Ypatingos žvakutės sužiba ant nelankomų kapų. Kilni pasieniečių misija baigta

Visų Šventųjų diena ir Vėlinės, kai pagerbiame mirusiuosius, uždegame žvakutes ne tik ant savo artimojo, bet ir ant neaplankyto kapo – toks šios Varėnos pasienio rinktinės ir užkardų socialinės akcijos tikslas.
Varėnos pasienio rinktinės, Kabelių, Aleksandro Barausko, Kalvarijos, Druskininkų, Gintaro Žagunio, Purvėnų, Tribonių ir Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai bei darbuotojai šios intencijos vedami visą savaitę  vietose, esančiose Varėnos pasienio rinktinės užkardų teritorijose, tvarkė nelankomas amžinojo poilsio vietas –  iškirto menkaverčius krūmus, ištempė šakas, surinko šiukšles, nuvalė pastatytus paminklinius akmenis ir samanomis pasidengusius kryželius, sutvarkė aplinką bei uždegė žvakutes.
Spalio 29-osios popietę Kabelių pasienio užkardos pareigūnai skyrė Kabelių kapinių tvarkymui kartu su Kabelių kaimo bendruomenės nariais. Visi kartu susirinkę draugiškai tvarkė apleistų-užmirštų mirusiųjų kapus, grėbė lapus bei uždegė žvakutes tiems, kurie neturi artimųjų bei kurių kapai užmiršti ir apleisti. Po bendro darbo visi draugiškai pasivaišino saldumynais bei gardžia, šilta arbata.
Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai kartu su Varėnos jaunimo centro jaunimu ir centro darbuotojais spalio 30-osios popietę skyrė Juozo Balčiaus-Balučio vadavietė ir Druskininkų bataliono partizanų žuvimo vietos tvarkymui. Vėliau pasieniečiai su jaunimu pagerbė žuvusiuosius tylos minute, uždegė žvakutes, simbolizuojančias amžinąją šviesą.
Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų 109 kuopos kariais tvarkė kovotojų už Lietuvos laisvę žuvimo ir palaidojimo vietas Druskininkų miesto apylinkėse. Sutvarkytas memorialas žuvusiems partizanams, kurie buvo sušaudyti, o jų kūnai sumesti į  ežerą „Mergelių akys“.  Betvarkant priėjo Druskininkų savivaldybės administracijos darbuotojai, kurie pasidžiaugė, kad pasieniečiai neužmiršo kovotojų už Lietuvos laisvę, ir kartu uždegė žvakutes.
Ketvirtadienį Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pareigūnai pagerbė Aleksandro Barausko kapą. Kaip sakė Aleksandro Barausko pasienio užkardos vyriausioji specialistė Rasa Ivančikienė, „mūsų maža misija atlikta, mes padėjom gėlių puokštę, uždegėm žvakutę ir tylos minute pagerbėm žuvusį už tėvynę Aleksandrą Barauską“.
Sutvarkyti memorialai žuvusiems partizanams, kurie buvo sušaudyti, taip pat sutvarkytos partizanų žuvimo vietos Snaigupės kaime, Pertako girininkijos miške, kelyje link Varviškės kaimo, Dainavos apygardos partizanų vado Liongino Baliukevičiaus-Dzūko ir jo vadovaujamų partizanų žūties vieta Žaliamiškio miške, 25 partizanų palaidojimo vieta Liškiavos kapinėse, kurie yra žuvę šiose apylinkėse.
Mirusiųjų atminimo paminėjimas yra mūsų visų pareiga ir bendra pagarbos išraiška mirusiems.
Laura Jurgelevičiūtė, VSAT Varėnos pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.