Per Pasaulinę turizmo dieną – daug pramogų Lazdijuose

Penktadienį, rugsėjo 27 d., šventėme Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ Lazdijų rajono savivaldybės gyventojams ir svečiams paruošė ne vieną pramogą.
Nuo rugsėjo 10 d. Lazdijų turizmo informacinio centro Facebook puslapyje vyko nuotraukų konkursas, kurio metu žmonės dalijosi nuotraukose įamžintais prisiminimais iš šios vasaros kelionių po Lazdijų kraštą. Konkursą laimėjo daugiau negu 600 „like“ surinkusi Simonos Ko nuotrauka. Laimėtoją apdovanosime svečių namų „Gojus“ įsteigtu prizu – dovanų kuponu pirčių kompleksui 4 asmenims.
Pasaulinės turizmo dienos šventė penktadienį prasidėjo maisto degustacija „Lazdijų krašto skoniai“ Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje. Degustacijos dalyviai galėjo paragauti visko, ką savo krašte turime skaniausio, ką ragauja ir čia atvykę turistai: skaniausia Lietuvoje pripažintos žuvienės, natūralios vaisių ir žolelių arbatos, įvairių rūšių medaus, šviežių bandelių ir kibinų bei įvairių vištienos ir žuvies užkandžių.
Nuo 16 val. mažųjų keliautojų ir jų tėvelių laukė nemokamos ekskursijos traukinuku su gidu Lazdijų mieste. Vaikučiai ne tik smagiai pasivažinėjo traukinuku, bet ir iš gido Jono Malinausko išgirdo įdomių faktų apie Lazdijų kraštą. Kol vaikai laukė sugrįžtančio traukinuko, jie galėjo pasigaminti atviruką, pažaisti šaradas bei pabendrauti su linksmuoju Metelių regioninio parko vėžliuku.
Dėkojame degustacijoje savo produkciją pristačiusiems „Bajoriškių kepyklėlei“, Laurai Urbanskaitei, Viliūtei Garbenčienei, Juozui Petrauskui, ekskursijas vedusiam gidui Jonui Malinauskui bei nuotraukų konkursui prizą įsteigusiems svečių namams „Gojus“.
Lazdijų TIC inf.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Gal ir gražus renginys, bet mažai viešintas. Daugelis nežinojo.

Tikrai, kad niekas nežinojo!

Pasakykit man o kam reikalingos dvi bibliotekininkes veisiejuose ir dvi seirijuose ? Ir kam reikia biblioteku miesteliu mokyklose jei veikia viesos bibliotekos ? Kai tuo metu kaimuose jos dirba vos puse etato ar isvis uzdaromos? Mere butinai perziurekite tai nenormalu dvi moterys vienoj bibliotekoj gal padalinkit ju etatus kitiem kaimam.

O tai v eisejose dar kas nors skaito ? Kazkaip tyla ten.

Mokyklose bibliotekininkės būtinai reikalingos. Per pertraukas, per laisvas pamokas, po pamokų, kol mokiniai išvežiojami į kaimus, jie turi galimybę ruošti pamokas skaitykloje. Čia yra kompiuteriai, kuriais jie gali naudotis laisvu laiku. Mokyklos bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai, literatūros pamokos, kurias veda mokytojai kartu su bibliotekos vedėja. Čia užsakomi vadovėliai, kitos mokymo priemonės. Pasibaigus mokslo metams, jie saugomi bibliotekos patalpose. Čia yra kopijavimo aparatas, kurio pagalba mokytojai ir mokiniai gali nusikopijuoti užduoti, testus. Čia vyksta profesinio orientavimo renginiai, sukaupta medžiaga prof. orientavimo klausimais. Bibliotekininkė organizuoja renginius pasikviesdama įvairių profesijų specialistus. Ji rengia išvykas į įvairias įstaigas, į kitus Lietuvos miestus, kad mokiniai galėtų gyvai pamatyti ką ir kaip dirba įvairių profesijų žmonės. Tai - tik dalis priežasčių, dėk kurių mokyklose reikalingos bibliotekininkės.

Nu jo atsispausdinti ir i keliones vaziuoti galima ir su aukletoja, o mokyklines knygas gali pasaugoti ir ukvedziai . O kurioj mokykloj jus ten tep dirbat?ir dar atsispausdinti galima bet kurioj bibliotekoj ir nebutinai miesteliuose po dvi laikyt...

Nesuprantu,straipsnis tai apie vykusia svente parasytas,o jus komentuojat apie bibliotekas?

Mokyklu bibliotekos kada ateisi tada uzdarytos o ju darbo valandos ismetytos net nesuprasi kada dirba. Manau jas reikia sujungt su miestelio biblioteka.

Niu jo vaikai pasakojo kad krosnoj mokykloj biblioteka veike ir kaimuki biblioteka niu kam tu dveju biblioteku krosnai reik. Mere gal ten tiek daug dziuku zines skaitanciu?

Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje bibliotekininkės kruopščiai dirba ir laikosi darbo valandų.

Manau pirma sutvarkykit kaimo mokyklas kur sėdi grupeje po dvi mokytojas, o vaikus išveža 2 val. Vaikai keli , o mokytojos dvi po etatą. Atsimerkit!!! Nejuokinkit voverių.

Pradet nuo mokyklu sitiek daug personalo o vaiku mazai.mazint ir mokytojus per vasara atostogauja mokyklu bibles irgi per vasara uzdarytos kam ju reikia?

Kapciamiestis, kuciunai, sventezeris, sestoku, seiriju, veisieju ,krosnos mokyklu bibliotekos nedelsent sujungti su miesteliu bibliotekom sutaupysim ir bus geresnes bibliotekos. Liks daugiau pinigu biudzete.

Taip, sprendžiant iš komentarų, moka lazdijiečiai šventes gražiai švęsti...

Mokyklų bibliotekose bent ugdymas vyksta, o miestelių ir kaimų bibliotekos vaikus sugeba pritraukti nebent kompiuteriniais žaidimais, kurių nekontroliuoja, kad tik apsilankymus būtų galima pažymėti. Plius bibliotekose labiausiai pasidarė modernu renginius organizuoti tik dėl gražių nuotraukų, nesvarbu, kad realiu renginių lankytojų vienas kitas.

Reikalaujame sukurti naujas darbo vietas, kad neturintys darbo neišvažiuotų kitur jo ieškoti. Ir čia pat siūlote naikinti, sujungti, uždaryti... Išvykime žmones iš rajono. Ar tada komentatoriai jau bus laimingi?

Gerą klausimą uždavei, tu (aš).

Labai gaila,kad uzdaro mokyklas, darželius ir net gi parduotuves, o biblioteka kaime lieka, vieniša ir niekam nereikalinga, na gal tik paciai bibliotekininkei, kuri aptarnauja per kelis mėnesius tik vieną ar kelis ir tuos pravažiuojančius, tai kam toks apsurdas. Išvis reikia palikti tik kelias bibliotekas žmones mažėja,o bibliotekos kaip paminklai stovi ir jokios naudos neduoda tik švaistomos lešos jų išlaikymui.Na čia Lietuva matyt pinigais lyja!!

O kodel veisiejuose 2 sedi ir dar mokyklos .

O dar puola mokyklų bibliotekas, kur darbo apsčiai, pasižiūrėkite geriau i viešąsias kaimu bibliotekas, kur mėnesių menesius žmogaus nematę, o alg.......

...mokinių mažėja...o darbo apsčiai:)? Kam tos pasakos?...

Mokyklų bibliotekose sėdi pikta darbuotoja, nes mokinių nėra...o darbo apsčiai:)...ir jas dar puola:)...

Mokyklose suvesti vaikai is kaimu , todel ir nereikia miesteliuose dvieju biblioteku. O kaime tai vienintelis ziburys jis turi likti.

Excellent weblog here! Also your website rather a lot up very fast!<br> <br> <br> <br> What web host are you the usage of? Can I am getting your affiliate hyperlink on your host?<br> <br> I wish my web site loaded up as fast as yours lol<br> <br> <br> <br> Also visit my web blog; <a href="https://downloadlagu321.net">download lagu</a>

Pasakykit kaip sugeba sabaliauskas dirbti du darbus?

Negalima nesutikti, kad kaimuose irgi tikrai reikalingos bibliotekos. Kaip ir miesteliuose. Miesteliuose reikalingos abi bibliotekos. Panaikinti, uždaryti - taip jau buvo Nepriklausomybės pradžioje, kai buvo uždarinėjami vaikų darželiai, kultūros namai... Suprantama, buvo svarbesnių dalykų. Vėliau buvo susigriebta: vėl pradėjo veikti vaikų darželiai, mokyklos - darželiai, buvo atkurti kultūros namai, laisvalaikio salės, bendruomenių namai... Prieš kertant šaką, ant kurios sėdime, gerai pamąstykime, ar teisingai elgiamės.

gluspetriai lazdiju skaitete apie ka straipsnis,ar tik zauninat bilia zaunyti....

jums turbūt jau nei bibliotekos ir mokyklos nereikia, jaučiasi kultūra iš jūsų komentaro.....

Mere pasiziurekit kam reikalingos miesteliuose mokyklu bibliotekos ir veisiejuose 2 bibliotekininkes , nejaugi neuztenka vienos.

kodėl tik Veisiejų??? ir Lazdijų ir kitur...

Ir seirijuose dvi, palikt reikia viena.

Wow, that's what I was searching for, what a material! existing here at this weblog, thanks admin of this web <br> <br> page.<br> <br> <br> <br> Feel free to visit my page: <a href="https://firstgearcycling.com">Buy cycling clothing</a>

Bibliotekininkių mažas atlyginimas (o jeigu dar pusė etato...) ne ką tesutaupysite. Bedarbių skaičių tik padidinsite. O jis ir taip didelis, vienas didžiausių Lietuvoje...

Reikia naikinti tas kurios po dvi tupi

Tupi višta gūžtoje. Arba tu tualete. Darbe žmonės dirba.

Reikia naikinti mokyklu bibliotekas perziureti kiek sedi paciuose lazdijuose bibliotekoj ir kulturkej centre ir pradet nuo tu kurie daug uzdirba. Ir dar tie kas turi po kelis etatus.

ypač Lazdijų kultūros centre.

Howdy! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?<br> <br> <br> <br> I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any suggestions?<br> <br> <br> <br> <br> <br> my web page snackbar [<a href="https://dk.rationworld.com">Kellye</a>]

Gerai. Bus peržiūrėta :-)