Lazdijų krašto muziejaus kirmėlė – su intriga

Instaliacijos statybos aikštėje prieš bažnyčią darbai. Su šypsena – Daiva Andruškevičienė, pro kirmėlės pragraužtą skylutę žiūri Kotryna Kasparavičienė. Nenorėjusieji fotografuotis pasislėpė.

Aikštėje šalia Lazdijų bažnyčios šviečia rajono įstaigų sukurtos kalėdinės instaliacijos. Atrodė, kad savivaldybės šiemet padiktuota tema „Riešutinės kalėdos“ taps dideliu galvosūkiu, kaip įgyvendinti šią idėją. Tačiau išėjo priešingai: tema ne tik parodė mūsų rajono žmonių išradingumą, kūrybiškumą, bet ir juos suvienijo. Kietas riešutėlis buvo ne tik sugalvoti, kokia forma riešutus pateikti, bet ir  instaliacijoje juos sudėlioti, suklijuoti, nudažyti. Ypač jei buvo sumanyta viską padaryti iš lazdyno riešutų, kaip tai užsimojo Lazdijų krašto muziejus.
„Lazdijų žvaigždė“ kolektyvo žmones aikštėje priešais bažnyčią pasigavo beveik prieš 3 savaites – tuomet, kai jie savo instaliaciją tik statė. Laikinai direktorės pareigas einanti Daiva Andruškevičienė, plačiajai rajono visuomenei labiau žinoma kaip Marceliukė nei kaip direktorė, sakė, jog jų sukurtam įspūdingo dydžio riešutui reikėjo 7 kilogramų riešutų. Visus juos muziejaus kolektyvas vieningai išgliaudė, o kevalus suklijavo į vieną didžiulį riešutą. Kadangi, kaip visuomet, darbams baigti ar egzaminams pasiruošti pritrūksta vienos nakties, laikinoji direktorė sakė per naktį pati mezgusi riešuto lapelius ir žavingą kirmėlę su dar žavingesnėmis blakstienomis.
„Šitas riešutas – tai mūsų muziejus“, – aiškino Marceliukė. O kirmėlė? Kas ta kirmėlė tokiame šauniame, įdomų ir kūrybingą darbą dirbančiame kolektyve? „Tegul kiekvienas įsivaizduoja, kaip nori. Kam – anyta, kam – žmona ar vyras, kam – viršininkas. Dar gali būti abejonė, pavydas, neapykanta. Maža, kas mūsų gyvenimus graužia“, – kaip visuomet išradingai atsakė Marceliukė.
Muziejaus instaliacija, kaip matote, padaryta taip, kad kiekvienas prie jos galėtų nusifotografuoti. Ypač gražu, kai sninga ir snaigės nutupia ant riestų kirmėlės blakstienų...
O nuotrauką muziejaus kolektyvas rekomenduoja pasidėti matomoje vietoje su prierašu: „2022-ieji. Nuo šių metų niekam daugiau nebeleisiu manęs graužti. Ir aš nebegraušiu kitų.“

Nijolė Sukackienė (,,Lazdijų reklama")

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Mums nesuprantama,kodėl nėra paminėta pati didžiausia šventė rajone - Pirties diena 2021 Meteliuose,į kurią susirinko daugybė žmonių iš visos Lietuvos?