Lazdijų žirgininkus su jubiliejumi sveikino ir Seimo pirmininkas

Dzūkiškos bulvinės bandos, kepta bebro mėsa, gausybė šviežiai spausto varškės sūrio, sertifikuoto Lazdijų krašto medaus lėkštės – ir nei vieno butelio su „kurcinio ašaromis“ ant stalo. Taip savaitgalį svečius pasitiko veiklos 10-metį švenčiantys Lazdijų žirgininkų klubo nariai.
Tačiau tiesiai šviesiai paklausti, ar renginys apsiėjo be alkoholio, vieni iš klubo steigėjų – prezidentas Ramūnas Buinauskas ir Seimo nario Tomo Tomilino padėjėjas Benius Rūtelionis suokalbiškai mirkteli.
„Oficialioje dalyje apsiėjome be laipsnių, o vėliau - kas norėjo, tas rado. Bet, kaip juokaujame, šventė apsiėjo be policijos, „greitosios“ ir gaisrininkų, kas reiškia, kad protas ir saikas nebuvo peržengti. Tiesa, iš toli atvykusieji po šventės išsiskirstė tik šįryt“, - pirmadienį kalbinti juokavo pašnekovai.
Nemažai Lazdijų žirgininkų klubo narių priklauso ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Lazdijų skyriui. Pats B. Rūtelionis – šio skyriaus pirmininkas ir „valstiečių“ atstovas Lazdijų rajono savivaldybės taryboje.
Klubo veiklos sukakties paminėjimas surengtas Marčiukonių kaime esančioje Lazdijų žirgininkų klubo prezidento Ramūno Buinausko sodyboje. Į šventę suvažiavo ne tik klubo nariai su šeimomis, bet ir bendraminčiai iš Alytaus rajono, Kalvarijos, Kauno rajono, Kernavės.
Netrūko ir oficialios valdžios atstovų. Į šventę atvykusi Seimo narė „valstietė“ Virginija Vingrienė Dzūkijos žirgininkams atvežė oficialią Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio padėką už nuveiktus darbus ir indėlį į Lietuvos žirgininkystės tradicijų puoselėjimą. Dovanų atvežė ir Lazdijų rajono mero patarėjas Valdas Mikelionis.
Senas žirgininkystės tradicijas turinčiame Lazdijų rajone žirgininkų klubas prieš dešimtmetį buvo įkurtas keleto entuziastų iniciatyva. Šiandien klubo nariai išsibarstę po visą Lietuvą ir jų skaičius perkopė 30-imt.
Lazdijų žirgininkų klubo veiklos metraštyje – daugybė suorganizuotų žygių žirgais po Dzūkiją, Lietuvą, kaimyninę Lenkiją. Jie aktyvūs įvairių vietos bendruomenių rengiamų švenčių organizatoriai ir dalyviai, kasmet prisideda prie Pirmosios vagos šventės organizavimo.
Šio klubo nariai – ir istorinių žygių žirgais link Juodosios jūros ir Krokuvos (Lenkija) dalyviai. Vienas iš jų – lazdijietis Algirdas Motiejūnas, savo namuose šiemet įrengė Žirgo muziejų. Čia gausu apdovanojimų ir padėkų, kurias pats A. Motiejūnas ir kiti klubo nariai yra pelnę įvairiose varžybose, renginiuose.

Vilma Danauskienė, „Lazdijų reklama“

 

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.