Merė Ausma Miškinienė: „Lazdijų bendruomenių projektų įgyvendinimui – daugiau kaip 22 tūkst. eurų parama“

Lazdijų bendruomenių aktyvumas nemažėja – 7 bendruomenių ir Dzūkijos VVG pateiktiems projektams įgyvendinti Žemės ūkio ministerija skyrė beveik 22,6 tūkst. eurų. Prie projektų, kuriems bus reikalingas bendrafinansavimas, prisidės ir Lazdijų rajono savivaldybė. Finansavimą savo projektams gavusios bendruomenės planuoja atlikti remontus bendruomenės salėse, įsigyti renginiams reikalingų baldų, netruks ir renginių.
Šiais metais dėl paramos paraiškas pagal Žemės ūkio ministerijos koordinuojamą priemonę kreipėsi 11 mūsų krašto bendruomenių ir Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija, finansavimas skirtas – 7 bendruomenės ir Dzūkijos VVG. Bendra skirta suma – 22,6 tūkst. eurų. Už šias lėšas Aštriosios Kirsnos ir Žagarių kaimo bendruomenės įsigys renginių organizavimui reikalingus baldus, Avižienių bendruomenės namuose bus įrengtas šildymas, o Būdvietyje bus atnaujinta bendruomenės salė. Stebulių ateities bendruomenė už gautas lėšas įsigys pavėsinę, lauko baldus ir vėliavos stiebą, o Kapčiamiesčio bendruomenė, Dzūkijos VVG ir Veisiejų seniūnijos bendruomenės komitetas organizuos šventes.
„Bendruomenes, jų veiklas ir projektus labai palaikau. Jų aktyvaus darbo ir susitelkimo dėka atgimsta ne tik rajono uždaros ir atviros erdvės, bet ir kuriasi darbo vietos, vyksta renginiai. Esu dėkinga, kad tarybos nariai pritaria man ir bendruomenių projektams prireikus finansinio prisidėjimo – balsuoja „už“. Dėl to galime ne tik moraliai, bet ir finansiškai palaikyti bendruomenių verslumo, infrastruktūros bei kitas idėjas. Kalbant apie rezultatus labai svarbu prisiminti praeitus metus, jie bendruomenėms ir jų idėjoms tikrai buvo palankūs. Finansavimas iš savivaldybės biudžeto buvo  skirtas 19 bendruomenių projektų ir sudarė daugiau kaip 88 tūkst. eurų“, – apie bendruomenes ir jų svarbą kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.
Lazdijų r. sav. inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Rimasss patenkytas kaip visad:))). Viskas ok einasi ???

Gal laikas suprasti, kad bendruomenių veiklos saujelei aktyvistų jau yra tapę darbu ant savo pečių nešti visas bendruomenių atsakomybes, o kiti į jų veiklas ir neplanuoja įsitraukti. Skiriamas nemažas finansavimas iš esmės išmetamas į balą, nes bendruomeniniai verslai iš esmės nėra tvarūs. Gal jau reiktų pradėti taupyti, jeigu jau pusę milijono esame skolingi