadą. Sulaukė ir savivaldybės, ir verslo paramos.

Statybos ir remonto darbai šiuo metu – brangus malonumas. Skundžiasi ir statybininkai, ir užsakovai. Vieni net nerizikuoja naujų darbų pradėti, kiti, atvirkščiai, sako, kad laukti nėra ko, nes pigiau jau tikrai niekada nebus. O kai yra užsispyrimo ir noro įveikti sunkumus, tai ir pavyksta.

Šįkart apie tai kalbėjomės su bažnyčių, kurios vykdo remonto darbus, klebonais. Kiek neįprasta, kad sugalvojome pasidomėti, kaip sekasi jiems. Parapijiečių skaičius kasmet mažėja, taigi, ir aukų žymiai mažiau. Turtingais rėmėjais ne kiekviena bažnyčia gali pasidžiaugti. Tiesą sakant, pasidomėti, kas skatina parapijas imtis naujų remonto darbų, paskatino pravažiuojat Būdvietį pamatyti šalia bažnyčios statybų pastoliai.

Būdviečio Jėzaus Nazariečio fasado remonto darbai, sakė jos klebonas Gintautas Černauskas, buvo būtini. Todėl jie kreipėsi paramos į savivaldybę. Ir ne tik. Daugiau kaip 50 raštų jis sako išsiuntęs įvairioms rajono įstaigoms, bendrovėms, verslininkams. Deja, atsiliepė labai mažai. Paramos gauta vos keli šimtai eurų. Tačiau, laimei, jautriau sureagavo savivaldybės merė Ausma Miškinienė, kuri inicijavo, kad savivaldybės taryba iš biudžeto skirtų 25 tūkst. eurų. Beveik dukart tiek paaukojo žinomas verslininkas, Būdviečio seniūnijos gyventojas Gintautas Kūlokas, kuris yra svariai prisidėjęs ir restauruojant Rudaminos Švenčiausiosios Trejybės bažnyčią. „Lazdijų žvaigždė“ bandė pakalbinti ir jį, tačiau šis sakė kol kas nenorįs komentuoti – darbai dar tik pradėti. Pasak jo, bus galima pasidžiaugti tada, kai bažnyčia nušvis naujomis spalvomis.

Metelių Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas Jonas Baliūnas noriai dalijosi savo  pamąstymais, planais apie darbus. Kadangi jis, perėmęs parapiją iš a. a. klebono Vytauto Prajaros, dar tik dveji metai Meteliuose, tai ypatingų rėmėjų, kurie galėtų svariau prisidėti prie būtiniausių remonto darbų, dar neatsirado. Nors, pasak jo, yra girdėjęs, kad Metelių parapija tokių anksčiau yra turėjusi. Bažnyčia šiemet šventė 200 metų sukaktį, todėl žmonės dar iš anksto ruošėsi jubiliejinėms iškilmėms, aukojo bažnyčios tvarkymo darbams. Juk tai – jų pačių bažnyčia, jų turtas.

Daugiausia lėšų gauta iš Lazdijų rajono savivaldybės – daugiau nei 21,5 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus, sakė klebonas Jonas Baliūnas, buvo pakeista trinkelės bažnyčios šventoriuje, fasadinės bažnyčios durys, restauruotos Kryžiaus kelio stotys šalia Kryžių koplyčios. „Sunkiai judėtų darbai be savivaldybės paramos“, – kalbėjo klebonas. Pasak jo, į kainas dabar negalima dairytis. Jos tokios kaip ir visur. Jei reikia, tai ir darai. Dėl parapijiečių jis nesiskundė – visi remia, kiek gali. „Ant rankos pirštų Lietuvoje gali suskaičiuoti, kiek bažnyčias remia milijonais“, – sakė jis.

Remonto darbai vyksta ir Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčioje. Nors ši bažnyčia – pati jauniausia savo amžiumi mūsų rajone, tačiau remontas jai jau reikalingas. Klebonas Vytautas Sakavičius taip pat dėkojo savivaldybei – jos parama bažnyčiai yra nuolatinė. Jai padedant, pernai buvo pakeisti bažnyčios langai, nupirkta nauja akustinė sistema. Šiemet savivaldybė taip pat skyrė 10 tūkst. eurų – toliau bus keičiami bažnyčios langai. Klebonas pasidžiaugė, jog parapijos teritorijoje savo verslą vysto verslininkai Rūta ir Gintautas Cimakauskai. Verslo dėmesys bažnyčiai net tik malonus, bet ir svarus: kelias dešimtis tūkstančių eurų jie skyrė bažnyčios vitražams įrengti.  

Pasak klebono, dabar svarbiausias darbas bažnyčiai – pamatų ir sienų hidroizoliacija. Vietas, kurios drėksta, reikia padengti specialiu tirpalu, nes drėgmė greitai naikina pastatą. „Suprantama, ir vėl tikimės finansinės pagalbos. Visų pirma – iš savivaldybės“, – kalbėjo Vytautas Sakavičius.

Dalė Vailionytė, „Lazdijų žvaigždė“ (2022-08-26)

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.