B. Ščerbetkienė apie kirpėjos darbą ir nuostabų jausmą – dalyvauti Šimtmečio dainų šventėje

B. Ščerbetkienės laisvalaikio pomėgis – šokiai Teizų laisvalaikio salės šokių kolektyve „Trepsiukas“. Su šio kolektyvo nariais ne tik koncertuoja, bet ir pramogauja.

Nominacijoje „Grožio meistrė 2023“ išsakyti savo nuomonę buvo pakviesti visi rajono gyventojai: iš pradžių – siūlyti kandidatūras, o vėliau už daugiausia balų surinkusius – ir balsuoti.

Kai viešojoje erdvėje pasirodė daugiausia siūlymų sulaukusių grožio meistrių pavardės, nustebti teko ne man vienai – vos viena kita iš kandidačių tapti geriausia buvo ilgametė šios srities specialistė. Daugelio pavardes išgirdome pirmą kartą.

Dėl tos priežasties „Lazdijų žvaigždė“ šiandien nori tarsi grąžinti skolą ir prisiminti Lazdijų grožio specialistes, kurios jau labai seniai rūpinasi rajono gyventojų išvaizda. Žinoma, dažniausiai moterų. Grožio meistrės lydi jas visą gyvenimą, žino džiugius ir liūdnus jų gyvenimo įvykius, ligas, pokyčius šeimose ir daugelį dalykų, kurių nežino net geriausios draugės. Nes ko tik neišsiplepi relaksuodama kirpyklos kėdėje...

Šįkart mūsų pokalbis – su viena ilgiausiai Lazdijuose dirbančių kirpėjų Birute Ščerbetkiene. Kodėl būtent ja? Net ir pati Birutė nustebo – tiek metų dirba, o niekas niekada nesugalvojo apie jos darbą rašyti. Pasirinkome, nes prisiminėme, kad kirpėja prieš keletą metų restauravo jai nuosavybės teise priklausančias patalpas Seinų gavės 12-uoju numeriu pažymėtame name. Taigi, tarsi pradėjo verslą iš naujo. Nors jame, kaip pati prisipažino, sukasi dar nuo sovietinių laikų. Vasario mėnesį sukaks 43-eji metai.

Apie tai – naujausioje „Lazdijų žvaigždėje“ (2024-02-02).

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.