Lazdijų TIC sporto projektas “Keliauk po Lazdijų kraštą aktyviai”

Technologijų amžiuje visuomenė daug laiko praleidžia patalpose, didelę savo laiko dalį skiria naudojimuisi išmaniaisiais įrenginiais, į darbus arba poilsio keliones vyksta automobiliais, todėl mažėja žmonių fizinis aktyvumas, prastėja sveikata. Dažnas šių laikų žmogus nėra susipažinęs su savo krašto iš šalies istorija, nėra pėsčiomis, dviračiais ar baidarėmis keliavęs po gražiausias savo krašto ir šalies gamtines ir istorines vietoves.
Sporto projektu “Keliauk po Lazdijų kraštą aktyviai” Lazdijų turizmo informacinis centras siekia didinti Lazdijų krašto ir visos Lietuvos žmonių, jaunimo ir suaugusiųjų, susidomėjimą aktyviu ir sveiku gyvenimo būdu, draugišku gamtai transportu, ekologija, savo krašto gamtos turtais ir istorija. Projekte numatomos veiklos (žygiai pėsčiomis, baidarėmis ir dviračiais) taip pat prisidės prie Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu patvirtintos Valstybinės sporto plėtros strategijos 1 tikslo “Sistemingai didinti visuomenės supratimą, kad fizinis aktyvumas, sportavimas yra darnios asmenybės prielaida ir visuotinė vertybė” ir vieno iš uždavinių “Sudaryti sąlygas reikšmingai padidinti sporto prestižą visuomenėje ir valstybės bei savivaldybių institucijose ir įstaigose” įgyvendinimo.
Lazdijų TIC sporto projektas “Keliauk po Lazdijų kraštą aktyviai” finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis. Įgyvendinant projektą jau buvo suorganizuoti pažintiniai žygiai-ekskursijos piligrimiu keliu, kuriuose dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės mokiniai su mokytojais. Žygių-ekskursijų metu dalyviai ne tik aktyviai praleido dieną, bet ir susipažino su piligriminiu taku, jo istorija, pabuvojo šalia Metelių regioninio parko lankytojų centro, pasisupo ant Dusios ežere plūduriuojančių sūpynių, aplankė aukštapelkę bei susipažino su Metelių regioninio parko gamta, užkopė į Metelių apžvalgos bokštą, apžiūrėjo Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčią bei stebuklais garsėjančią Kryžių šventovę. Vasarą tęsiant projekto įgyvendinimą, numatomi 4 pažintiniai žygiai: liepos 17 d. piligriminis žygis nuo Metelių iki Kryžių šventovės; liepos 24 d. plaukimas baidarėmis; liepos 30 d. dviračių žygis nuo Prelomčiškės piliakalnio iki Kalniškės mūšio vietos; rugpjūčio 6 d. – dviračių žygis Metelių regioniniame parke. Informaciją apie žygius bei registraciją į juos sekite Lazdijų turizmo informacinio centro „Facebook“ puslapyje bei tinklapyje www.lazdijai-turizmas.lt.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Nes be tokiu apgailetinu projektu nieks pats nepavaziuos dviraciu ir pan. Centriukas uzsiimineja nesamonem!

pasiulinki ,o ne anonimiskai komentuoki...nes visi protingi ir sofu riteriai prie kompiuterio klaviaturos sededami ir subineje razinku ieskodami