Akibrokštas verslininkams – savivaldybė nerado lėšų finansuoti vandens tyrimus

Kaimo turizmo sodybos savininkas Rimas Vaškevičius: „Turėtų būti gėda rajono valdžiai.“

„Gavome informacijos, kad šiemet šachtinių šulinių geriamojo vandens mikrobiologiniai ir cheminiai tyrimai nebus vykdomi. Taip pat nebus vykdomi ir vandens telkinių maudymosi vietų vandens mikrobiologiniai tyrimai kaimo turizmo, nakvynės ir pusryčių bei turistinės stovyklos paslaugas Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje teikiantiems asmenims. Šiemet tam savivaldybė neskyrė lėšų, todėl tai padaryti reiks savo lėšomis“, – tokio turinio laišką viešoji įstaiga Lazdijų turizmo informacinis centras elektroniniu paštu išplatino rajono kaimo turizmo sodybų savininkams.

Naujiena nuvylė pastaruosius – jiems tai sukels papildomų rūpesčių, pareikalaus išlaidų. Daugelį metų vandens tyrimų procesą prasidedant kaimo turizmo sezonui centralizuotai vykdydavo savivaldybė kartu Lazdijų turizmo informaciniu centru, savivaldybė ir sumokėdavo.

 Viešosios įstaigos Lazdijų turizmo informacinio centro vadybininkė Jolita Bakšaitė, laikinai einanti direktoriaus pareigas, prisipažino tik prieš keletą dienų sužinojusi, kad rajono savivaldybė neskyrė lėšų rajono kaimo turizmo sodybose naudojamo geriamojo vandens iš šulinių ir artezinių gręžinių bei maudymosi vietų vandens kokybei ištirti.

„Daugiau kaip 10 metų tuo centralizuotai rūpinosi savivaldybė kartu su mūsų centru, mes šiame procese atlikdavome tarpininko vaidmenį. Tuos tyrimo mėginius atvykę specialistai iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, pervažiuodami per daugiau kaip 40 kaimo turizmo sodybų, centralizuotai paimdavo vieną kartą per metus prasidedant turizmo sezonui. Po to rezultatus bei pažymėjimus apie vandens kokybę atsiųsdavo mums, o mes juos išdalindavome kaimo turizmo sodybų savininkams. Toks procesas buvo organizuojamas tikrai sklandžiai, o dabar tai daryti bus sudėtingiau, nes tyrimais turės rūpintys patys kaimo turizmo sodybų savininkai arba jiems teks kooperuotis. Dabar pats laikas tuo susirūpinti, todėl mes primindami išsiuntinėjome raštus sodybų savininkams“, – pasakojo J. Bakšaitė.

Plačiau - K. Sukackas naujausioje ,,Lazdijų žvaigždėje" (2022-05-20).

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Kai tik pagalvoji , kad dugnas pasiektas, vėl staigmena.

O Mikelionis verslininkam dar pasiūlė pasistatyti vandens valymo įrenginius tai pagerės vandens kokybė. Taip kokybė gal ir pagerės bet už tyrimus vistiek reikės susimokėti kiekvienais metais ar turėsi tu tuos įrenginius ar ne. Nu eilinį kartą į pievas vice

Jei perskaitytum straipsnį iki galo, tai rastum kad vandens tyrimai kainuoja apie 30 eur. Bet jiems labai patinka, kad centralizuotai tai padaro savivaldybė ir sumoka ir dar suorganizuoja paėmimą. Komunizmas- nieko daryt nereikia ,tik pelną pasiimt( dar turizmo sodyboms buvo ir valymo įrengimai nemokamai sudėti ). Oi pinigėliu rinkimams margis su šia programa pavarė, oi pavarė.Baigęsi katino dienos. Šiemet susimoka patys ,o turizmo centras organizuoja paėmimą mėginių. Nu ir kiek norinčių ogi 10 iš 38 sodybų. Va tep. O Valdo pasiūlymas dalyvaut valymo įrengimų įsigjime ir gauti 700 eur paramą, tai čia pievos . Man atrodo, tai čia šio komentatoriaus pievos. Ir žmonių klaidinimas. Reikia skaityti visą straipsnį, o ne tik antraštę.

Užtat buvo pinigų kai kuriems projektams, apie kuriuos jau Vilma rašė. Nesuprasi nei kas nei kiek žmonių juose dirba.

,, Vertikaliai ir horizontaliai" pokyčiams nesimato nieko naujo, furijos nusivadovavo / Galės dabar su Saulium šokti lietaus šokį .

O kas mano , kaip privataus asmens, tiria šulinio vandens kokybę? Šiais laikais sunku visiems, tai jeigu daro nemažą verslą tegul ir susimoka. Kiek tie tyrimai kainuoja tūkstantį?

Nei ten gėda, nei ką. Privatus verslas.

Gėda, kad rajono valdžia nusivažiavo iki tiek, kad jau nesukrapšto nei 1000 Eurų...

Pirmiausia mokėkite mokesčius kaip visi, tada reikalaukite!

Va čia tai teisingai, kiek mokesčių sumoka ši kaimo turizmo sodyba?

Verslininkai lupa didelius pinigus is poilsiautoju susimokes uz tyrimus,tegul nebliauna.pazvelkit kitas rajono bedas,meres poziuri zmones,ligonines licencijos atemima,cia tragedija

Tegu netaško merė pinigų į dešinę ir kairę. Nejaugi nemato kad rajonas sėdi gilioje duobėj. Visi tik plakasi ir skleidžia gandus , nors per petį pasiklauso ką merė kalba ir skuba pranešt merės priešininkams. Šlykštu iki kokio lygio viskas ritasi, pavydas, apkalbos .