Krosniškiai ne tik trankiai šventė savo miestelio 415-ąjį gimtadienį, bet ir kvietė sugrįžti į gimtinę

Krosna šiais metais mini išdidų 415 metų gimtadienį. Ta proga šeštadienį Krosnos kultūros namuose buvo surengtas literatūrinis–muzikinis montažas „Dainuoju tau, Krosna“. Jautėsi pakili ir džiaugsminga nuotaika. Mat proga išties neeilinė. Tad, anot Krosnos kultūros namų renginių organizatoriaus Gintauto Česnulio, reikia švęsti taip, kad būtų ką papasakoti savo vaikaičiams. Ir išties šventė buvo ori, bet kartu ir šilta, ir labai artima.
Linkėta tolerancijos, kviesta sugrįžti  
„Krosnos miestelis įsikūręs Valakų reformos metu ir pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas 1602 metų kovo 16 dieną Karaliaus Zigmanto III Vazos“, – sakė pranešėja. Tad tą vakarą reikėjo tik tyliai pasėdėti ir kantriai klausytis, mat itin įdomiai buvo papasakota visa šio gražaus miestelio istorija. Išsamiai ir vaizdžiai ją susirinkusiems papasakojo ne kas kitas, o ilgametė lietuvių kalbos mokytoja, žinoma kraštotyrininkė, knygos apie Krosnos miestelį autorė  Bronė Mockevičienė. Iškilmingai sugiedotas miestelio himnas, o į susirinkusius atidžiai „žvelgė“ gervė su alebarda – lyg akyla šio miestelio sergėtoja ir gynėja. Mat dar 2002 metais Krosna atšventė 400 metų jubiliejų, nuo tada miestelis turi savo herbą ir vėliavą.
 O kokia gi Krosna šiandien? Dažnas pasakys, kad šiandien Krosna – bendruomeniškas, savo istoriją puoselėjantis miestelis, prisimenantis tiek iškilias šiame krašte gimusias, augusias asmenybes, tiek gerbiantis kiekvieną čia gyvenantį žmogų. Savo miesteliu džiaugėsi susirinkę gyventojai: vieni – čia gimę, augę, o dabar jau sukūrę šeimas ir toliau kuriantys savo gerovę, kiti – atvykę į šį kraštą ir atradę savo laimę, o tą vakarą sugužėję į kultūros namus savo miestelio gimtadienio švęsti.
Poezijos posmais į susirinkusius kreipėsi poetė Laimužė – Laima Stankevičienė. Ji prasitarė, kad kažkurį vakarą ėmusi ir mintimis tarsi perėjusi Krosnos gatvelėmis, aplankiusi kone kiekvieną kiemą ir su liūdesiu tą vakarą prabilusi, kad Krosna tuštėja, kad namai tušti, kiemai be klegesio, be gyvos dvasios, buvę gyventojai išvykę ir nežinia, ar besugrįš. Savo eilėmis ji kvietusi sugrįžti į Krosną aplankyti gyvųjų ir mirusiųjų, sugrįžti kurti gyvenimo čia, gimtinėje, prisiminti tą nepaprastą  tėviškės jaukumą. Kad Krosna tuštėja, žmonės išvykstantys svetur ieškoti sotesnio kąsnio, patvirtino ir Krosnos seniūnijos specialistė, einanti seniūnijos seniūnės pareigas Ona Pavilonienė. „Tikrai taip. Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir pas mus – mūsų miestelis tuštėja“, – patikino ji. Tad, ko gero, neatsitiktinai tą vakarą daug dainų buvo skirta Krosnai, gimtinei, tėviškei – ir linksmų, ir graudžių, ir melancholiškų, ir net ašarą išspaudžiančių, bet ir tokių, kurias išgirdę susirinkusieji kaip mat šokti pradėję.
Krosniškiai šventė iš širdies
Kaip ir dera gimtadienyje, čia netrūko nė šventinių vaišių, nė dainų,  nė muzikos. Jei švęsti, tai švęsti! Renginio dalyvių ausis glostė Krosnos kultūros namų ansamblio “Svaja” (vadovas Gintautas Česnulis) dainos apie gimtinę, tėviškę, kiekvienam brangų žemės kampelį. Gerą nuotaiką skleidė Krosnos kultūros namų smagios muzikėlės ansamblis “Vakaruška” (vadovas G. Česnulis). Smagios melodijos pasirodė patrauklios ir jauniems, ir pagyvenusiems, tad šokančių netrūko. O kad atsikvėptų šokėjai bent minutėlę, Krosnos bibliotekos bibliotekininkė Lina Urmanavičienė pakvietė susirinkusius apžiūrėti kraštiečio dailininko Juozo Gecevičiaus dailės darbų parodą. Tad susirinkusieji noriai aplankė parodą, aptarė jiems patikusius dailininko kūrinius, dargi bibliotekininkę Linutę pakamantinėjo norėdami sužinoti daugiau apie savo talentingą kraštietį.
Žavios viešnios iš Vilniaus pakerėjo ne tik šypsenomis, savo charizma, bet ir atliekama tikra muzika, kuri turėjo ypatingą poveikį. “Sveikiname jus visus su jūsų miestelio gimtadieniu”, – sakė jos. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ketvirto kurso studentės, studijuojančios bendrąją muzikos didaktiką, sužavėjo visus. Gitarų garsai, magiška atlikimo technika, kerinčios merginų šypsenos... Ir visi tarsi užburti klausėsi. Sesės Vida ir Vaida Markevičiūtės itin gerai jaučiančios viena kitą ne tik gyvenime, bet ir scenoje. Mat jos dvynės. Į sesučių kompaniją puikiai įsiliejo ir dar dvi bendramokslės: Lina Poškytė ir visiems krosniškiams gerai pažįstama Violeta Česnulytė, kuri ir pakvietė jas atvykti į savo miestelio gimtadienį. “Dėkoju Linai, Vidai ir Vaidai, kurios atvyko pas mus į svečius”, – sakė Violeta. Nuoširdumas, muzika, suteikianti džiaugsmo publikai ir pačioms atlikėjoms, užliejo Krosnos kultūros namų salę, skverbėsi į susirinkusiųjų širdis. Krosniškiai negailėjo pagyrų jaunosioms muzikantėms. O merginos tik santūriai šypsojosi ir dėkojo už pakvietimą, šiltą priėmimą ir dargi malonų pasibuvimą Violetos gimtinėje, Krosnoje, ir dar ne bet kada, o  garbingo 415 metų gimtadienio proga.
Krosnos kultūros namų renginių organizatorius Gintautas Česnulis įteikė padėkas už dalyvavimą renginyje. Jis širdingai dėkojo – kam už dainas, kam už grojimą, kam už eiles. O viešnioms iš Vilniaus įteikdamas padėką, saldžią dovaną, išsakė slaptą viltį, kad merginos nepasididžiuotų ir dar ne kartą į Krosną atvyktų, nes žiūrovai jas itin šiltai priėmę, negailėdami plojimų. Dargi renginių organizatorius Gintautas leido sau pajuokauti, kad Krosnos vaikinai gerai studentes pašokdins, tad merginos tikrai vėl  atvyks. O ir kalbintos studentės sakėsi, kad daug ko čia pamatyti dar nespėjusios, bet tokio šilto priėmimo nesitikėjusios. “Ir Violetos šeima mus labai svetingai sutiko, o ir publika šiltai priėmė. Krosnos miestelį, tikimės, apžiūrėti jau rytoj”, – sakė besišypsodamos studentės. Jų talentą įvertino ir mūsų krašto muzikantas Gintaras Gražulevičius, negailėdamas pagyrų studentėms. Krosnos kultūros namų renginių organizatorius Gintautas Česnulis dėkojo ir šio renginio rėmėjams: Sidonai Pučinskienei, Danutei ir Zenonui Stankevičiams, Miglutei ir Jonui Krokininkams.
Ir dar ilgai Krosnos kultūros namų muzikantai grojo, pakvietę savo būrin “pastiprinimą” – Gintarą Gražulevičių, dar ilgai nenuilsdamos sukosi poros. Juk tikras “balius” Krosnoje! Tikras gimtadienis! Krosnai – 415!

Dineta Babarskienė, „Lazdijų reklama“

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

VISUR VYKSTA SVENTES O N.KIRSNOS MENO VADOVAS TIK ALGA IMA \KONSERVAI VALDO\JOKIU SVENCIU JOKIU KONCERTU

suklydot jau ne "konservai" valdo, o judėjimas .pirmyn" tai tegul ir eina pirmyn, o ne atgal.

Patikslinu Krosnoj valdo pirmyn, . N. kirsnoj gal irgi koncervatorius , o valytoja socdemė nuo seniai likus bet nieko išvis nedaro . Kultūros namuose smarvė nuo pelėsių, neveikia toletai, renginių gal 3 metai išvis nerasta . Biblioteka uždaryta nuo pernai naujų metų . labai gaila mere bet mums kultūros labai trūksta. Pasižiūrėk i renginius kiek prisirenka žmonių ir suprasi.

o tai jis dar ne pensininkas gal laikas jau kitam vieta uzleist, labai gaila bet N.kirsnoj jau visi metai kaip kultura uzmirsta ir isvis niekas nevyksta . Gal nors teniso stala galetu pastatyt?

tikrai už ką šeimyna atlyginimą gauną nieko išvis nevyksta net nesuprantm gal uždaryta kultūros namai mums nerūpi kam jie priklauso pirmyn ar atgal tegul tik dirba. Sujeta dirbi tu ar ne kad nevieni metai nieko nevksta o tyli? Net biblioteka ir toj uždaryta ?

Cenuli tau minusa dedu kad neitrauki bendruomenes o tik tavo seimyna dalyvauja visur. Pasistenk.............

Kur dingo teniso stalas iš Šeštokų kultūros namų , kodėl vakarais ji uždaryta? Prašome pasižiūrėt jų darbo valandomis . ačiū.