Susitikimas su Ričardu Lapaičiu sujaudino net visko mačiusius policijos pareigūnus

R. Lapaitis: ,,Nežinau, kas yra geriau – ar mirti jaunam, ar senam, bejėgiam lovoje, kankinamam skausmų ir pragulų.“

„Man tokia akistata su pareigūnais pirma, tad net nepatikėsi, kaip aš jaudinuosi. Visą savaitę ruošiausi“, – neslėpdamas jaudulio sakė buvęs karo žurnalistas Ričardas Lapaitis dar prieš susitikimą su policijos pareigūnais. Jis labai atsakingai kūrė filmą, dėliojo medžiagą ir galvojo, ką papasakoti šiems neeiliniams klausytojams. Juk tądien rajono policijos komisariate buvo organizuotas išskirtinis renginys. Į susitikimą atvyko ir pats Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius, jo pavaduotojas Raimundas Jaciunskas, Lazdijų rajono komisariato viršininkas Gintaras Krasnickas, kiti atsakingi policijos darbuotojai.
„Negalvojau, kad savo pasakojimu, parodyta medžiaga „pramušiu“ visko mačiusių pareigūnų jausmus, prisibelsiu į jų širdis, sujaudinsiu“, – dalijosi įspūdžiais Ričardas.
Lazdijų komisariate buvo parodytas filmas, kurį R. Lapaitis montavo kartu su Lazdijų viešosios bibliotekos informacinių technologijų specialistu Dainiumi Venckūnu. „Aš dėkingas Dainiui už kantrybę, gerbiu jį kaip savo srities specialistą, puikiai išmanantį savo darbą“, – dėkojo Ričardas. Buvo parodyta nemažai vaizdinės medžiagos, kurioje dažnai – kraupūs vaizdai. Juk ne kiekvienam savo gyvenimo kely lemta tiek patirti, kiek jam teko, tuomet dar jaunam vaikinukui.
Karo žurnalistas pasakojo apie patirtus žiaurumus, karo nusikaltimus, asmeninę patirtį. Prieš pareigūnų akis tarsi atgijo vaizdai Čečėnijoje 1995–1998 metais, taip pat Kalnų Karabacho įvykiai 1992–1994 metais. „Vaizdai, kuriuos teko pamatyti policijos pareigūnams, iki šiol niekur nerodyti. Jie iš mano asmeninio archyvo. Aš stengiausi jiems parodyti ir jų kolegų darbą ypatingomis sąlygomis“, – tikino Ričardas. Buvo papasakota azerbaidžaniečių miesto Khodžaly tragedija, ten vykdyti nusikaltimai žmogiškumui: 1992 metais Kalnų Karabacho miestelyje Khodžaly įvykusi tragedija, kai vos per vieną naktį buvo žiauriai nužudyta 613 taikių gyventojų, o daugiau nei 1000 pateko į nelaisvę. Kalnų Karabache Ričardas pabuvojo net 6 kartus, Čečėnijoje – 3.
„Būdami policijos pareigūnai, jie galėjo suprasti, ką iš tikrųjų išgyveno karo zonoje atsidūrę civiliai ir karo žurnalistai, atlikę savo profesinę pareigą“, – sakė R. Lapaitis. Tačiau jis yra prisipažinęs, kad pavojingose kelionėse nejaučia jokios baimės, nes ši prišaukia nelaimes.
Dineta Babarskienė, „Lazdijų žaigždė“

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.